Widzew - Chojniczanka 1:2. Nie jest dobrze. Druga porażka łodzian [ZDJĘCIA]

22 stycznia 2022, 13:51 | pas

W meczu wiceliderów I i II ligi, lepszy ten z niższej półki. Chojniczanka pokonała Widzew 2:1. To druga porażka łodzian. W pierwszym sparingu ulegli Siarce Tarnobrzeg 1:3.

1 / 13

Pierwsza połowa w wykonaniu łodzian była po prostu nieudana. Akcje łodzian nie przynosiły efektu, tymczasem wystarczyła strata piłki na własnej połowie. Po wrzutce strzał obronił Wrąbel, ale był bezradny przy dobitce Mikołajczyka.

Od początku drugiej połowy inicjatywa należała do Chojniczanki, w której doszło do dziesięciu zmian. W odpowiedzi dynamiczny rajd przeprowadził Machałek. Minął kilku rywali, został zatrzymany przez w polu karnym. Padł na murawę. Trener Niedźwiedź sugerował jedenastkę, ale sędzia uznał, że nic nie było. W kontrze po składnej wymianie piłki, piłkarz Chojniczanki główkował nad poprzeczkę. Po kilku minutach po strzale zza pola karnego piłka minimalnie minęła bramkę łodzian. Do trzech razy sztuka. Po zbyt krótkim wybiciu Tanżyny, piłka ostatecznie trafiła Pląskowskiego, który mając przed sobą Reszkę, strzelił drugiego gola.

Łodzianie pierwszy celny strzał w drugiej połowie oddali w 75 minucie. Następny przyniósł gola, po szybkiej składnej akcji Kity z Danielakiem. Widzew dążył do wyrównania. Przejął inicjatywę. Miał szansę Kita, ale po jego strzale świetnie spisał się bramkarz gości. W odpowiedzi Reszka odprowadził piłkę wzrokiem, a ta na szczęście dla gospodarzy minęła słupek.

Widzew przegrał zasłużenie. Był wolniejszy, słabo zorganizowany, łatwo tracił piłki, na dodatek, co nie wróży zbyt dobrze, wobec faktu, że w lidze musi grać młodzieżowiec, młodzi piłkarze wnosili do meczu więcej chaosu niż składnej gry. Jednym wyjątkiem skuteczny w defensywie, aktywny Dębiński. Można też pochwalić całą drużynę łodzian za ambicję. Widzewiacy do końca starali się odrobić straty. Niestety, nie udało się...

Widzew Łódź – Chojniczanka Chojnice 1:2 (0:1)
0:1 - MIkołajczyk (29), 0:2 Pląskowski (63), 1:2 - Danielak (78)
[cyt]Widzew I połowa Wrąbel – Stępiński, Nowak, Tanżyna – Zieliński, Hanousek, Kun, Villanueva, Nunes – Montini, Guzdek
Widzew II połowa: Reszka - Stępiński, Hanousek, Tanżyna (63, Dębiński) - Zieliński (63, Owczarek), Chwałowski, Karasek, Danielak, Gołębiowski - Kita, Machałek[/cyt]