Fortuna 1 Liga. Radomiak Radom po bardzo dobrym meczu pokonał 1:0 Sandecję Nowy Sącz. Gol Dawida Abramowicza

31 sierpnia 2019, 19:29 | WŁ

W meczu siódmej kolejki Fortuna 1 Liga, Radomiak Radom pokonał 1:0 Sandecję Nowy Sącz.

Radość Dawida Abramowicza po strzeleniu gola.

1 / 14

[b]Radomiak Radom - Sandecja Nowy Sącz 1:0 (1:0)[/b]
[b]Bramki:[/b] 1:0 Dawid Abramowicz 19,
[b]Radomiak: [/b]Kochalski – Jakubik, Cichocki, Grudniewski, Abramowicz, Michalski (85 Winsztal), Kaput, Makowski, Leandro (77 Mikita), Lewandowski (56 Banasiak)k, Górski.
[b]Sandecja:[/b] Bielica – Bućko, Baran, Flis, Danek (75 Kun), Kanach (86 Thiago), Walski, Chmiel, Klichowicz (65 Ogorzały), Korzym, Małkowski.
[b]Żółte kartki:[/b] Danek, Kanach (Sandecja), Lewandowski, Leandro, Michalski (Radomiak).
[b]Sędziował: [/b]Zbigniew Dobrynin (Łódź).
[b]Widzów:[/b] 4026.

W porównaniu do ostatniego meczu, z Odrą w Opolu, bezbramkowo zremisowanego przez Radomiaka, Dariusz Banasik, trener zielonych dokonał aż czterech zmian.
W wyjściowym składzie pojawili się, Rossi Leandro, Mateusz Lewandowski, Mateusz Michalski i Maciej Górski.

Po stałym fragmencie gry

W 13 minucie fantastycznym strzałem z 20 metrów popisał się Rafał Makowski, ale jeszcze lepszą interwencją bramkarz Daniel Bielica.
W 19 minucie po zagraniu piłki z rzutu rożnego w wykonaniu Mateusza Michalskiego w pole karne, trafiła do Macieja Górskieg, który głową zgrał do Dawida Abramowicza, który z sześciu metrów pokonał bramkarza gości.
W 24 minucie, kolejny bardzo dobry strzał na bramkę Sandecji. Tym razem, Michał Kaput, ale ponownie doskonałą interwencją Daniel Bielica.

Radomiak w pierwszej połowie dominował na boisku, był zespołem zdecydowanie lepszym i gdyby nie bramkarz Sandecji Daniel Bielica, radomianie prowadziliby wyżej.

W 51 minucie kolejna bardzo dobra interwencja bramkarza Sandecji, który obronił strzał z rzutu wolnego Rafała Makowskiego.
Między 60, a 62 minutą Radomiak miał trzy okazje do podwyższenia wyniku, dwa razy Maciej Górski i raz Dawid Abramowicz. W 65 minucie kolejna doskonała okazja, tym razem miał ją Damian Jakubik. W 72 minucie kolejna okazja bramkowa, obok bramki posłał piłkę Mateusz Michalski.
W 80 minucie, kolejna dobra interwencja bramkarza gości po strzale Patryka Mikity.

ZOBACZ: Radomiak Radom - Sandecja Nowy Sącz. Zapis relacji live