Liga niemiecka. Słabe oceny Lewandowskiego. Według sport.de Polak był najgorszym zawodnikiem meczu Hertha - Bayern

6 lutego 2021, 12:05 | Press Focus/x-news

W piątek 5 lutego Bayern Monachium odniósł 15. zwycięstwo w tym sezonie Bundesligi. Bawarczycy wygrali na wyjeździe z Herthą Berlin po golu Kingsley’a Comana. W 12. minucie Rune Jarstein obronił strzał Roberta Lewandowskiego z rzutu karnego.

Napastnik Bayernu zmarnował szansę na zdobycie 25. bramki w lidze. Lewandowski nie wykorzystał rzutu karnego pierwszy raz od 2 lat.

Niemiecki portal sport.de surowo ocenił występ Polaka. 32-latek dostał notę 5 (w skali 6-1) i został uznany za najsłabszego zawodnika piątkowego spotkania. Do 63. minuty na boisku przebywał Krzysztof Piątek, który pięć razy strzelał na bramkę Manuela Neuera.

Mistrzowie Niemiec udali się Klubowe Mistrzostwa Świata w Katarze. W poniedziałek (8 lutego) zmierzą się w półfinale z egipskim Al Ahly. Wcześniej, bo w niedzielę meksykański Tigres UANL zagra o finał z brazylijskim Palmeiras.