Baraże MŚ 2018. Chorwacja jedną nogą w Rosji!

9 listopada 2017, 22:42 | PI

Chorwacja pewnie pokonała Grecję 4:1 i jedną nogą jest na mundialu w Rosji. Faworyci potwierdzili swoją klasę, a gdyby byli odrobinę skuteczniejsi wynik mógł być dużo wyższy.

Luka Modrić poprowadził Chorwację do triumfu nad Grecją.

Od początku spotkania Chorwaci rzucili się do ataku i na efekty nie trzeba było długo czekać. W 12. minucie bramkarz Grecji Orestis Karnezis sfaulował w polu karnym i sędzia Gianluca Rocchi odgwizdał rzut karny. Do jedenastki podszedł Luka Modrić i dał prowadzenie Chorwatom. Koniec naporów gospodarzy? Nic z tych rzeczy. Już w 19. minucie było 2:0. Nikola Kalinić najlepiej odnalazł się w polu karnym Greków i pięknym uderzeniem piętką podwyższył prowadzenie.

Goście wyglądali fatalnie i... zdobyli kontaktową bramkę. Do dośrodkowania z rzutu rożnego najwyżej wyskoczył Sokratis Papastathopoulos i dał kontakt Grekom. Spadek tempa? Ależ skąd. Trzy minuty po stracie bramki Chorwacja znowu odpowiedziała. Ivan Perisić ładną główką wykończył dośrodkowanie Sime Vrsaljko.

Druga połowa rozpoczęła się wymarzenie dla podopiecznych Zlatko Dalicia. Konstantinos Stafylidis popełnił szkolny błąd we własnym polu karnym i źle zgrał piłkę, którą przejął Andrej Kramarić i zdobył czwartą bramkę dla Chorwatów. Do końca spotkania przewagę miała drużyna z Bałkanów, ale wynik się nie zmienił.

W niedzielę w Pireusie odbędzie się spotkanie rewanżowe, ale nic nie wskazuje na to, żeby to Grecy odrobili straty z pierwszego meczu i przede wszystkim diametralnie zmienili poziom swojej gry. Chorwacja na mundialu w Rosji? Więcej niż prawdopodobne.

[wideo_iframe]//get.x-link.pl/abcd0e2a-5fde-7f05-0ca9-2897ca542672,25b73544-74e3-9eee-3a63-0f4d2aafd6fd,embed.html[/wideo_iframe]

[url="http://www.gol24.pl/reprezentacja/a/mecz-polska-urugwaj-na-zywo-w-tv-i-online-polska-urugwaj-transmisja-i-stream-live,12655748/" title=""]>>> Mecz Polska - Urugwaj NA ŻYWO w tv i ONLINE. Polska - Urugwaj TRANSMISJA i STREAM LIVE