Sparingi. Śląsk Wrocław pokonał Karabach Agdam. Kontuzja Krzysztofa Mączyńskiego

21 stycznia 2022, 19:46 | KK

Piłkarze Śląska Wrocław w meczu sparingowym ograli wicemistrza Azerbejdżanu Karabach Agdam 3:2. Już w pierwszej odsłonie boisko opuścił kontuzjowany Krzysztof Mączyński.

Śląsk Wrocław pokonał w sparingowym meczu Karabach Agdam 3:2
1 / 5

Śląsk ma za sobą drugi sparing w tureckim Belek. W pierwszej grze kontrolnej pokonał austriacki TSV Hartberg 2:1, a w piątek rozprawił się z Karabachem Agdam 3:2.

[przycisk_galeria]

Do przerwy na tablicy wyników widniał remis 1:1. Na trafienie Petra Schwarza błyskawicznie odpowiedział był zawodnik Legii Marko Vesović. Podopieczni Jacka Magiery spotkanie rozstrzygnęli na początku ostatniego kwadransa. Sposób na defensywę Azerów znaleźli Robert Pich oraz Marcel Zylla. Rywale się jednak nie poddali i w 80. minucie zdobyli bramkę kontaktową.

W sobotę Śląsk rozegra ostatni sparing, w którym zmierzy się z Floridsdorferem Wiedeń.

Śląsk Wrocław - Karabach Agdam 3:2

Bramki: Petr Schwarz 25, Robert Pich 75, Marcel Zylla 78 - Marko Vesović 26, Kady 80

Śląsk Wrocław: Michał Szromnik - Łukasz Bejger, Wojciech Golla, Diogo Verdasca - Patryk Janasik (79 Jakub Iskra), Krzysztof Mączyński (41 Szymon Lewkot), Petr Schwarz (79 Adrian Łyszczarz), Waldemar Sobota (61 Robert Pich), Mateusz Praszelik (61 Marcel Zylla), Dino Stiglec (61 Victor García) - Fabian Piasecki (61 Caye Quintana).

żółte kartki: Diogo Verdasca, Pich, Bejger - Medina, Kady.