Hat-trick Tonewa w reprezentacji Bułgarii w meczu z Maltą (ZDJĘCIA)

22 marca 2013, 18:53 | msz, wm

Piłkarz Lecha Poznań, Aleksandar Tonew ustrzelił hat-tricka w meczu el. MŚ z Maltą. Zawodnik Kolejorza wpisał się na listę strzelców w 6., 38. i 68. minucie. Bułgarzy pokonali Maltę aż 6:0!

Tonew przebywał na boisku przez pełne 90 minut. Wygrana z Maltą, to drugie zwycięstwo Bułgarów w eliminacjach do mistrzostw świata w Brazylii. Wcześniej podopieczni Ljubosława Penewa pokonali 1:0 Armenię i zremisowali pozostałe trzy spotkania: z Włochami (2:2), Czechami (0:0) i Danią (1:1). Zajmują obecnie 2. miejsce w grupie ze stratą punktu do prowadzących Włochów, mają jednak rozegrany jeden mecz więcej.

Całe spotkanie na ławce rezerwowych przesiedzieli Paweł Widanow z Zagłębia Lubin oraz Ilijan Micanski, były napastnik m.in. Lecha, Zagłębia i Korony Kielce.

Bułgaria - Malta 6:0 (2:0)