RS Active 4. Liga Świętokrzyska. AKS 1947 Busko Zdrój zremisował z Naprzodem Jędrzejów. Gol Adriana Uniata w 48 sekundzie

18 sierpnia, 17:58 | Dorota Kułaga, Jaromir Kruk

W niedzielę, 18 sierpnia, rozgrywana była trzecia kolejka RS Active 4. Ligi Świętokrzyskiej. Pozycję lidera stracił AKS 1947-Busko Zdrój, który zremisował z Naprzodem Jędrzejów 1:1. Rekordowego gola - w 48 sekundzie meczu - zdobył dla ŁKS Łagów Adrian Uniat. Hat tricki zapisali na swoim koncie Kamil Uciński z Łysicy Bodzentyn i Filip Kaczmarski z GKS Zio-Max Nowiny. Trzy drużyny po trzech kolejkach mają komplet 9 punktów. Nowym liderem został Spartakus Daleszyce, który świetnie radzi sobie pod wodza nowego trenera Pawła Jaworka. Wiceliderem jest Alit Ożarów, który jako jedyny nie stracił jeszcze bramki.

AKS 1947 Busko-Zdrój zremisował z Naprzodem Jędrzejów 1:1.

1 / 40

Gra RS Active 4. Liga Świętokrzyska - trzecia kolejka

AKS 1947 Busko-Zdrój - Naprzód Jędrzejów 1:1 (0:1)
Bramki: Kamil Skiba 84 - Mateusz Rejowski 24.

Beniaminek z Jędrzejowa potwierdził, że w tym sezonie będzie groźny dla najlepszych. Od 24 minuty prowadził po strzale Mateusza Rejowskiego, który przed tym sezonem przyszedł do Naprzodu z Wiernej Małogoszcz. Wyrównał w 84 minucie Kamil Skiba. To pierwsze stracone punkty przez AKS 1947 Busko-Zdrój w tym sezonie.

[polecany]26677381[/polecany]

Klimontowianka Klimontów - Alit Ożarów 0:2 (0:0)
Bramki: Kamil Bełczowski 56, Piotr Wójcik 90+4.

Zespół prowadzony przez Pawła Rybusa potwierdził, że w tym sezonie jest mocny i w tym sezonie powinien się włączyć do walki o awans. Początek sezonu ma imponujący - po trzech kolejkach na koncie ma komplet 9 punktów. Warto dodać, że zespół z Ożarowa nie stracił jeszcze gola - ma imponujący stosunek bramek 7-0.

Wierna Małogoszcz - Łysica Bodzentyn 2:6 (0:3)
Bramki: Karol Boszczyk 53 z karnego, Piotr Chowaniec 83 - Kamil Uciński 27, 50, 89, Bartłomiej Bezulski 34, Ołeksij Majdanewycz 35, 64.

Łysica odniosła zasłużone zwycięstwo. W roli głównej wystąpił Kamil Uciński, który uzyskał hat - tricka. Wierna nadal jest bez punktu.

Neptun Końskie- Olimpia Pogoń Staszów 1:1 (1:0)
Bramki: Bartosz Szydłowski 35 - Bartosz Skowron 68.

Pogoń Staszów znowu pozytywnie zaskoczyła. Wywalczyła cenny punkt na trudnym terenie w Końskich.

Hetman Włoszczowa – Moravia Anna-Bud Morawica 2:5 (0:4)
Bramki: Igor Wójcik 53, Marcin Jarmuda 55 - Michał Rybus 25, 28, Jakub Rybus 30, 34, Karol Gilewski 62.
Hetman: Porzeżyński – Flaszka, Cegieła, Klapiński, Chuptyś (76 Mat. Małek) – Palimąka (65 Hrystiv), O. Nowak (46 Jarmuda), Chiyem, I. Wójcik – Siewier, Majewski.
Moravia: J. Borusiński – Matusiewicz (72 Ł. Zawadzki), Zgrzebnicki, Orliński, J. Wasilewski - Blicharski (56 Ashour), Jopkiewicz (56 Gilewski), Jamioł (56 K. Pawłowski), Pasternak (76 Michał Zawadzki) – Jakub Rybus, Michał Rybus.

Hetman z dużymi nadziejami przystąpił do niedzielnego meczu z Moravią, która zagrała bez Mateusza Zawadzkiego (w sobotę miał wieczór kawalerski), a na ławce zasiedli jego bracia – Michał i Łukasz. Gospodarze przeprowadzili kilka ciekawych akcji, nieźle operowali piłką, ale mieli problemy w polu karnym przeciwnika, szwankowała finalizacja. Już na początku Hetmana od utraty goli uratował Jakub Porzeżyński, z którym sam na sam byli Jakub Rybus i Michał Rybus. W 28 minucie podopieczni Macieja Śmiecha wyszli na prowadzenie, a trafienie Michała Rybusa wzbudziło kontrowersje, bo napastnik gości mógł znajdować się na pozycji spalonej. Gospodarze protestowali, a dla Moravii kolejny raz trafił Michał Rybus. Jego brat nie chciał być gorszy – Jakub jeszcze przed przerwą zaliczył dublet, a czwarty gol był wyjątkowej urody, futbolówka odbiła się jeszcze od poprzeczki.

Po przerwie Hetman ruszył do ataku i osiągnął efekty – Jakuba Borusińskiego z dystansu zaskoczył Igor Wójcik, a 2 minuty po tym futbolówkę z bliska do siatki wepchnął wprowadzony na drugą połowę Marcin Jarmuda. Zapał Hetmana nieco ostudziła bramka Karola Gilewskiego. Jakub Rybus mógł skompletować hat-tricka – w 79 minucie trafił poprzeczkę, Hetman też miał sytuacje, po uderzeniu aktywnego Igora Wójcika futbolówka otarła się o poprzeczkę, potem jeszcze wykazali się dobrze dysponowani Porzeżyński i Borusiński.

[polecany]26677613[/polecany]

Spartakus Daleszyce - Granat Skarżysko-Kamienna 3:0 (1:0)
Bramki: Bunyod Turgunboev 10, Wiktor Wilk 64, Tomasz Gaj 66.

Trwa świetna passa Spartakusa Daleszyce. Zespół, który przed tym sezonem objął trener Paweł Jaworek, odniósł trzecie zwycięstwo z rzędu. Znowu dobrze spisali się Bunyod Turgunboev i Tomasz Gaj, którzy wpisali się na listę strzelców.

GKS Rudki- GKS Zio-Max Nowiny 0:3 (0:2)
Bramki: Filip Kaczmarski 24, 40, 69.

Przed spotkaniem wszyscy obecni na stadionie minutą ciszy uczcili pamięć Franciszka Smudy, byłego selekcjonera reprezentacji Polski, który zmarł w niedzielę, 18 sierpnia, po ciężkiej chorobie.

Bohaterem spotkania był Filip Kaczmarski, który zaliczył hat-tricka.

- Mecz toczył się pod nasze dyktando, odnieśliśmy zasłużone zwycięstwo. Opanowaliśmy środek pola, fajnie to wyglądało. Myślę, że z optymizmem można patrzeć w przyszłość napisał:

- powiedział Przemysław Cichoń, trener zespołu z Nowin.

Sparta Kazimierza Wielka - Orlęta Kielce 1:0 (0:0)
Bramka: Karol Stanek 67.
Sparta: Gomelka - Hornik, Czekaj, S. Maderak - Howorko (60 Trebus), Arkhipau, K. Kądzielski (75 K. Maderak), Bentkowski, Tetych - M. Karnia (80 M. Kądzielski), Stanek (90 Jajkiewicz).
Orlęta: Zacharski - Pryimak, Niziołek (85' Pamintasu), Susło, Kowalski(60' Motyl) - Łokieć, Walkowiak, Jaśkiewicz (78' Dziubek) - Wawszczyk (68. Szczepanek) - Olearczyk (60. Kiełb), Śliwa.

Pierwsza połowa bardzo wyrównana, obie drużyny grały ostrożnie. W drugiej nieco więcej sytuacji stworzyli gospodarze, a zwycięską bramkę zdobył po dośrodkowaniu Adama Trebusa Karol Stanek. Zawodnik ten trafiał w każdej z kolejek w tym sezonie.

ŁKS Łagów - Arka Pawłów 2:1 (2:1)
Bramki: Adrian Uniat 1, Tomasz Stefański 40 - Maciej Pokora 17.

Adrian Uniat zdobył najszybszą bramkę w tym sezonie, już w 48 sekundzie pokonał bramkarza Arki Pawłów. Przed przerwą drugą bramkę zdobył Tomasz Stefański. W ekipie z Pawłowa na listę strzelców wpisał się Maciej Pokora, ale na więcej gości nie było stać. I Arka poniosła trzecią porażkę w tym sezonie. Chyba nikt nie spodziewał tak słabego początku sezonu w wykonaniu Arki - zespół ten po trzech kolejkach nadal jest bez punktu.

Magazyn Gol

Podobnie jak w poprzednim sezonie we współpracy ze Świętokrzyskim Związkiem Piłki Nożne przygotowujemy program GOL RS Active 4. Liga. W programie podsumowanie kolejki - bramki, najciekawsze akcje, komentarze trenerów i piłkarzy. Będą też goście w studiu oraz wiele nowości. Emisja w każdy poniedziałek o godzinie 18 na portalu echodnia.eu. Kluby prosimy o przesyłanie bramek ze spotkań do poniedziałku do godziny 11.