Fortuna 1 Liga. Efektowne przełamanie Odry. Opolanie wbili trzy gole najlepszej defensywie ligi

31 sierpnia 2018, 19:35 | red

Po pięciu meczach bez zwycięstwa piłkarze Odry Opole w efektowny sposób pokonali Chrobrego Głogów na własnym terenie. Zespół z Głogowa był jak dotąd niewygodnym rywalem dla każdego ze względu na solidną defensywę. Tezie zaprzeczyła jednak Odra, która wbiła rywalom trzy gole. Dokładnie tyle samo, ile głogowianie stracili w siedmiu dotychczasowych spotkaniach.

Piłkarze Odry mają dziś powody do świętowania.

Dwa gole padły już w pierwszej połowie spotkania. Najpierw w 17. minucie Krzysztof Janus huknął z dystansu nie do obrony dla Mateusza Abramowicza. Po kilku minutach obrona Chrobrego kompletnie się posypała, czego dowodem jest bramka na 2:0. Pomyłka jednego z defensorów, wykorzystuje to Rafał Niziołek, który powiększył przewagę Odry.

W 56. minucie drugą żółtą kartką ukarany został Michał Ilków-Gołąb. Trener gości postanowił wymienić więc napastnika Kaczmarka na obrońcę Wasiluka. Od tego czasu Chrobry bronił się przed kompletną porażką w Opolu. Trzecia bramka padła w 68. minucie - z rzutu karnego na 3:0 podwyższył prowadzenie Niziołek, notując tym samym dublet.

Piłkarz meczu: Rafał Niziołek
Atrakcyjność meczu: 6/10

1. LIGA w GOL24

Więcej o 1. LIDZE - newsy, wyniki, terminarz, tabela, strzelcy

Rozpoznajesz tych piłkarzy Ekstraklasy? QUIZ

[wideo_iframe]//get.x-link.pl/173883ae-b6a2-c02e-8e70-d220d5ead325,b3f00b7c-bacc-b39c-98b7-17caedccdaeb,embed.html[/wideo_iframe]