Gra piłkarska 3. liga. Wygrana ŁKS Probudex Łagów w meczu na szczycie, zwycięstwo KSZO 1929 Ostrowiec, remis Czarnych Połaniec

30 kwietnia 2022, 11:03 | Dorota Kułaga, Damian Wiśniewski, Artur Bżdżoła

W weekend 30.04.-1.05.2022 gra piłkarska 3. liga. Sprawdź wyniki i tabelę.

1 / 6

[b]Wólczanka Wólka Pełkińska - KSZO 1929 Ostrowiec Św. 1:2 (1:0)[/b]
[b]Bramki[/b]: Krzysztof Pietluch 18 - Mateusz Zając 60, Arleison Martínez 90+1.
[b]Wólczanka[/b]: Wierzchowski – Kędzior, Petryk, Baran, Czernicki cz [31-faul], Lorek, Podstolak, Soboń, Pietluch, Twardowski (80 Durda ż), Kalemba (38 Przybycień).
[b]KSZO[/b]: Szymkowiak – Domagała, Sylwestrzak, Camargo ż (75 Martinez), Zając, Brągiel, Stefanowicz (46 Szela), Nawrot, Czernysz (46 Persona), Żurek (75 Pawlik), Kuzior (80 Lipka).

W 17. minucie Kalemba dograł do Pietlucha i ten w polu karnym z ostrego kąta celnie przymierzył po długim słupku. Kilkanaście minut później faulem taktycznym przed polem karnym ratował się Czernicki i arbiter z Krakowa wyrzucił obrońcę miejscowych z placu gry.

Piłkarze KSZO 1929 zepchnęli rywala do obrony, jednak nie stwarzali zbyt klarownych sytuacji. Defensywa gospodarzy spisywała się bez zarzutu. Z dystansu przymierzył Nawrot i piłka po rykoszecie wyszła na rzut rożny. Goście wyrównali w 61. minucie. Rzut rożny egzekwował Nawrot, świetnie nabiegł Zając i mocnym strzałem ulokował futbolówkę w siatce. Chwilę później niezłą próbą popisał się Szela, który z narożnika pola karnego przymierzył obok spojenia słupka z poprzeczką. Odpowiedział Podstolak, ale jego strzał na rzut rożny sparował Szymkowiak. W samej końcówce z lewej strony boiska dośrodkował Brągiel, Martinez wygrał walkę z dwoma rywalami i z bliska dał trzy punkty gościom. Wyrównać w doliczonym czasie gry mógł Diumasumbu, ale jego próba przeleciała nad bramką.

[b]Podhale Nowy Targ - ŁKS Probudex Łagów 0:2 (0:2)[/b]
[b]Bramki[/b]: Adam Imiela 11, Michał Mydlarz 16.
[b]ŁKS Probudex[/b]: Lipiec - Meliniszyn, Szymocha (56. Rogala), Spyczka, Cichocki - Mydlarz, Waniek (65. Bielka), Jodar, Seweryn (76. Orlik), Chełmecki (65. Słabosz) - Imiela.
[b]Żółte kartki[/b]: Meliniszyn, Seweryn (Łagów), Szynka, Kapuściński, Serafin, Kowalski (Podhale).
[b]Czerwona kartka[/b]: Szymajda (Podhale, 6 minuta).
Bardzo ważna wygrana zespołu z Łagowa, który w ciągu pięciu minut w pierwszej połowie rozstrzygnął losy spotkania. Mecz zaczął się fatalnie dla gospodarzy, w 6 minucie czerwoną kartkę ujrzał bramkarz Jakub Szymajda. Podopieczni trenera Ireneusza Pietrzykowskiego wykorzystali grę z przewagą jednego zawodnika, szybko zdobyli dwie bramki, a później grali mądrze, spokojnie kontrolując to, co działo się na boisku.

[b]Podlasie Biała Podlaska - Cracovia II Kraków 0:6 (0:1)[/b]
[b]Bramki[/b]: Michał Wiśniewski 20, 58, Radosław Kanach 56 (k), Tomasz Bała 67, Kacper Grzebieluch 79, Michał Stachera 89.

[b]Korona Rzeszów - Tomasovia Tomaszów Lubelski 1:2 (1:1)[/b]

[b]Stal Stalowa Wola - Siarka Tarnobrzeg 2:4 (1:2)[/b]
[b]Bramki[/b]: Szymon Jopek 26 z rzutu karnego, Daniel Świderski 51 - Bartosz Sulkowski 12, Dawid Bałdyga 20, Kamil Adamek 84, Ivan Agudo 86.
[b]Żółte kartki[/b]: Stelmach, Olszewski, Jopek - Bierzało, Sulkowski
[b]Stal[/b]: Smyłek - Szifer (59. Zięba), Khorolskyi, Hladik, Olszewski - Stępniowski, Stelmach (69. Barata), Jopek, Kacprzycki (46. Kiełbasa) - Marchewka (73. Grabarz), Świderski
[b]Siarka[/b]: Kowal - Duda, Stefanik, Bierzało - Kwaśniewski (90+2. Janeczko), Kaliniec, Tyl, Sulkowski - Bałdyga (87. Miszczuk), Agudo (88. Yatsenko), Adamek (88. Zawiślak).

[b]Wisła Sandomierz - Orlęta Radzyń Podlaski 0:3 (0:1)
Bramki:[/b] Przemysław Koszel 29, 52, Szymon Kamiński 59.
[b]Wisła (wyjściowy): [/b]Wróblewski - Partyka, Mężyk, Kydryavtsev, Jarosz, Bełczowski, Taranek, Burzyński, Stańczyk, Rak, Ochwat. Z ławki weszli: Janik, Mażysz, Bednarek, Krajewski.

Sandomierzanie podeszli do tego spotkania z szansą powiększenia swojej przewagi nad strefą spadkową, gdyż wcześniej swój mecz przegrała Korona Rzeszów. Orlęta jednak strzeliły trzy gole i nie dały sobie wbić ani jednego.

[b]Unia Tarnów - Czarni Połaniec 1:1 (0:1)
Bramki:[/b] Wiktor Putin 90+3 - Adam Kramarz 36.
[b]Żółte kartki:[/b] Bawor, Gębalski
[b]Czarni:[/b] Siryk - Smoleń, Bakowski, Bawor, Bażant - Banik (55. Ferens), Krępa, Kron (87. Orzechowski), Wątróbski (76. Woś), Kramarz (87. Mucha) - Gębalski.

W siódmej minucie spotkania Unia mogła objąć prowadzenie, ale Artur Biały przegrał sytuację sam na sam z Tomaszem Sirykiem. Chwilę potem niecelny strzał na bramkę gospodarzy oddał Kacper Wątróbski.

Czarni w pierwszej części spotkania stworzyli sobie jeszcze kilka okazji do strzelenia gola. Adam Kramarz w 17. minucie nie zdołał co prawda pokonać goalkeepera po błędzie w defensywie tarnowian, ale zrobił to w minucie 36. Wcześniej blisko strzelenia gola był Adrian Gębalski. Piłkę do bramki Czarnych wpakował natomiast Biały, ale jego trafienie nie zostało uznane.

Na przerwę zespół z powiatu staszowskiego schodził z prowadzeniem 1:0, a drugą połowę okazja do strzelenia gola na 2:0 - ze strzałem Michała Banika poradził sobie jednak bramkarz Unii.

Czarni mieli jeszcze kilka szans do podwyższenia prowadzenia, raz po niezłym uderzeniu Kramarza piłka nieznacznie minęła bramkę Unii. Tarnowianie odpowiadali swoimi akcjami, ale dobrze radził sobie bramkarz zespołu z Połańca.

W doliczonym czasie gry podopieczni Grzegorza Wcisło znów mogli zdobyć drugą bramkę, ale nie wykorzystali swojej okazji. Sami stracili natomiast chwilę potem gola na 1:1 i zamiast trzech punktów zdobyli jeden.

[b]Chełmianka Chełm - Wisłoka Dębica 0:0[/b]

[b]Avia Świdnik - Sokół Sieniawa 8:2 (4:2)
Bramki:[/b] Bartłomiej Poleszak 9, Wojciech Białek 14, 36 (k), Dominik Kunca 41, 69, Rafał Kursa 75, Ņikita Kovaļonoks 80, Łukasz Strug 82 - Dominik Pisarek 12, Dominik Ochał 29

18. Wólczanka Wólka P. 27 14 24-61

GDZIE SĄ CHŁOPCY Z TAMTYCH LAT, CZYLI CO DZIŚ ROBIĄ BYŁE GWIAZDY VIVE KIELCE [ZDJĘCIA]

[B]
POLECAMY RÓWNIEŻ:
[/B]

[/tr]
IGOR KARACIĆ SIĘ ZARĘCZYŁ. ZOBACZ JEGO PIĘKNĄ WYBRANKĘPIĘKNOŚĆ Z UKRAINY. ZOBACZ PARTNERKĘ ARTIOMA KARALIOKA
BYŁY ZAWODNIK VIVE KIELCE JEST CZOŁOWYM POKERZYSTĄ ŚWIATA. WYGRYWA MILIONY DOLARÓW RESTAURACJE, STRZELNICA, SKLEP, DEVELOPERKA, CAMPY DLA MŁODZIEŻY– ZOBACZ BIZNESY PIŁKARZY RĘCZNYCH [ZDJĘCIA]

POLUB NAS NA FACEBOOKU. NAJWIĘCEJ INFORMACJI O ŚWIĘTOKRZYSKIEJ PIŁCE RĘCZNEJ NA: