Lotto Ekstraklasa. Legia znów mistrzem Polski! Stempel postawiony w Poznaniu. Chuligani Lecha przerwali mecz. Komisja Ligi: Walkower

20 maja 2018, 20:01 | JCZ, Tomasz Dębek

Lotto Ekstraklasa. Trzeci raz z rzędu a po raz trzynasty w historii mistrzem Polski została Legia Warszawa! Stołeczna drużyna postanowiła nie oglądać się na mecz w Białymstoku i wygrała z Lechem Poznań 2:0 (1:0). Zwycięstwo zapewnili Domagoj Antolić oraz Michał Kucharczyk. Spotkanie nie zostało dokończone, ponieważ przerwali go kibice Lecha, wkraczając na murawę i rzucając na nią środki pirotechniczne. Komisja Ligi zdecydowała się w trybie pilnym przyznać walkower na korzyść Legii. Z tymczasowym trenerem Deanem Klafuriciem Legii udało się zatem sięgnać po dublet. W nagrodę zagra z nią w eliminacjach do Ligi Mistrzów. Na trybunach przy Bułgarskiej zasiadło dzisiaj 27 617 widzów w tym grupa przyjezdnych. „Kolejorz” nie zagrał aż tak źle, jak wskazuje wynik. Miał swoje okazje, lecz ich nie wykorzystał. Przy wyniku 0:1 sędzia Daniel Stefański nie podyktował też jedenastki po faulu Artura Jędrzejczyka na Nikoli Vujadinovicowi. Poznaniacy kończą zatem sezon na trzecim miejscu.