Fortuna 1 Liga. Dwie minuty przesądziły o zwycięstwie Termaliki w Poznaniu

3 listopada 2018, 15:00 | PI, Krzysztof Maciejewski

W pierwszym sobotnim meczu Fortuny 1 Ligi Bruk-Bet Termalica wygrała z Wartą Poznań 2:1. Podopieczni Marcina Kaczmarka w przeciągu dwóch minut strzelili dwie bramki, które sprawiły, że gospodarze już się nie podnieśli. To był dobry tydzień dla gości, którzy po wyeliminowaniu z Pucharu Polski Cracovii wygrali arcyważny mecz z poznaniakami.

Warta - Termalica 1:2
1 / 5

Piłkarze Warty dopiero po raz czwarty zaprezentowali się w obecnym sezonie własnej widowni. Po porażce z Rakowem Częstochowa, remisie z Chojniczanką Chojnice oraz wygranej z Chrobrym Głogów, podopieczni trenera Petra Nemeca przegrali w Poznaniu po raz drugi.

Spotkanie Warta Poznań - Bruk-Bet Termalica zakończyło się wynikiem 1:2 (0:0). Bramki zdobyli: dla Warty Wojciech Onsorge (48.), dla Termaliki Roman Gergel (66.) i Michał Skóraś (67.).

Drużyna Warty ma czego żałować, bo tego meczu poznaniacy z całą pewnością nie musieli przegrać. Zieloni prowadzili od 48. minuty, a z nieba do piekła przeszli w kilkadziesiąt sekund. W 66. minucie Bruk-Bet Termalica doprowadziła do wyrównania i zanim piłkarze Warty zdołali się zorientować, o co chodzi, po kilkudziesięciu sekundach stracili drugiego gola, który przesądził o porażce.

- Przez 65 minut graliśmy naprawdę dobrze. Tego, co stało się w kilkadziesiąt sekund w 66. i 67. minucie, nie potrafię wytłumaczyć. Prawdopodobnie również nie będą potrafili wytłumaczyć tego sami zawodnicy. Jesteśmy załamani. Musimy szybko się podnieść i za tydzień powalczyć o punkty w meczu ze Stomilem - powiedział po meczu Petr Nemec, trener Warty.

Na półmetku rozgrywek Warta ma w dorobku 20 punktów (pięć zwycięstw, pięć remisów, siedem porażek) i nieznaczną przewagę nad strefą spadkową.

[przycisk_galeria]

W bieżącym roku 2018 w Fortuna I lidze rozegrane zostaną jeszcze awansem cztery pierwsze kolejki rundy rewanżowej. W następnym meczu Warta, już w sobotę 10 listopada, w meczu 18. kolejki rozgrywek, podejmować będzie w „ogródku” Stomil Olsztyn. Początek spotkania o godzinie 13.

Zawodnik meczu: Michał Skóraś