Borussia gromi Bayern! 3:0 do przerwy, Lewandowski bez gola

27 października 2021, 21:47 | fb

W meczu II rundy Pucharu Niemiec mamy sensację. Borussia Moenchengladbach prowadzi po 45. minutach już 3:0 z Bayernem, który gra pierwszym składem.

Borussia wyszła na prowadzenie już w 2. minucie, gdy Dayot Upamecano zgubił Kouadio Kone, który pokonał Manuela Neuera. Gospodarze napierali dalej zamiast się bronić i w 15. minucie Ramy Bensebaini podwyższył na 2:0. Sześć minut później Lucas Hernandez sfaulował w polu karnym Tobiasa Stielera i z 11 metrów Algierczyk zdobył swoją drugą bramkę.

Na chwilę obecną Bayern jest liderem Bundesligi (punkt przewagi nad drugą Borussią Dortmund) jak i grupy E w Lidze Mistrzów (3 mecze, 9 punktów, 12:0).

Borussia Moenchengladbach wygrała w I rundzie 1:0 z Kaiserslautern. Podpieczni Adiego Huettera zajmują 12.miejsce w Bundeslidze (11 punktów w 12 meczach).