Liga Narodów. Wygrana mistrzów świata. Francuzi o bramkę lepsi od Holendrów

9 września 2018, 22:37 | red

Liga Narodów UEFA. Po bezbramkowym remisie z Niemcami reprezentacja Francji sięgnęła po zwycięstwo. Na Stade de France w swoim drugim meczu w Lidze Narodów mistrzowie świata pokonali Holendrów 2:1. Dla "Trójkolorowych" trafiali Kylian Mbappe i Oliver Giroud.

Na Stade de France Francja pokonała Holandię 2:1

W pierwszej odsłonie spotkania przewaga świeżo upieczonych mistrzów świata nie podlegała dyskusji. Swoją dominację "Trójkolorowi" potwierdzili jednak tylko jedną bramka. W 14. minucie po katastrofalnym błędzie holenderskiej defensywy piłkę do siatki wpakował Kylian Mbappe. 19-latek w ostatnich tygodniach imponuje skutecznością. W 12 meczach rozegranych dla klubu i drużyny narodowej na listę strzelców wpisał się dziewięć razy.

Po przerwie obraz gry niewiele się zmienił, ale Holendrzy z zimną krwią wykorzystali chwilę rozprężenia Francuzów. Szybką akcję zagraną na jeden kontakt celnym strzałem zakończył Ryan Babel. Mistrzowie świata odpowiedzieli już po siedmiu minutach. Efektowne trafienie po strzale z woleja zanotował Oliver Giroud. Napastnik Chelsea przełamał się w reprezentacji po 808 minutach bez gola. W końcówce Oranje starali się doprowadzić do wyrównania, ale ich próby zakończyły się niepowodzeniem.

[wideo_iframe]//get.x-link.pl/00015fb3-9d52-2107-fc3d-950a035ff99b,1d12129b-28db-6beb-f644-03145665316f,embed.html[/wideo_iframe]

Najdroższa jedenastka na świecie. Obrońcy przepłaceni?