Liga niemiecka. Robert Lewandowski pobił kolejny rekord Gerda Muellera. Bayern Monachium kończy rok wygraną

17 grudnia 2021, 22:29 | KK

Liga niemiecka. W ostatnim meczu rundy Bayern Monachium rozbił u siebie VfL Wolfsburg 4:0 (1:0). Ostatnią z bramek zdobył Robert Lewandowski. W ten sposób Polak pobił rekord Gerda Muellera w liczbie trafień w jednym roku kalendarzowym.

Robert Lewandowski w tym roku kalendarzowym strzelił w Bundeslidze 43 gole

1 / 2

2021 rok był dla Roberta Lewandowskiego najlepszym pod względem zdobytych bramek. Polak zakończył go z dorobkiem 69 goli! Wyrównał tym samym osiągnięcie Cristiano Ronaldo z 2013 roku. Co więcej, przebił też kolejny rekord Gerda Muellera. Legendarny napastnik w swoim najlepszym roku kalendarzowym w Bundeslidze zdobył 42 bramki. "Lewy" ustrzelił o jedną więcej.

BRAMKA ROBERTA LEWANDOWSKIEGO:
Piękny i rekordowy gol Roberta Lewandowskiego!69. bramka Polaka w tym roku! W ten sposób nasz napastnik zakończył 2021 rok. pic.twitter.com/cRk9Er1CiJ— Viaplay Sport Polska (@viaplaysportpl) December 17, 2021

Niezwykle defensywnie usposobiony Wolfsburg już w 7. minucie napoczął Thomas Mueller. Po przerwie na listę strzelców wpisali się Dayot Upamecano oraz pięknym strzałem z krawędzi pola karnego Leroy Sane. W końcówce do sieci trafił także Lewandowski. Polak zgranie głową Jamala Musiali wykończył efektownym uderzeniem z powietrza.

Lewandowski nie wykorzystał dwóch innych sytuacji. W drugiej połowie spudłował lewą nogą po dokładnym podaniu Serge'a Gnabry'ego. Później jego strzał z okolicy dziesiątego metra nogą odbił bramkarz Koen Casteels.