West Ham United wysoko pokonał Hull City (ZDJĘCIA)

18 stycznia 2015, 16:22 | Damian Wiśniewski

W pierwszym niedzielnym meczu 22. kolejki ligi angielskiej West Ham United pokonał u siebie Hull City 3:0.

Zdecydowanym faworytem tego spotkania byli gospodarze. West Ham jest rewelacją tego sezonu i zamiast walczyć o utrzymanie w lidze, bije się o europejskie pucharu . „Tygrysy” z Hull z kolei znajdują się w strefie spadkowej, choć gdyby wygrały, to mogłyby awansować nawet na 14. miejsce.

Pierwsza połowa tego spotkania nie zapowiadała wcale tego, jakim ono zakończy się rezultatem. Przewagę na boisku mieli goście i to oni byli bliżej strzelenia pierwszego gola, jak choćby wtedy, gdy James Collins w ostatniej chwili powstrzymał indywidualny atak Aluko. West Ham starał się odgryzać, jednak nie potrafił się do tego zabrać. Raz był blisko objęcia prowadzenia, ale po złym wyjściu McGregora przy rzucie rożnym, przestrzelił Tomkins.

W drugiej połowie inicjatywę przejęli podopieczni Sama Allardyce’a i oni potrafili przekuć to na trafienia. Już w trzeciej minucie po wznowieniu gry na strzał sprzed pola karnego zdecydował się Enner Valencia. Goalkeeper gości popełnił błąd i wypluł piłkę przed siebie, a Andy Carroll mimo asysty obrońców wpakował ją do bramki.

„Młoty” atakowały i powinny były strzelać kolejne bramki, jednak na drugą musiały jeszcze troszkę poczekać. W 69. minucie gry Enner Valencia zagrał bardzo dobrą piłkę do Morgana Amalfitano, a rezerwowy Francuz świetnie wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem. Trzy minuty potem było już 3:0 – tym razem świetnym podaniem popisał się Alex Song, a pojedynek z goalkeeperem z gości wygrał Stewart Downing.

West Ham dzięki dobrej grze w drugiej połowie zwyciężył zasłużenie. Na tę chwilę ma dokładnie tyle samo punktów, co szósty Arsenal, ale ten jeszcze dziś wieczorem zagra swój mecz z Manchesterem City. Hull będzie miało po tej kolejce jeden punkt straty do 17. Burnley.

West Ham United - Hull City 3:0

Bramki: 49. Carroll, 69. Amalfitano, 73. Downing

Kartki: 22. Noble – 34. Elmohamady, 75. Quinn, 87. Meyler (HLL)

West Ham United: Adrian – Jenkinson, Collins (51. Reid), Tomkins (76. O'Brien), Cresswell – Noble (66. Amalfitano), Song – Downing, Nolan, Valencia – Carroll

Hull City: McGregor – Chester (45+4. Figueroa), Dawson, Davies (72. Sagbo), Bruce (46. Maguire) – Elmohamady, Livermore, Huddlestone, Meyler – Quinn, Aluko