Fortuna 1 Liga. Chrobry skuteczny do bólu. Warta niespodziewanie przegrała u siebie

30 czerwca 2020, 19:36 | psz

Fortuna 1 Liga. Walczący o awans zespół Warty Poznań przegrał u siebie z Chrobrym Głogów (1:2) we wtorkowym meczu 29. kolejki Fortuna 1 Ligi. Goście zaprezentowali zabójczą skuteczność - oddali tylko dwa celne strzały, które znalazły drogę do siatki. Przy obu bramkach asystował Szymon Drewniak.

Przed meczem zaskoczył składem trener Piotr Tworek. Dziwić mogła nieobecność w podstawowej jedenastce Michała Jakóbowskiego, a jeszcze bardziej chyba lidera środkowej linii, Roberta Janickiego.

Pierwszy gwizdek sędziego poprzedziła minuta ciszy ku pamięci niedawno zmarłego byłego dyrektora sekcji piłkarskiej Warty, Andrzeja Kaliszana.

Już w 6 min ekipa byłego piłkarza i trenera Lecha, Ivana Djurdjevicia straciła swojego najlepszego snajpera, Adriana Benedyczaka, który musiał opuścić boisko na noszach.

Potem nie działo się nic godnego uwagi. Pierwszą połowę wtorkowego spotkania w Grodzisku można podsumować jednym zdaniem: To był antyfutbol. Piłkarze obu drużyn zajmowali się kopaniem rywali, kiwaniem się ze sobą i urywaniem akcji tuż po ich rozpoczęciu.

Po pierwszym kwadransie II połowy trener warciarzy przyznał się do błędów, zdejmując z boiska Siergieja Napołowa oraz Krzysztofa Danielewicza. Chwilę później gospodarzy ukąsili głogowianie. Prostopadłym podaniem popisał się były lechita, Szymon Drewniak. Do piłki spóźnił się Bartosz Kieliba i ku zdziwieniu wszystkich do siatki trafił Robert Mandrysz. W końcówce Zielonych pogrążył Mikołaj Lebedyński, któremu na głowę idealnie piłkę dograł nie któż inny jak Drewniak. Na otarcie łez, w doliczonym czasie gry, wynik skorygował zmiennik Jakóbowski.