Liga hiszpańska. Wygwizdany Pique uratował Barcelonę przed porażką w derbach z Espanyolem. Mecz "na wodzie" [WIDEO]

4 lutego 2018, 18:08 | JCZ

Liga hiszpańska. FC Barcelona była o krok od pierwszej porażki w sezonie. W derbach Espanyolem straciła bramką, ale Gerard Pique zdążył odpowiedzieć. Mecz rozgrywano w fatalnych warunkach pogodowych.

Gerard Pique

Barcelona w pierwszej połowie miała optyczną przewagę, lecz nie stworzyła sobie zbyt wiele sytuacji. Raptem tylko Philippe Coutinho stanął przed realną szansą na gola. Piłka po jego uderzeniu odbiła się jednak od poprzeczki i wróciła do gry.

Minuty mijały, kałuż wciąż przybywało, a Barcelona z siedzącym na ławce Lionelem Messim nie potrafiła znaleźć luki w defensywie Espanyolu. W końcu lider drużyny podniósł się, by w ostatnich 30 minutach to zmienić. Razem z kolegami zdecydował się przenieść ciężar gry na prawą stronę, bo tam stan murawy był lepszy niż na środku.

Stadion Espanyolu podczas meczu z Barcą. Rok 2018, koloryzowane. #LaZabawa @matiswiecicki @cwiakala pic.twitter.com/Y4WoC7PglZ— Mikołaj Walencik (@miki99walencik) 4 lutego 2018

Piłkarze Espanyolu zrozumieli, że w takich warunkach należy piłkę podnieść, a nie wymieniać po ziemi, i dzięki temu wyszli na prowadzenie. Stało się tak w 66 minucie, gdy z dośrodkowania Sergio Garcii użytek zrobił Gerard Moreno (wcześniej piłka także wturlała się do bramki, lecz sędzia słusznie jej nie uznał, bowiem wcześniej przekroczyła linię końcową).

Espanyol nie utrzymał przewagi do ostatniego gwizdka, ponieważ do wyrównania w 82 minucie doprowadził Gerard Pique (asysta Messiego po rzucie wolnym). Stoper nie miał łatwego życia w tym meczu. Ilekroć znajdował się przy piłce, to na niego gwizdano. Te gwałtowne reakcje widowni spowodowały słowa z konferencji o tym, że Espanyol nie jest z Barcelony tylko z Cornella. Pique gola zadedykował żonie, której kibice także nie oszczędzili.

"ULUBIENIEC" KIBICÓW RYWALA RATUJE REMIS BARCELONIE! Gola na 1:1 w derbach Katalonii strzelił Gerard Piqué. #lazabawa [unicode_pictographs]%F0%9F%87%AA[/unicode_pictographs][unicode_pictographs]%F0%9F%87%A6[/unicode_pictographs] pic.twitter.com/L11bpCWQZR— ELEVEN SPORTS PL (@ELEVENSPORTSPL) 4 lutego 2018

TRANSFERY w GOL24

Więcej o TRANSFERACH - wypożyczenia, transfery definitywne, testy, wolni agenci, spekulacje

TOP 10 piłkarzy, których w Polsce odprawiono z kwitkiem

MAGAZYN SPORTOWY 24;nf

[wideo_iframe]//get.x-link.pl/1c793922-36e2-f738-e0e9-2633f8e49907,25f31c34-069b-b203-1715-ca5e6278aa08,embed.html[/wideo_iframe]