Finał Totolotek Pucharu Polski na Arenie Lublin. Cracovia - Lechia (RELACJA NA ŻYWO)

24 lipca 2020, 19:12 | Kurier Lubelski

W piątkowy wieczór oczy całej piłkarskiej Polski były skierowane na Arenę Lublin. Przedstawiamy zapis naszej relacji tekstowej z finału Totolotek Pucharu Polski, w którym Cracovia mierzyła się z obrońcą tytułu, Lechią Gdańsk.

1 / 23

LABEL TIME 22:54
Dziękujemy, że byliście Państwo z nami. Niedługo na naszej stronie pojawi się obszerna relacja zdjęciowa z meczu.

3:2 - Wdowiak 118'

Cracovia: Hrosso - Rapa, Helik, Jablonsky, Pestka, Loshaj, van Amersfoort, Hanca, Fiolić (113 Dimun), Wdowiak, Lopes (82 Vestenicky). Trener: Michał Probierz

Lechia: Alomerović - Fila, Maloca, Nalepa, Pietrzak (53 Conrado), Gajos (71 Zwoliński), Makowski, Kubicki, Haydary (83 Lipski), Paixao (107 Kryeziu), Udovicić. Trener: Piotr Stokowiec

Żółte kartki: Wdowiak, Pestka (Cracovia) - Kubicki, Nalepa, Alomerović, Lipski, Conrado (Lechia)

Sędziował: Paweł Raczkowski (Warszawa)

Widzów: 3700

LABEL TIME 22:47
[unicode_pictographs]%F0%9F%94%A5[/unicode_pictographs][unicode_pictographs]%F0%9F%94%A5[/unicode_pictographs][unicode_pictographs]%F0%9F%94%A5[/unicode_pictographs] CRACOVIA PANY [unicode_pictographs]%F0%9F%94%A5[/unicode_pictographs][unicode_pictographs]%F0%9F%94%A5[/unicode_pictographs][unicode_pictographs]%F0%9F%94%A5[/unicode_pictographs] pic.twitter.com/1ujCiuPygr— CRACOVIA (@MKSCracoviaSSA) July 24, 2020

LABEL TIME 22:46
Wielka radość w sektorach fanów Cracovii, która niebawem wzniesie w powietrze Totolotek Puchar Polski.

LABEL TIME 22:44

LABEL TIME 22:42
KONIEC MECZU! Cracovia zdobyła Totolotek Puchar Polski w finale na Arenie Lublin! To pierwsze trofeum "Pasów" od 72 lat!

LABEL TIME 22:39
"Puchar jest nasz!" - śpiewają dumnie kibice Cracovii. Ale mecz nadal trwa.

LABEL TIME 22:38
Na murawie leżał Fiolić, który ostatecznie schodzi z boiska. Zmienia go Oleksii Dytiatiev w 120. minucie gry. Druga połowa dogrywki została przedłużona o co najmniej cztery minuty.

LABEL TIME 22:36
Wdowiak trafił do siatki po świetnym zagraniu z lewego skrzydła Kamila Pestki i pięknym strzale w okienko. W 117. minucie z boiska zeszedł Sergiu Hanca, którego zmienił Michał Siplak.

LABEL TIME 22:34
Gol dla Cracovii w 116. minucie! "Pasy" prowadzą 3:2 za sprawą trafienia Mateusza Wdowiaka!

LABEL TIME 22:32
Kompletnie nieudany strzał Vestenicky'ego w 115. minucie.

LABEL TIME 22:30
Zmiana w Cracovii w 113. minucie. Schodzi Loshaj, wchodzi Milan Dimun.

LABEL TIME 22:29
Groźna akcja Lechii. Na bramkę strzelał Patryk Lipski, ale sędzia liniowy dopatrzył się pozycji spalonej. Mecz się ożywił.

LABEL TIME 22:27
Mateusz Wdowiak strzelił głową prosto w bramkarza Lechii po dośrodkowaniu z prawego skrzydła w 110. minucie.

LABEL TIME 22:25
Faulowany Flavio Paixao. Portugalczyk leżał przez chwilę na murawie, ale z niej wstał. Po chwili zszedł z boiska, a jego miejsce zajął Egzon Kryeziu w 107. minucie.

LABEL TIME 22:22
Rozpoczęła się druga odsłona dodatkowego czasu gry. Za nieco ponad kwadrans dowiemy się, czy na Arenie Lublin czekają nas rzuty karne, czy też drużyny rozstrzygną spotkanie w czasie dogrywki.

LABEL TIME 22:19
Koniec pierwszej części dogrywki. Wynik nie uległ zmianie i nadal mamy remis 2:2.

LABEL TIME 22:18
Pierwsza połowa dogrywki przedłużona o co najmniej jedną minutę. Przed chwilą z dystansu groźnie strzelał Loshaj, ale bramkarz Lechii wybił na rzut rożny.

LABEL TIME 22:17
Nieudany strzał z dystansu Wdowiaka. Wynik bez zmian.

LABEL TIME 22:16
W ostatnich fragmentach spotkania Cracovia często zamyka Lechię na jej połowie i próbuje swoich sił w ataku pozycyjnym.

LABEL TIME 22:14
101. minuta. Groźnie na bramkę Lechii strzelał Tomas Vestenicky. Niewiele brakowało do tego, by Cracovia znów wyszła na prowadzenie.

LABEL TIME 22:11
Na boisku leży Łukasz Zwoliński, który ucierpiał w jednym ze starć.

LABEL TIME 22:10
Tempo gry podczas dogrywki jest zdecydowanie spokojniejsze.

LABEL TIME 22:08
W 94. minucie żółtą kartkę za faul otrzmał Kamil Pestka.

LABEL TIME 22:07
Po wrzutce Pestki groźnie w polu karnym Lechii za sprawą Vestenickyego. Chwilę później niecelnie główkował van Amersfoort

LABEL TIME 22:04
Przypomnijmy, że Cracovia gra w przewadze jednego zawodnika, po tym jak z czerwoną kartką z boiska wyleciał w 80. minucie Mario Maloca.

LABEL TIME 22:02
To nie koniec emocji na Arenie Lublin. Rozpoczęła się dogrywka.

LABEL TIME 21:57
Koniec regulaminowego czasu gry, po którym tablica wyników pokazuje remis 2:2. Przed nami dogrywka.

LABEL TIME 21:56
Żółta kartka dla Conrado z Lechii za odepchnięcie rywala. Kartkę otrzymał też siedzący na ławce rezerwowych bramkarz Lechii, Dusan Kuciak

LABEL TIME 21:54
Tym razem rzutu karnego domagała się Lechia, ale sędzia znów nie sięgnął po gwizdek.

LABEL TIME 21:52
Kamil Pestka strzelił minimalnie niecelnie z dystansu, obok bramki Lechii.

LABEL TIME 21:51
Fatalny strzał Loshaja po stałym fragmencie dla Cracovii. Sędzia doliczył do drugiej połowy 7 minut. Za nami już trzy z nich.

LABEL TIME 21:50
Cracovia domagała się rzutu karnego, ale sędzia nie zdecydował się na podyktowanie "jedenastki" za zagranie ręką w polu karnym zawodnika Lechii.

LABEL TIME 21:48
Flagi na sektorze Lechii:

LABEL TIME 21:47
Ależ emocje na Arenie Lublin. To z pewnością jest mecz godny finału.

LABEL TIME 21:46
Mamy 2:2! Po rzucie rożnym dla Cracovii gola głową strzelił David Jablonsky!

LABEL TIME 21:45
Mocna odpowiedź Cracovii! Kamil Pestka mógł dać remis "Pasom", ale jego strzał wybił bramkarz rywali.

LABEL TIME 21:44
Gol dla Lechii Gdańsk! W 85. minucie wprowadzony z ławki Patryk Lipski daje gdańskiej drużynie ponowne prowadzenie po strzale głową! Osłabiona Lechia blisko obrony Pucharu zdobytego przed rokiem!

LABEL TIME 21:41
Trzecia zmiana w Lechii. W 83. minucie za Omrana Haydaryego wchodzi Patryk Lipski.

LABEL TIME 21:40
W 82. minucie z boiska schodzi Rafael Lopes, którego zastępuje Tomas Vestenicky.

LABEL TIME 21:39

LABEL TIME 21:38
Czerwona kartka dla Mario Malocy z Lechii za faul na rywalu! Awantura na boisku Areny Lublin!

LABEL TIME 21:35
Sędzia nie uznał jednak bramki dla "Pasów" i nadal mamy remis 1:1! Jak pokazały powtórki, Rapa dotknął piłki ręką i zdobył gola w sposób nieprawidłowy.

LABEL TIME 21:34
Gol na 2:1 dla Cracovii! Po wrzutce w pole karne do piłki dopadł Cornel Rapa, który pokonał bramkarza Lechii w 75. minucie!

LABEL TIME 21:31
Po 73. minutach gry mamy remis 1:1. Przed chwilą kompletnie nieudany atak w wykonaniu Cracovii. Szykuje się emocjonująca końcówka.

LABEL TIME 21:29
Kolejna zmiana w Lechii. W miejsce Macieja Gajosa w 70. minucie na boisku pojawił się Łukasz Zwoliński.

LABEL TIME 21:26
Tuż przed golem na 1:1 kibice Cracovii pochwalili się kolejną "sektorówką":

LABEL TIME 21:24
W 65. minucie mamy remis 1:1! Na listę strzelców wpisał się Pelle van Amersfoort. Napastnik Cracovii był zupełnie niepilnowany w polu karnym i miał czas przyjąć piłkę oraz skutecznie uderzyć na bramkę Lechii.

LABEL TIME 21:21
W 62. minucie piłka po strzale Cracovii obiła słupek! Chwilę później żółtą kartkę otrzymał Wdowiak, który zatrzymał kontrę Lechii.

LABEL TIME 21:19
Znakomita sytuacja dla Lechii, by prowadzić 2:0! Przed szansą na zaliczenie prawdziwego "wejścia smoka" stanął Conrado, ale jego strzał obronił stojący między słupkami rywali Lukas Hrosso.

LABEL TIME 21:17
Faul w ataku Cracovii. Na murawie przez dłuższą chwilę leżał zawodnik Lechii, Jarosław Kubicki.

LABEL TIME 21:16
Nowy transparent kibiców z Krakowa:

LABEL TIME 21:13
W 54. minucie żółtą kartkę otrzymał bramkarz Lechii. Chwilę później po rzucie rożnym dla Cracovii, jeden z piłkarzy "Pasów" główkował niecelnie nad bramką.

LABEL TIME 21:11
Zmiana w Lechii w 53. minucie. Za Rafała Pietrzaka wszedł Conrado Buchanelli Holz.

LABEL TIME 21:10
Na murawie opatrywany jest jeden z zawodników Lechii.

LABEL TIME 21:09
W 50. minucie bliscy wyrównania byli krakowianie. Po wrzutce w pole karne z lewego skrzydła i strzale głową Lopesa, "Pasom" zabrakło niewiele do szczęścia.

LABEL TIME 21:07
Póki co, początek drugiej odsłony nie przyniósł emocji.

LABEL TIME 21:04
Przed chwilą rozpoczęła się druga połowa meczu.

LABEL TIME 20:47
Za nami pierwsza połowa spotkania, po której Lechia prowadzi z Cracovią 1:0. Bramkę dla gdańskiego zespołu zdobył Omran Haydary. Do relacji wracamy po przerwie.

LABEL TIME 20:46
Pierwszą połowę przedłużono o co najmniej 60 sekund.

LABEL TIME 20:44
W 42. minucie, po stałym fragmencie gry Lechia znów była bliska podwyższenia prowadzenia, jednak Cracovia wybiła piłkę tuż sprzed linii bramkowej po ofiarnych interwencjach.

LABEL TIME 20:42
Mogło być 2:0. W 41. minucie, po stracie Cracovii i przejęciu Lechii, znakomitą szansę w polu karnym miał Zarko Udovicić, ale jego strzał był zablokowany przez defensywę "Pasów". Chwilę Później strzelał Karol Fila, ale jego uderzenie odbiło się od Jablonsyego.

LABEL TIME 20:38
W 38. minucie nieudane podanie Nalepy na lewe skrzydło zatrzymało atak Lechii.

LABEL TIME 20:37
W 37. minucie faulowany był Florian Loshaj. Piłkarz przez chwilę leżał na murawie, ale już się z niej podniósł dzięki pomocy medyków.

W 36. minucie ładna akcja Lechii prawą stroną. Dośrodkowywał Fila, ale piłka nie dotarła do zadnego z jego partnerów w polu karnym.

LABEL TIME 20:36
W 35. minucie, po rzucie rożnym dla Cracovii totalnie niecelnie na bramkę Lechii uderzał Cornel Rapa.

LABEL TIME 20:34
Żółta kartka dla Jarosława Kubickiego za faul w okolicach środka boiska.

LABEL TIME 20:33
Omran Haydary miał chrapkę na drugiego gola, ale w 32. minucie oddał niecelny strzał po składnej akcji Lechii.

LABEL TIME 20:31
W 30. minucie, po rzucie wolnym bitym przez Rafała Pietrzaka, bramkarz Cracovii uratował swój zespół przed stratą gola.

LABEL TIME 20:28
Lepszy fragment gry w wykonaniu "Pasów", które zamknęły rywali na ich połowie. Podopieczni trenera Michała Probierza zakończyli jednak ostatnią akcję bardzo niecelnym strzałem. Po 28 minutach Lechia nadal prowadzi.

W 27. minucie groźny strzał Mateusza Wdowiaka zatrzymał bramkarz Lechii, Zlatan Alomerović.

LABEL TIME 20:25
Po zdobyciu przez Lechię bramki najbardziej zagorzali fani z Gdańska zdjęli koszulki na niemal całym sektorze:

LABEL TIME 20:22
Mamy bramkę! W 21. minucie gry gdańszczanie wychodzą na prowadzenie. Na listę strzelców wpisał się Omran Haydary, który wykończył akcję Lechii po fatalnej stracie krakowian przed własnym polem karnym.

LABEL TIME 20:20
Po 20 minutach spotkania na boisku nadal mamy 0:0. Na trybunach wciąż nie słabnie doping z obu stron.

LABEL TIME 20:19
Tym razem to krakowscy kibice odpalili środki pirotechniczne:

LABEL TIME 20:17
Kolejna sektorówka Cracovii:

LABEL TIME 20:15
W 14. minucie nieudany strzał na bramkę Lechii oddał Ivan Fiolić.

LABEL TIME 20:14
Po 13 minutach wciąż mamy 0:0. Przewagę w posiadaniu piłki mają krakowskie "Pasy".

LABEL TIME 20:12
Oto "sektorówka" kibiców Cracovii:

LABEL TIME 20:10
Za nami 8 minut meczu. Póki co, dwa razy groźnie zrobiło się w polu karnym po akcjach drużyny z Krakowa. Jednak wynik wciąż pozostaje bezbramkowy.

LABEL TIME 20:06
Kibice Lechii odpalili już materiały pirotechniczne:

LABEL TIME 20:05
Kibice Cracovii przypomnieli natomiast o tym, że w Polsce trwa pandemia.

LABEL TIME 20:02
Jeszcze przed rozpoczęciem spotkania kibice Lechii zaprezentowali efektowną "sektorówkę":

LABEL TIME 19:58
Za nami hymn narodowy i zaraz pierwszy gwizdek.

LABEL TIME 19:55
Niebawem na murawę wyjdą obie drużyny.

LABEL TIME 19:52
Nad stadionem lata helikopter, najprawdopodobniej policyjny. Wzbudza spore zainteresowanie wśród mieszkańców okolicznych dzielnic.

LABEL TIME 19:50
Najbardziej zagorzali kibice Lechii mają swój sektor za jedną z bramek. Naprzeciw nich są fani z Krakowa. Póki co, ciągle wymieniają się "uprzejmościami" w postaci wulgarnych piosenek.

LABEL TIME 19:43
Do rozpoczęcia spotkania coraz bliżej:

LABEL TIME 19:39
Tak wyglądały okolice stadionu kilka minut temu:

LABEL TIME 19:38
Dzisiejsze spotkanie to tzw. "mecz podwyższonego ryzyka", ponieważ fani Lechii i Cracovii to jedne z najbardziej skonfliktowanych grup kibicowskich w Polsce. Przed meczem doszło już do drobnych agresywnych zachowań z obu stron. Sytuacje szybko pacyfikowała policja, której w okolicach Areny Lublin jest bardzo dużo.

LABEL TIME 19:37
Drużyny wystąpią w następujących składach:

LABEL TIME 19:35
Witamy Państwa na relacji z finału Totolotek Pucharu Polski prosto z Areny Lublin. O godzinie 20 rozpocznie się mecz, w którym Cracovia zagra z gdańską Lechią.