Liga niemiecka. Strzelanina w Dortmundzie, Borussia powiększa przewagę nad Bayernem!

10 listopada 2018, 20:27 | DW

Liga niemiecka. Choć BVB dwukrotnie przegrywało w spotkaniu z Bayernem, potrafiło zwycięsko wyjść z niemieckiego klasyku i powiększyć przewagę nad Bawarczykami do siedmiu punktów. Robert Lewandowski zanotował w tym spotkaniu dublet, ale lepiej spisali się gospodarze, którzy wygrali za sprawą dwóch trafień Marco Reusa i decydującego gola Paco Alcacera. Do drugiej bramki dla Borussii asystę zanotował Łukasz Piszczek.

Dwa gole Roberta Lewandowskiego i asysta Łukasza Piszczka - Polacy byli dziś - obok Marco Reusa - głównymi bohaterami "Der Klassiker"

JAK PADŁY BRAMKI?

26. minuta - Serge Gnabry centruje z prawej strony, z ok. narożnika pola karnego na 5. metr, gdzie Robert Lewandowski uderzeniem głową pokonuje Marvwna Hitza przy prawym słupku!
LEWY! ⚽[unicode_pictographs]%F0%9F%91%8F[/unicode_pictographs] @lewy_official [unicode_pictographs]%F0%9F%87%B5[/unicode_pictographs][unicode_pictographs]%F0%9F%87%B1[/unicode_pictographs] nie zawodzi i daje prowadzenie Bayernowi Monachium w #DerKlassiker! [unicode_pictographs]%F0%9F%87%A9[/unicode_pictographs][unicode_pictographs]%F0%9F%87%AA[/unicode_pictographs] Czy Borussia Dortmund odpowie jeszcze przed przerwą? Włączcie Eleven Sports 1 i przekonajcie się sami! pic.twitter.com/GFlxqur9Wz— ELEVEN SPORTS PL (@ELEVENSPORTSPL) 10 listopada 2018

48. minuta - Sędzia dyktuje rzut karny dla gospodarzy za faul na Marco Reusie. Niemiecki skrzydłowy nie pomylił się z 11 metrów.
REUS NA 1-1! [unicode_pictographs]%F0%9F%94%A5[/unicode_pictographs]Niemiec pewnie wykorzystał rzut karny i przez chwilę mieliśmy remis w Der Klassiker! Czy Borussii Dortmund należała się jedenastka? #BundesTAK [unicode_pictographs]%F0%9F%87%A9[/unicode_pictographs][unicode_pictographs]%F0%9F%87%AA[/unicode_pictographs] pic.twitter.com/1V7c1dY4sH— ELEVEN SPORTS PL (@ELEVENSPORTSPL) 10 listopada 2018

52. minuta - Fantastyczna odpowiedź Bawarczyków. Szybka wymiana piłki między Thomasem Muellerem, Davidem Alabą i Joshuy Kimmichem zakończona centrą tego ostatniego. Drugi raz celną główką popisuje się Robert Lewandowski.
ZNOWU ON, @lewy_official! [unicode_pictographs]%F0%9F%92%AA[/unicode_pictographs][unicode_pictographs]%F0%9F%92%AA[/unicode_pictographs][unicode_pictographs]%F0%9F%92%AA[/unicode_pictographs]Lewy strzela swojego drugiego gola w Der Klassiker i Bayern Monachium prowadzi z Borussią Dortmund 2-1! pic.twitter.com/c61t3N8qAM— ELEVEN SPORTS PL (@ELEVENSPORTSPL) 10 listopada 2018

67. minuta - Remis na Signal Iduna Park! Marco Reus uderza mocno z pola karnego nie do obrony bez przyjęcia po dalszym rogu. Manuel Neuer był bez szans!
ASYSTA PISZCZKA [unicode_pictographs]%F0%9F%87%B5[/unicode_pictographs][unicode_pictographs]%F0%9F%87%B1[/unicode_pictographs] I 2-2! [unicode_pictographs]%F0%9F%94%A5[/unicode_pictographs][unicode_pictographs]%F0%9F%94%A5[/unicode_pictographs][unicode_pictographs]%F0%9F%94%A5[/unicode_pictographs]Marco Reus, tak jak Robert Lewandowski, notuje swoje drugie trafienie w #DerKlassiker! [unicode_pictographs]%F0%9F%87%A9[/unicode_pictographs][unicode_pictographs]%F0%9F%87%AA[/unicode_pictographs]Co za mecz! [unicode_pictographs]%F0%9F%98%8D[/unicode_pictographs] pic.twitter.com/dGBNBSMjkA— ELEVEN SPORTS PL (@ELEVENSPORTSPL) 10 listopada 2018

73. minuta - Dwukrotnie odrabiali stratę, teraz oni są na plusie! Paco Alcacer wykorzystał błąd defensywy Bayernu i w sytuacji sam na sam Manuelem Neuerem uderza podcinką w stylu Tomasza Frankowskiego.
BVB NA PROWADZENIU! [unicode_pictographs]%F0%9F%94%A5[/unicode_pictographs][unicode_pictographs]%F0%9F%94%A5[/unicode_pictographs][unicode_pictographs]%F0%9F%94%A5[/unicode_pictographs]Paco Alcácer znakomicie wykorzystał swoją okazję i nie dał szans Manuelowi Neuerowi. 3-2 w #DerKlassiker! [unicode_pictographs]%F0%9F%87%A9[/unicode_pictographs][unicode_pictographs]%F0%9F%87%AA[/unicode_pictographs] pic.twitter.com/1RCl4LPdBd— ELEVEN SPORTS PL (@ELEVENSPORTSPL) 10 listopada 2018

POLACY ZA GRANICĄ w GOL24

Więcej o POLAKACH ZA GRANICĄ

Co wiesz o Jerzym Brzęczku i jego kadrze? Rozwiąż QUIZ!

[wideo_iframe]//get.x-link.pl/48c05fd9-8645-59ff-7105-b7f391b86847,6173526e-5fc8-0f69-00f3-407fcfd9d4dd,embed.html[/wideo_iframe]