Poniedziałek, 16 lutego 2015, godz. 20:45
manchester unitedManchester United
22:40

Za wspólne emocje dziękuje Michał Kozera oraz Ekstraklasa.net! Dobranoc!

22:40

Kto wie jak potoczyłby się mecz, gdyby nie bramka, jaką zdobyło Preston na początku drugiej połowy? Dopiero później zaczęła działać gra na Fellainiego, a bramkę zdobył on oraz Herrera. Na koniec jeszcze trafienie Rooneya z karnego, które pozbawiło gospodarzy złudzeń i nadziei żyjącej do ostatnich minut.

95'

Koniec! Wygrana Manchesteru United, który w ćwierćfinale zmierzy się z Arsenalem Londyn na Old Trafford!

94'

Preston wykorzystuje ostatnie sekundy na atak. Jeszcze rożny!

93'

Uderzenie na bramkę i Young wybija piłkę tuż sprzed linii bramkowej!

93'

Valencia wybija dośrodkowanie Preston na korner, szansa dla gospodarzy.

91'

4 minuty doliczone.

89'

Di Maria próbuje zwieść obrońcę i uderzyć na bramkę, ale ostatecznie obija piłką rywala.

88'

I mamy pewne 3:1! Rooney zmylił bramkarza potężnym strzałem w lewą stronę bramki!

87'

Rooney ustawia się na 11. metrze.

86'

Rooney wypada w pole karne, wypuszcza sobie piłkę i zostaje przewrócony przez Stuckmanna, karny dla United!

85'

United uspokaja grę korzystając z prowadzenia.

84'

Błąd Valencii, który podaje piłkę do Robinsona, ten jednak nie próbuje walczyć z obrońcami i uderza z dystansu prosto w ręce de Gei.

80'

Zamieszanie w polu karnym United, Reid uderza, ale obok bramki.

79'

65% posiadania piłki dla United, ale to dopiero stracona bramka zrobiła różnicę w grze Diabłów.

79'

Fellaini znów przed szansą, znów w bramkarza, tym razem jednak bramkarz na spółkę z obrońcą wybijają piłkę.

78'

Ależ szansę miał Herrera! Podanie od Valencii na przedpole i strzał z pierwszej, który mocno chybił bramkę.

77'

Wiseman za Wrighta.

77'

Reid za Kilkenny'ego.

76'

Potrójna zmiana w Preston. Wchodzą Robinson za Daviesa.

75'

Di Maria rusza sam na sam do górnej piłki od Rooneya, jednak Stuckmann zalicza świetne wyjście na przedpole!

22:15

Długa wrzutka Valencii na głowę Fellainiego, ten uderza wprost w bramkarza, którzy odbija przed siebie piłkę, a Belg już tylko dobija ją, dając wreszcie Diabłom prowadzenie!

72'

FELLAINI!! GOOOOOOOL!

71'

Bardzo nieładny faul w ofensywie Daviesa i ogromne szczęście, bo ten ma już żółtą kartkę.

69'

Gallagher mocno wkręcił piłkę, ta jednak tuż nad poprzeczką.

69'

Faul Rojo tuż przed polem karnym United, żółta dla Argentyńczyka.

67'

Kilkenny z żółtą za to wejście.

67'

Young faulowany na lewej stronie, tuż przed polem karnym.

22:08

Young do Herrery na 11 metr, ten zastawia się przed obrońcami i uderza tuż przy lewym słupku. Piłka po drodze na centymetry mija będącego na spalonym Rooneya i wpada do siatki! Ulubieniec fanów United znów robi swoje!

65'

HERRERA! GOOOOOOL!

63'

Wrzutka Younga do Fellainiego, ten wdaje się w kopaninę, której efektem jest futbolówka w rekach bramkarza.

61'

Garner głową uderza na bramkę, tym razem broni de Gea!

61'

A jednak, Young za Falcao.

60'

Young zmienia Falcao? Kolumbijczyk nie dowierza i niechętnie schodzi.

59'

Di Maria po raz kolejny, gdzieś daleko, mocno i nie wiadomo gdzie.

57'

Di Maria z dystansu, ale pewnie łapie to Stuckmann.

57'

Young szykuje się do zmiany.

56'

Twardy odbiór piłki posiadanej przez di Marię, nie ma gwizdka, ale Argentyńczyk leży na murawie.

47'

Laird ukarany kartką za celebrowanie swojej bramki.

54'

Tym razem Fellaini fauluje i Preston znów ma szansę na dośrodkowanie w pole karne de Gei.

53'

A jednak nie, sędzia widział akcję inaczej niż kamery.

52'

Wrzutka w pole karne na Fellainiego, ale obrońca był pierwszy. Rożny.

51'

Kiepska wrzutka Blinda.

51'

Fellaini faulowany na swojej połowie.

50'

Preston nadal atakuje, Rojo musiał ratować się wybiciem piłki na aut.

47'

Podanie na lewą stronę do Lairda, którego nie pokrył Valencia, ten uderza z pierwszej piłki, która ociera się od stopy Ekwadorczyka i przelatuje pod rękami de Gei. Lodowaty prysznic dla gości!

47'

GOOOOL! SCOTT LAIRD!!

47'

Preston rzuciło się do ataku i niewiele brakowało, a powstałoby spore zagrożenie pod bramką United.

46'

Rozpoczynamy drugą połowę.

21:45

Manchester nie powala, a jego gra przywodzi na myśl poprzedni pucharowy pojedynek, zakończony remisem i rozstrzygnięty dopiero podczas rewanżu. Zmianą na plus jest obecność Rooneya w ataku, niestety reszta drużyny nie ma pomysłu na to jak przebić się przez skupionych i licznych zawodników gospodarzy. Ci zaś próbują, nie boją się zaatakować i niewykluczone, że uda im się sprawić niespodziankę pod bramką de Gei.

47'

Garner strzelał z 17. metra, ale obrona blokuje. Koniec pierwszej połowy.

48'

United faulują w ofensywie. Bramkarz wznowi grę.

47'

Gallagher uderza zza pola karnego, ale podbitą piłkę śmiało łapie de Gea.

46'

Rooney posyła podanie przez piąty metr pola karnego, jednak za wysoko i za daleko.

45'

Falcao do Rooneya w polu karnym, ale fantastyczną interwencją popisuje się jeden z obrońców!

44'

Długa wrzutka na lewą stronę do Kilkennego, ten jednak na spalonym.

43'

Długa piłka do Rooneya, kapitan United urwał się obrońcom, ale nie zdołał sięgnąć wrzutki i piłkę łapie bramkarz.

41'

Wrzutka na Fellainiego, ale obrona znów pewnie sobie radzi.

40'

Davies ostro potraktował Herrerę w środku pola, żółta kartka.

40'

Strzał di Marii trafia w obrońców, ale United ciągle przy piłce.

36'

Blind dorzuca w pole karne do Falcao, jednak obrońca i bramkarz świetnie współpracują i piłka ląduje w rękawicach.

36'

68% posiadania piłki na korzyść United. Niewiele to jednak daje w praktyce.

35'

Fellaini fauluje rywala na połowie gospodarzy.

34'

Di Maria z fatalną wrzutką za linię końcową.

33'

Preston zaatakowało, piłka jednak wybita na aut z 16. metra.

33'

Falcao póki co "jak zwykle" - często przegrywa pojedynki fizyczne z rywalami, tym razem jednak częściej odgwizdywane są za to faule. Ponadto nadal ma problemy z przyjęciem futbolówki w trudniejszych sytuacjach.

31'

Di Maria dostarcza trudną piłkę do Falcao, ale Kolumbijczyk za daleko ją wypuszcza i pewnie łapie bramkarz.

30'

Wrzutka Valencii w pole karne, ale radzą sobie obrońcy w dośrodkowaniem.

30'

Falcao faulowany, ale z dala od bramki.

30'

United wraca do posiadania, cała jedenastka gospodarzy na swojej połowie.

29'

Garner głową posyła piłkę w trybuny.

28'

Herrera fauluje rywala. Powtórka pokazuje, że Hiszpan dość twardo wszedł, ale trafił w piłkę. Wolny dla Preston z lewej strony.

28'

Smalling nieco zaskoczony, pozwolił piłce wylecieć na aut, ale wrzut otrzymuje Preston.

26'

Wrzutka w pole karne nieznacznie mija Falcao.

25'

A teraz Davies faulował Valencię.

22'

A teraz Fellaini faulował w narożniku rywala. Bardzo fizyczna gra.

22'

Garner faulował Rojo w ofensywie.

19'

Prostopadłe podanie do Rooneya w pole karne, ale wybija Clarke. Korner.

18'

Smalling próbował siłowo zablokować rywala pod swoim polem karnym. Przegrał ten pojedynek, aż trzy razy.

17'

Kevin Davies powraca na boisko w nowej koszulce, bez nadrukowanego imienia i numeru.

16'

Kevin Davies zgłosił się za boczną linię po drobną pomoc medyczną.

15'

Di Maria bezpośrednio, ale obok krótszego słupka.

15'

Falcao faulowany na 25 metrze przed bramką Preston.

14'

Dobra interwencja Shawa na jego flance.

11'

Preston bardzo ładną serią kilku podań z pierwszej piłki wychodzi spod pressingu na swojej połowie.

9'

I co najważniejsze, Rooney w ataku, di Maria w środku!

8'

United zastosowało już kilka długich wrzutek za obrońców, jednak do żadnej nie ruszył napastnik.

7'

A powtórki pokazują dość wstydliwe zaplątanie nóg Blinda na 16 metrze przed swoją bramką.

6'

Fellaini dobrze blokuje rywala i piłka po wrzutce wypada na aut bramkowy.

6'

Blind fauluje rywala w środku pola.

3'

Wrzutka Rooneya wraca do wykonawcy, po chwili dogrywa di Maria, ale mamy faul w ofensywie.

3'

United nacisnęło, jest pierwszy korner.

1'

Preston już próbowało nacisnąć, ale wybija Rojo.

1'

Kick-off!

20:45

Zawodnicy już na murawie, za chwile startujemy!

20:45

Co ważne, ku uciesze van Gaala i kibiców, United wreszcie ma szanse zagrać pucharowy mecz u siebie.

20:41

Prosto z losowania par ćwierćfinałów FA Cup: dzisiejszy zwycięzca kontra Arsenal!

20:38

Van Gaal w wypowiedziach na chwilę przed startem meczu na swój sposób nie owija w bawełnę. Na pytanie czy Rooney wraca do ataku odpowiedział "Może wystarczy poczekać i się przekonać", natomiast kwestię Herrery ujął, mówiąc "Oczywiście on nie jest napastnikiem, więc nie sądzę by zagrał w ataku!"

20:31

Niestety nie pokuszę się o analizę składu gospodarzy z oczywistych powodów, jednak oceniając dotychczasowe występy "Czerwonych Diabłów" przeciwko drużynom z niższych lig można spodziewać się solidnie zamurowanego dostępu do pola karnego i fizycznej, wymagającej gry. Przede wszystkim jednak - spodziewa się ogromnego zaangażowania gospodarzy.

20:25

Sugerując się dalej kolejnością podaną przez klub z Old Trafford, w ataku duet - Angel di Maria oraz Radamel Falcao. Argentyńczyk na szpicy nie sprawował się dotychczas dobrze i w oczach wielu fanów idealną wręcz zamianą byłoby przesunięcie go obok kreatywnego Herrerę i puszczenie do ataku Rooneya. Obok di Marii Falcao, którego dyspozycja pozostawia ostatnio wiele do życzenia, wciąż jednak trzeba mieć na uwadze jakiego kalibru jest to piłkarz.

20:23

Rolę ofensywnego pomocnika, doskonale sobie znaną z czasów gry w Evertonie, przyjmie Marouane Fellaini, którego ogromne walory fizyczne mogą dać wiele przeciwko twardym zawodnikom z League One oraz zagwarantować spokój przy rozgrywaniu piłki. Kto wie, może to też przełoży się na liczne, będące ostatnio na ustach wielu, górne piłki posyłane przez graczy van Gaala.

20:21

Pozycja defensywnego pomocnika wróciła w ręce Daley Blinda, a to pozwoliło przesunąć do przodu Wayne'a Rooneya, jednak prawdopodobnie tylko na środek pola, obok wspomnianego Herrery.

20:20

To prawdopodobnie najbardziej optymalny skład, jaki mógł dziś wystawić Louis van Gaal. W obronie sami pewniacy i błyszczący w ostatnim spotkaniu Smalling, który po kontuzji Phila Jonesa i zdobyciu dwóch bramek uzupełnił defensywę Diabłów.

20:18

Z tej strony Michał Kozera i od razu uspokajam, że nie jest pomyłką obecność po lewej stronie Andera Herrery w wyjściowej jedenastce gości. W kadrze gospodarzy nie może wystąpić Sam Johnstone, bramkarz wypożyczony do trzecioligowca z akademii Manchesteru United.

20:16

Halo, dobry wieczór, witamy w relacji na żywo z meczu FA Cup pomiędzy Preston North End i Manchesterem United, który prawdopodobnie pierwszy raz od wielu spotkań wybiegnie na boisko zadowalającym kibiców składem!