Wtorek, 27 października 2015, godz. 20:30
1. połowa0 : 3
22:23

Za uwagę dziękuje Marcin Juszczyk. Zapraszam na kolejne relacje do Ekstraklasa.net! Dobrej i spokojnej nocy!

22:23

Całkowicie zasłużone zwycięstwo Bayernu, który był dzisiaj drużyną zdecydowanie lepszą. Losy spotkania rozstrzygnęły się praktycznie w pierwszej połowie, po której Bawarczycy prowadzili już 3:0. W drugiej kontrolowali przebieg meczu i mogli się pokusić o podwyższenie rezultatu. Wolfsburg bez żadnych argumentów starciu z Bayernem, zwłaszcza w pierwszych 45 minutach. Po zmianie stron stworzyli trzy groźne sytuacji, z czego jedną wykorzystali i uratowali honor.

92'

Koniec meczu! Bayern wygrywa na Volkswagen Arena z Wolfsburgiem 3:1!

92'

Naldo huknął potężnie z rzutu wolnego, ale piłka przeleciała wysoko nad poprzeczką.

91'

Arnold zamarkował strzał i zagrał mądrze w pole karne do Schuerrle, a ten plasowanym strzałem zmusił do kapitulacji Neuera.

90'

GOL! I jest trafienie honorowe dla Wolfsburga. Autorem bramki Schuerrle.

88'

Rodriguez wstrzelił bez zastanowienia piłkę przed bramkę, po stracie kolegi z drużyny Caligiuriego, znajdujący się w okolicach piątego metra Schuerrle bez zastanowienia uderzył i futbolówka przeszła nieznacznie obok słupka.

82'

Thiago Alcantara sprytnie zagrał w okolice jedenastego metra do wbiegającego Robbena, który szprawnie przyjął piłkę i bez zastanowienia huknął jak z armaty! Jednak futbolówka poszybowała nad poprzeczką.

80'

Kolejna okazja dla Bayernu. Zamykający akcję Robben potężnie uderzył, ale Dante wybił futbolówkę na rzut rożny, ale o mały włos, a pokonałby własnego bramkarza.

79'

Ostatnia zmiana w Bayernie i w całym meczu. Rafinha za Muellera.

78'

Thiago Alcantara uderzył z rzutu wolnego, ale był daleki od światła bramki. Futbolówka poszybowała wysoko nad poprzeczką.

77'

Dante zaatakował wślizgiem rywala tuż przed własnym polem karnym i został ukarany żółtą kartką.

76'

75'

Strzał Caligiuriego z łatwością broni Neuer.

72'

Caligiuri otrzymał idealnie podanie w tempo od Dosta, ten znalazł się w sytuacji jeden na jeden z Neuerem, ale jego strzał obronił bramkarz Bayernu. Caligiuri miał jeszcze szansę na poprawkę, gdyż Neuer nie złapał futbolówki, ale uderzył za drugim razem nad poprzeczką.

71'

Jeszcze zmiana w Wolfsburgu. Jung melduje się na boisku, a ku ławce rezerwowych udał się Vieirinha.

71'

Arturo Vidal zmienia Xabiego Alonso.

70'

Arturo Vidal już gotowy do wejścia na boisko.

69'

Ale to mogło być wejście Robbena! Centra z lewej strony Alaby w pole karne, a znajdujący się tam Holender główkuje minimalnie obok słupka!

67'

Kingsley Coman utykając opuszcza plac gry. Zastąpi go Arjen Robben, dla którego jest to drugi występ po długiej kontuzji.

65'

Lewandowski otrzymał piłkę z głębi pola. W polu karnym doskoczyło do niego dwóch rywali, chciał zagrać do Muellera, ale Naldo mu w tym przeszkodził.

63'

Druga zmiana w Wolfsburgu. Schodzi Draxler, wchodzi Schuerrle.

62'

Naldo ukarany żółtą kartką za faul na wychodzącym na czystą pozycję Comanie.

60'

Bayern spokojnie kontroluje przebieg spotkania. Po niezłym początku drugiej połowy w wykonaniu zawodników Wolfsburga, znów sprawiają wrażenie nieporadnych w ofensywie.

57'

Zagranie do Lewandowskiego w pole karne od Comana. Reprezentant Polski uderzył, ale został zablokowany przez Dantego i rzut rożny dla gości.

56'

Douglas Costa sfaulowany przez Dantego i rzut wolny dla Bayernu z ok. 25 metrów od bramki gospodarzy. Alaba zdecydował się na bezpośrednie uderzenie z tego stałego fragmentu gry, ale jego strzał był trochę niecelny.

53'

Żółta kartka dla Xabiego Alonso za na Vieirinhi.

50'

Wolfsburg od początku tej drugiej połowy agresywniejszy, gra odważniej. Jednak "Wilkom" ciężko będzie odrobić te straty.

47'

Ależ Wolfsburg był bliski szczęścia na początku drugiej połowy. Caligiuri dobrze opanował piłkę w polu karnym i uderzył z kilku metrów w kierunku długiego słupka! Minimalnie chybił!

46'

Ruszamy z drugą połową! Od środka rozpoczęli zawodnicy Vfl Wolfsburg!

21:30

Lada moment początek drugiej połowy! Czy Wolfsburg podniesie się po nokaucie z pierwszej odsłony spotkania?

21:28

Posiadanie piłki w pierwszej połowie 73% do 27% na korzyść Bayernu.

21:27

21:22

W pierwszych 45 minutach Bayern był jak Mike Tyson, a Wolfsburg jak Andrzej Gołota. Gospodarze wobec Bawarczyków są bezradni, nie potrafią nawet zagrozić poważnie bramce Manuela Neuera. Podopieczni Pepa Guardioli przeważają na boisku i są lepsi w każdym elemencie piłkarskiego rzemiosła na tle "Wilków". Wynik odzwierciedla to co się dzieje na boisku, a prowadzenie Bayernu mogło być jeszcze wyższe.

45'

Koniec pierwszej połowy! Bayern jak na razie nokautuje Vfl Wolfsburg. Bawarczycy prowadzą 3:0.

45'

Arnold pokonał Neuera, ale wcześniej sędzia zauważył pozycję spaloną Dosta i gola nie uznał.

44'

Douglas Costa zdecydował się na strzał z dwudziestu metrów, ale Diego Benaglio nie dał się zaskoczyć i obronił tą próbę!

42'

Douglas Costa dośrodkował z lewej flanki w pole karne, piłka dotarła do Muellera, który ładnie złożył się do strzału i mocno uderzył! Na posterunku jednak Benaglio!

40'

Thiago Alcantara zdecydował się na strzał z pierwszej piłki z około szesnastu metrów i niewiele zabrakło do szczęścia! Futbolówka przeszła obok słupka!

39'

38'

Kolejna okazja dla Bayernu! Douglas Costa sprytnie zagrywał w pole karne do Lewandowskiego, ale w to wszystko wmieszał się Rodriguez i zażegnał nibepieczeństwo.

36'

Dośrodkowanie z lewego skrzydła Alaby, ładnym uderzeniem z około dziesięciu metrów, na gola zamienił Mueller! Świetna akcja Bawarczyków, Wolfsburg na kolanach!

35'

Już 3:0 dla Bayernu! Muelller po raz drugi pokonał Benaglio!

33'

Vieirinha po wejściu Arnolda, został przesunięty na prawą stronę obrony w miejsce Traescha.

31'

Arnold przedzierał się lewym skrzydłem, ale akcja została przerwana. Pomocnik Wolfsburga trochę przypadkowo uderzył Douglasa Costę w twarz.

29'

...a tak cieszyli się piłkarze Bayernu po drugim trafieniu.

28'

Tak cieszyli się zawodnicy i sztab szkoleniowy Bayernu po pierwszym golu...

26'

Reaguje na taki obrót sprawy Dieter Hecking. Boisko opuszcza Traesch, a zastąpi go na placu gry Maximilian Arnold.

25'

Naldo uderzył z trzydziestu metrów na bramkę Bayernu, ale Neuer bez większych problemów obronił tą próbę.

24'

Douglas Costa otrzymał podanie z lewej flanki na trzynasty metr i uderzył, ale jego strzał został zablokowany. Futbolówka wróciła na lewe skrzydło, skąd ponownie została zagrana po ziemi w pole karne, trafiła do zamykającego akcję Muellera, który z zimną krwią z kilku metrów pokonał Benaglio!

20'

No i Bayern prowadzi już 2:0! Tym razem na listę strzelców wpisał się Mueller!

19'

Żółta kartka dla Kingsleya Comana za próbę wymuszenia rzutu karnego.

18'

Za nami prawie dwadzieścia minut gry, które przebiegały pod wyraźne dyktando Bayernu. Bawarczycy swoją przewagę udokumentowali golem z piętnastej minuty Douglasa Costy. Vfl Wolfsburg jak na razie nic nie pokazał w ofensywie, a Manuel Neuer miał podajże tylko dwa kontakty z piłką od początku spotkania.

18'

Mieliśmy teraz przerwę w grze. Traesch ucierpiał w starciu z Lewandowskim, ale wygląda na to, że wszystko jest już w porządku.

16'

Ależ piękna bramka! Douglas Costa zdecydował się na strzał zza pola karnego i futbolówka zatrzepotała w siatce!

15'

GOL! 1:0 dla Bayernu! Strzelcem Douglasa Costa!

13'

12'

Mueller zagrał wsteczną piłkę do Alaby w okolice "szesnastki", ale Austriak był spóźniony i "Wilki" zażegnały niebezpieczeństwo.

11'

Mueller był bliski dojścia do piłki w polu karnym, ale Dante przeszkodził mu.

10'

Dośrodkowanie z lewej flanki Alaby w pole karne Wolfsburga, ale było ono bardzo niedokładne i piłka w rękach Benaglio.

9'

Zagranie ręką Alaby trzydzieści pięć metrów od bramki Wolfsburga i rzut wolny dla gospodarzy.

6'

Długie podanie do Lewandowskiego, ale reprezentant Polski źle przyjął piłkę i nie oddał strzału na bramkę.

5'

Ależ była teraz okazja dla Bayernu! W zamieszaniu podbramkowym Lewandowski wycofał piłkę na piąty metr do Muellera, który mocno uderzył, ale Benaglio obronił ten strzał!

3'

Bayern od początku w swoim stylu spokojnie, cierpliwie buduje atak pozycyjny.

2'

2'

1'

Knut Kircher daje sygnał do rozpoczęcia meczu! Od środka rozpoczęli Robert Lewandowski i Douglas Costa!

20:28

Przywitanie obu ekip, za chwilę losowanie i zaczynamy hit 1/16 finału Pucharu Niemiec!

20:27

Obie drużyny wyłaniają się z tunelu na Volkswagen Arena!

20:26

Arbitrem meczu będzie 46-letni Knut Kircher z Rottenburga, z zawodu inżynier.

20:23

20:17

Ostatnich dwóch wizyt na Volkswagen Arena Bayern Monachium nie wspomina dobrze. W styczniu bieżącego roku Bawarczycy przegrali z gospodarzami, na inaugurację rundy wiosennej Bundesligi, aż 1:4. Natomiast w sierpniu w meczu, którego stawką był Superpuchar Niemiec, mistrz Niemiec przegrał po rzutach karnych.

20:16

Zdecydowanym faworytem wieczornej potyczki jest oczywiście Bayern Monachium. Podopieczni Pepa Guardioli na osiemnaście oficjalnych spotkań rozegranych w bieżącej kampanii wygrali aż szesnaście! W Bundeslidze przewodzą z kompletem zwycięstw. W grupie Ligi Mistrzów także są na czele stawki, ale w minionym tygodniu ulegli Arenalowi Londyn 0:2. VfL Wolfsburg w Bundeslidze plasuje się na czwartej pozycji, a w swojej grupie w Champions League również jest liderem.

20:13

Tak wygląda oficjalny protokół meczowy. Wyjściowe składy obu ekip są już dostępne w panelu naszej relacji LIVE!

20:10

Pierwszy etap DFB Pokal został rozegrany w sierpniu, jeszcze przed startem ligowego sezonu. Bayern pokonał 3:1 FC Nottingen. Z kolei Wolfsburg ograł 4:1 Stuttgarter Kickers. Przypomnijmy, że podopieczni Dietera Heckinga są obrońcami krajowego pucharu.

20:07

20:07

Vfl Wolfsburg - ławka rezerwowych: Koen Casteels (BR), Nicklas Bendtner, Marcel Schaefer, Timm Klose, Andre Schurrle, Sebastian Jung, Maximilian Arnold.

20:03

Bayern Monachium - ławka rezerwowych: Sven Ulreich (BR), Mehdi Benatia, Arjen Robben, Rafinha, Jan Kirchhoff, Joshua Kimmich, Arturo Vidal.

20:02

Oto jedenastu wybrańców Dietera Heckinga na dzisiejszy mecz.

20:00

Tak prezentuje się wyjściowy skład Bayernu Monachium.

19:58

Witamy! Zapraszamy na relację tekstową ze zdecydowanie najciekawszego spotkania 1/16 finału Pucharu Niemiec. Na Volkswagen Arena Vfl Wolfsburg podejmie Bayern Monachium. Pierwszy gwizdek już o godzinie 20:30!

14:00

Wolfsburg - Bayern LIVE!

ZAPOWIEDŹ: "Lewy" znów katem "Wilków"?

Wolfsburg i Bayern Monachium dziś zmierzą się ze sobą po raz trzeci na przestrzeni trzech ostatnich miesięcy. W meczu o Superpuchar Niemiec „Wilki” wygrały po rzutach karnych. Z kolei we wrześniu w Bundeslidze Bawarczycy rozbili rywala aż 5:1, a wszystkie gole dla FCB w tym meczu strzelił Robert Lewandowski. Jak będzie dziś? Na relację tekstową zapraszamy do Ekstraklasa.net. Pierwszy gwizdek o godzinie 20:30.