Robert Lewandowski z kolejnym rekordem w Bayernie Monachium

9 lutego 2019, 20:51 | DW

Robert Lewandowski znów przeszedł do historii. Napastnik został pierwszym strzelcem 100 goli na Allianz Arena w Monachium. Kapitan reprezentacji Polski zdobył to wyróżnienie dzięki bramce w meczu Bayern - Schalke 04.

Robert Lewandowski po raz kolejny przeszedł do historii.

Robert Lewandowski bije kolejny rekord

Robert Lewandowski mógł mieć w sobotni wieczór dwa trafienia na koncie. W 11. minucie spotkania Bayern Monachium - Schalke 04 Gelsenkirchen jego bramka została uznana jako gol samobójczy. Polski napastnik odpowiedział sportową złością i już po kilkunastu minutach cieszył się z gola - tym razem całkowicie jego autorstwa. "Lewy" otrzymał podanie od Jamesa Rodrigueza i uderzył mocno pod poprzeczkę. Bramkarz gości był bez szans.

Dzięki bramce w 27. minucie Robert Lewandowski został pierwszym piłkarzem, który ma na koncie 100 goli na Allianz Arenie. Jak dotąd nikt nie mógł poszczycić się takim osiągnięciem - i nie będzie mógł przez najbliższych kilka lat.

Dodatkowo Lewandowski postawił kolejny krok milowy. Został trzecim najlepszym strzelcem w historii Bayernu w Bundeslidze. Ma na koncie tyle samo goli, co Roland Wohlfarth (119).
Stało się! Robert Lewandowski strzelając dziś bramkę został:✅Trzecim najlepszym strzelcem Bayernu w historii w Bundeslidze z dorobkiem 119 bramek (ex aequo z Wohlfarthem).✅Pierwszym strzelcem 100 bramek w historii Bayernu na Allianz Arenie.Brawo #Lewandowski #BundesTAK— Gabriel Stach (@GabrielStachFCB) 9 lutego 2019

ZOBACZ: Robert Lewandowski z golem i asystą z... przewrotki! [WIDEO]

EKSTRAKLASA w GOL24

ZOBACZ KONIECZNIE:
TOP 10 obcokrajowców z największą liczbą meczów w Ekstraklasie
Frekwencja klubów Ekstraklasy. Kto ma najlepszą, a kto najgorszą?
Najlepsi piłkarze do wzięcia za darmo od 1 lipca
Piłkarze grający w jednym klubie przez całą karierę [15 NAZWISK]
Zrobili karierę, choć w Ekstraklasie z nich zrezygnowano
Jak zmieniała się FIFA na przestrzeni lat?

[xlink]2f0159d1-afe6-ac9f-7b52-0ac5f80085b2,80008933-cfb4-ff67-4a01-61df14497f16[/xlink]