Lotto Ekstraklasa. W Legnicy walka na całego. Cztery gole w meczu beniaminków, Miedź zremisowała z Zagłębiem Sosnowiec

22 kwietnia 2019, 17:26 | red

Lotto Ekstraklasa. Sporo emocji towarzyszyło meczowi beniaminków. Miedź Legnica ostatecznie zremisowała z Zagłębiem Sosnowiec 2:1 (2:2). Na trybunach zasiadło 4336 widzów.

Miedź Legnica - Zagłębie Sosnowiec 2:2
1 / 4

Mecz Miedź Legnica - Zagłębie Sosnowiec 2:2

[przycisk_galeria]

Miedź dobrze zaczęła i skończyła pierwszą połowę. Dzięki przebojowości Henrika Ojamy i Juana Camary oraz skuteczności Petteriego Forsella w polu karnym drużyna z Legnicy zdobyła aż dwie bramki; pierwszą już w 4 minucie, potem kolejną w trakcie doliczonego czasu.

Forsell oba gole strzelił z prawej nogi. Na początku meczu zatańczył z piłką między obrońcami. Następnie wykorzystał przypadkowe zagranie od Martina Totha. Jego trafienia (odpowiednio jedenaste i dwunaste w sezonie) przedzieliła ładna bramka autorstwa Vamary Sanogo.

W drugiej połowie sędzia Paweł Raczkowski podyktował dwie jedenastki - po jednej dla obu drużyn. Tę dla Miedzi jednak odwołał po wideoweryfikacji, nie doszukując się na podglądzie wideo domniemanej ręki Totha. Karnego dla Zagłębia utrzymał w mocy, ponieważ faul Kornela Osyry na Tomaszu Nawotce był ewidentny. Punkt dla sosnowiczan uratował naturalnie Sanogo (jedenasty gol w sezonie), strzelając przy lewym słupku.

Piłkarz meczu: Vamara Sanogo
Atrakcyjność meczu: 6/10

EKSTRAKLASA w GOL24

Więcej o EKSTRAKLASIE - newsy, wyniki, terminarz, tabela, strzelcy

[xlink]19cd1743-2520-14c4-89ed-111521037b4a,6299de0d-0540-0fa3-12f9-6580289aac53[/xlink]