Fortuna 1 Liga. Bruk-Bet wciąż zwycięski. „Słoniki” pokonały Zagłębie Sosnowiec i są liderami!

10 sierpnia 2019, 22:17 | Maciej Pietrasik

Fortuna 1 Liga. Bruk-Bet Termalica Nieciecza zgodnie z zapowiedzią jest na drodze do PKO Ekstraklasy. Od początku sezonu drużyna Piotra Madrysza nie ma sobie równych – nie dość, że znów wygrała, to wciąż nie straciła nawet gola. W sobotę o jej sile przekonało się Zagłębie Sosnowiec.

Bruk-Bet pewnie pokonał Zagłębie Sosnowiec

Bruk-Bet Termalica Nieciecza w pierwszych dwóch kolejkach zanotowała dwa zwycięstwa bez straty bramki i w spotkaniu z Zagłębiem Sosnowiec to gospodarze byli zdecydowanymi faworytami. W pierwszej połowie rywale nie ustępowali jednak zbytnio „Słonikom”, a nawet mieli przewagę – Łukasz Budziłek momentami musiał się wysilić, lecz zachował czyste konto. Do przerwy kibice w Niecieczy nie zobaczyli goli, w drugiej części gry gospodarze im to jednak wynagrodzili.

Zaczęło się od uderzenia w spojenie Vladislavsa Gutkovskisa i dobitki obronionej fenomenalnie przez Matko Perdijicia. Później Bruk-Bet wyszedł na prowadzenie po świetnej indywidualnej akcji Martina Mikovicia. Nie był to jednak koniec problemów Zagłębia. Wręcz przeciwnie – najpierw z boiska za drugą żółtą kartkę wyleciał Wojciech Słomka, a potem faulowany w polu karnym był Gutkovskis. Jedenastkę na gola zamienił Piotr Wlazło, niecieczanie kontrolowali przebieg meczu i po końcowym gwizdku mogli cieszyć się z pozycji lidera Fortuna 1. Ligi!

[xlink]788d4774-a993-6b67-51d5-6fdb22a3c15e,6426dc67-3c16-87b5-afe7-3169740e4b26[/xlink]