KONIEC! JUVENTUS TURYN ZDOBYWA DZIESIĄTY W HISTORII PUCHAR WŁOCH!

Minuta doliczona do drugiej połowy dogrywki.

Jeszcze Vidal próbował z dystansu, ale bez efektów.

115'

Zmiana w Juventusie, za Lichtsteinera wejdzie Padoin.

110'

Andrea Pirlo ładnie zagrywał z rzutu wolnego, piłka leciała tuż pod poprzeczkę, ale zablokował ją w porę Etrit Berisha.

109'

Antonio Candreva ukarany żółtą kartką.

108'

Zmęczony Carlos Tevez wykrzesał resztki sił i przebiegł sporą część boiska z piłką przy nodze. Pod polem karnym Lazio dał się przewrócić Candrevie.

106'

Zmiana w Lazio, schodzi de Vrij, zastąpi go Keita.

105'

Rozpoczynamy drugą połowę dogrywki!

105'

Koniec pierwszej połowy dogrywki.

105'

Jeszcze sprzed pola karnego uderzał Dusan Basta, ale daleko obok słupka, zabrakło precyzji.

102'

Piłkarze Lazio dłużej utrzymują się przy piłce, ale nic z tego nie wynika.

98'

Alessandro Matri ukarany żółtą kartką za zdjęcie koszulki po celebracji gola.

98'

Alessandro Matri znalazł się w świetnej sytuacji i będąc raptem kilka metrów od bramki Lazio, zupełnie niepilnowany przez rywali, zdołał pokonać z bliskiej odległości Etrita Berishę.

97'

GOOOL! ALESSANDRO MATRI!!

94'

Filip Djordjević uderzył z dystansu na bramkę Juventusu, ale piłka odbiła się od słupka!

92'

Dusan Basta doznał jakiegoś urazu i przez moment nie podnosił się z murawy. Na szczęście po chwili wrócił do gry.

90'

Rozpoczynamy pierwszą połowę dogrywki!

93'

KONIEC REGULAMINOWEGO CZASU GRY! BĘDZIE DOGRYWKA!

90'

Do regulaminowego czasu gry sędzia doliczył trzy minuty.

89'

Wszystko wskazuje na to, że w Rzymie będziemy mieli dogrywkę.

87'

Alessandro Matri trafił do siatki Lazio, ale sędzia odgwizdał spalonego!

85'

Zmiana w Juventusie, Alessandro Matri zastąpił Fernando Llorente.

84'

To była piłka meczowa! Filip Djordjević znalazł się w sytuacji sam na sam z Marco Storarim, ale trafił piłką w golkipera Juventusu.

83'

Kolejna zmiana w Lazio, Djordjević zastąpi Klose.

82'

Ładne dośrodkowanie Felipe Andersona, koniec końców Marco Storari piąstkuje i wybija piłkę.

80'

Stephan Lichtsteiner został złapany na spalonym.

78'

Pierwsza zmiana w Juventusie, niezadowolony z boiska schodzi Paul Pogba, zastąpi go Roberto Pereyra.

76'

Pirlo posłał świetną piłkę w kierunku Llorente, ale Hiszpan źle przyjmował i zepsuł tę akcję.

74'

Pirlo po raz kolejny z rzutu wolnego, ale czujni na posterunku obrońcy Lazio niweczą plany piłkarzy Juve i wybijają piłkę z okolic własnego pola karnego.

73'

Antonio Candreva popisuje się nieudanym dośrodkowaniem, piłka opuściła plac gry i od własnej bramki zaczyna Juventus.

71'

Stefan Radu opuścił plac gry prawdopodobnie z powodu kontuzji.

71'

Zmiana w Lazio, z boiska schodzi Radu, w jego miejsce pojawia się Mauricio.

68'

Ostatnie minuty należą do piłkarzy Lazio. Turyńczycy oddali rywalom inicjatywę i teraz bronią jedynie dostępu do własnej bramki.

66'

Santiago Gentiletti zagrywał piłkę z rzutu wolnego, ale skierował ją wysoko ponad poprzeczkę.

64'

Leonardo Bonucci ukarany żółtą kartką.

63'

Piłkarze Juventusu wymieniają między sobą krótkie podania, ale jak na razie nie potrafią przedostać się w pole karne Lazio.

61'

Patrice Evra ukarany żółtą kartką za faul na Marco Parolo.

60'

59'

Marco Parolo znów próbował swoich sił z dystansu podobnie jak w pierwszej połowie. Tym razem uderzał nieco lepiej, ale nadal zabrakło sporo precyzji.

57'

Paul Pogba przedzierał się pod bramkę Lazio, ale dobrą interwencją popisał się Stefan de Vrij i uniemożliwił Francuzowi atak.

55'

Andrea Pirlo uderzał z rzutu rożnego, ale Etrit Berisha pewnie złapał futbolówkę.

54'

Fernando Llorente nieprzepisowo zatrzymywał rywala, sędzia dał Hiszpanowi słowne ostrzeżenie, ale następnym razem z pewnością zobaczy żółtą kartkę.

53'

Arturo Vidal próbował przedostać się na wolne pole, ale rywale odebrali mu futbolówkę.

51'

To nie jest mecz Fernando Llorente, Hiszpan zmarnował świetną piłkę w polu karnym Lazio.

50'

Spokojny początek drugiej połowy, obie drużyny budują swoje akcje, ale jak na razie nie potrafią ich skutecznie wykończyć.

48'

Rzut wolny dla Lazio, ponownie uderzał Antonio Candreva, ale podobnie jak w pierwszej połowie, tak i teraz trafił prosto w mur.

46'

Trenerzy obu drużyn w przerwie nie dokonali żadnych zmian w składach.

45'

Piłkarze obu drużyn wrócili na boisko, rozpoczynamy drugą połowę!

21:36

Finał Pucharu Włoch: Juventus Turyn - Lazio RzymFinał Pucharu Włoch: Juventus Turyn - Lazio Rzym

21:33

45'

Koniec pierwszej połowy! Do przerwy Juventus remisuje z Lazio 1:1!

43'

Lulić przebojem wdarł się w pole karne Juve, wypatrzył dobrze ustawionego Bastę i odegrał do niego piłkę, ale zrobił to zbyt mocno i ta opuściła plac gry.

40'

Chiellini znów jest motorem napędowym akcji Juventusu, obrońca posłał piłkę z lewej strony do Llorente, ale koniec końców to podanie przeciął Radu.

39'

Dośrodkowanie Vidala w kierunku Pogby, Francuz pilnowany przez graczy Lazio, nie zdołał przyjąć piłki.

37'

Rzut wolny dla Lazio, Candreva trafia prosto w mur.

34'

Carlos Tevez ofiarnie walczył o futbolówkę zanim ta nie powędrowała na aut. Grę od własnej bramki wznowi Etrit Berisha.

32'

Potężny strzał z dystansu Marco Parolo, który był niekryty przez będącego tuż obok Paula Pogbę. Włoch na szczęście dla Juventusu trafił obok słupka.

30'

Zyt mocne dośrodkowanie Pogby i łatwa strata piłki Francuza.

29'

Kolejny rzut wolny dla Juve, piłkę zagrywał Pirlo, ta trafiła na głowę Patrice'a Evry, który jednak mocno przestrzelił.

27'

Danilo Cataldi przyjął piłkę na granicy pola karnego i uderzył w sam środek bramki Juventusu. Marco Storari bez problemu poradził sobie z obroną.

26'

Rzut wolny dla Juve, Andrea Pirlo zagrał w pole karne, ale piłkarze Lazio wybili piłkę z własnej jedenastki.

25'

Niespodziewany, bardzo mocny strzał sprzed pola karnego Felipe Andersona, gracz Lazio uderzał jednak bardzo niecelnie i piłka nawet nie zagroziła Storariemu.

24'

Wrzutka Evry w pole karne, Fernando Llorente uderzał głową, ale futbolówka powędrowała wysoko ponad poprzeczkę.

22'

Antonio Candreva wpadł w pole karne Juventusu, ale po chwili zamieszania gracze "Starej Damy" zdołali oddalić zagrożenie spod własnej bramki.

20'

Santiago Gentiletti nieprzepisowo zatrzymywał Vidala, Daniele Orsato odgwizdał faul.

19'

Dużo agresji w poczynaniach piłkarzy obu drużyn. Widać, że stawka tego spotkania jest bardzo wysoka. Od kilku chwil gra nieco się jednak uspokoiła i żadna ze stron nie stwarza groźnych sytuacji.

21:05

17'

Marco Parolo za faul na Vidalu został ukarany żółtą kartką.

16'

Wrzutka Andersona z prawej strony, bez zagrożenia pod bramką Juventusu.

15'

Candreva zbyt mocno faulował Lichtsteinera. Rzut wolny dla Juve, Pirlo zbyt mocno dośrodkowywał.

14'

Teraz to rzymianie doszli do głosu i próbuje sforsować dobrze funkcjonującą dziś defensywę Juventusu.

13'

12'

Szybkie wyrównanie Juventusu! Włoski obrońca zdobywa pierwszą bramkę w tym sezonie! Pirlo dośrodkowywał z rzutu wolnego, piłka dotarła do Evry, który z kolei zagrał ją do Chielliniego. Reprezentant Italii z bliskiej odległości, pewnym strzałem wpakował futbolówkę do siatki.

11'

GOOOL! CHIELLINI!!

10'

9'

Rzut wolny dla Lazio, krótkie rozegranie Danilo Cataldiego, ale piłka nie znalazła adresata.

8'

Senad Lulić sprytnie przechwycił futbolówkę, obrócił się i biegł na bramkę Juventusu, ale w momencie próby dośrodkowanie został zablokowany przez Pirlo.

6'

Piłkarze Juventusu nie zostają w tyle, po stracie gola ruszyli z atakiem na bramkę Lazio. Rzymianie jak na razie skutecznie się bronią.

4'

Ależ mocne otwarcie Lazio! Dośrodkowanie z rzutu wolnego, piłka wpada w pole karne i najwyżej wyskakuje do niej Stefan Radu, który strzałem głową pokonuje Marco Storariego.

4'

GOOOOL!! STEFAN RADU!!

3'

Klose zgrał do prawej strony, Anderson i Candreva próbowali opanować futbolówkę, ale ostatecznie od bramki grę wznowi Etrit Berisha.

2'

Niezłe odegranie Patrice'a Evry w kierunku Fernando Llorente, Hiszpan pędził na bramkę Lazio, ale sędzia odgwizdał spalonego.

2'

Piłkarze Juventusu grają dziś w swoich tradycyjnych, biało-czarnych strojach, z kolei gracze Lazio w błękitno-białych trykotach.

1'

Pierwszy gwizdek Daniele Orsato, finał Pucharu Włoch czas zacząć!

20:46

Prezydent Włoch, Sergio Mattarella przywitał piłkarzy obu drużyn, za moment zaczynamy.

20:43

Przed nami hymn Włoch!

20:42

Piłkarze obu drużyn właśnie pojawili się na murawie. Tysiące kibiców zebranych na Stadio Olimpico przywitało ich gromkimi brawami i głośnymi okrzykami.

20:15

20:10

Rezerwowi Lazio: Marchetti, Strakosha, Braafheid, Ciani, Mauricio, Cavanda, Novaretti, Ledesma, Onazi, Mauri, Keita, Djordjevic.

20:10

Rezerwowi Juventusu: Buffon, Rubinho, Ogbonna, De Ceglie, Marrone, Asamoah, Padoin, Pepe, Pereyra, Sturaro, Coman, Matri.

20:05

Zawodnicy Lazio w tym sezonie także nie mają powodów do narzekań. Rzymianie spisują się w trwających rozgrywkach zaskakująco dobrze i nadal walczą o tytuł wicemistrza kraju oraz, co za tym idzie, grę w Lidze Mistrzów. Biancocelesti w lidze plasują się na trzecim miejscu, ale do drugiej Romy tracą tylko punkt. W nadchodzący poniedziałek obie ekipy zagrają ze sobą w bezpośrednim pojedynku.

20:01

Nie ulega wątpliwości fakt, że faworytem tego spotkania jest Juventus. Ekipa z Turynu rozgrywa świetny sezon i zachwyca zarówno w Italii, jak i na arenie międzynarodowej. Od kilku kolejek piłkarze "Starej Damy" są pewni obrony mistrzowskiego tytułu i chociaż formalnie trofeum dostaną dopiero na zakończenie rozgrywek, już mogą tytułować się mistrzami. Ponad to, to właśnie Juventus przywrócił w Europie utracony blask Serie A - to dzięki niemu po raz pierwszy od pięciu lat włoski klub zagra w finale Ligi Mistrzów.

19:59

19:58

Serdecznie witamy i zapraszamy na relację na żywo z finału Pucharu Włoch! O pierwsze w tym sezonie trofeum zagrają Juventus Turyn i Lazio Rzym!