Przypomnij sobie najlepsze mecze T-Mobile Ekstraklasy w 2013 roku! [TOP 10]

27 grudnia 2013, 12:33 | krk

Wybraliśmy dziesięć spotkań, które naszym zdaniem w 2013 roku, zarówno pod względem kibicowskim, jak i sportowym, zasługują na miano najciekawszych. Który pojedynek zasługuje na tytuł meczu roku?

30.03.2013, POLONIA WARSZAWA - LEGIA WARSZAWA 1:2. Pierwsze i ostatnie w 2013 roku derby Warszawy zakończyły się wygraną Legii. W końcówce spotkania kibice zgromadzeni na stadionie przy Konwiktorskiej obserwowali prawdziwy dreszczowiec. W ostatnich minutach meczu wyrównującą bramkę zdobył Łukasz Piątek, jednak w doliczonym czasie gry Dominik Furman strzelił ze szczupaka zwycięską bramkę.
28.04.2013, ZAGŁĘBIE LUBIN - ŚLĄSK WROCŁAW 4:0. Sympatycy Zagłębia Lubin w 2013 roku nie mieli zbyt wielu powodów do radości, dlatego z pewnością dobrze pamiętają kwietniowy mecz ze Śląskiem Wrocław. W derbach Dolnego Śląska istniała tylko jedna drużyna. Bohaterem Miedziowych był Maciej Małkowski, autor dwóch trafień.
12.05.2013, LECHIA GDAŃSK - RUCH CHORZÓW 4:4. Piłkarze chorzowskiego Ruchu na PGE Arenie doswiadczyli prawdziwej huśtawki nastrojów. Przegrywali 1:2, następnie prowadzili 4:2, jednak w doliczonym czasie gry stracili dwa gole. Bohaterami biało-zielonych zostali Grzegorz Rasiak i Adam Duda.
23.08.2013, GÓRNIK ZABRZE - RUCH CHORZÓW 2:2. Sierpniowe Wielkie Derby Śląska zapewniły kibicom emocje do ostatniej sekundy. Piłkarze Górnika schodzili z boiska przy Roosevelta z niedosytem. Zwycięstwo stracili w końcowym fragmencie gry. Fatalny błąd Norberta Witkowskiego wykorzystał Maciej Jankowski, doprowadzając w 99. Wielkich Derbach Śląska do remisu.
21.09.2013, CRACOVIA - WISŁA KRAKÓW 1:1. 186. Wielkie Derby Krakowa zakończyły się remisem 1:1. Do przerwy po bramce Michała Chrapka prowadził zespół "Białej Gwiazdy", ale po zmianie stron ambitnie walcząca Cracovia wyrównała i była bliska objęcia prowadzenia.
8.11.2013, GÓRNIK ZABRZE - WISŁA KRAKÓW 3:2. Zawodnicy Górnika byli jesienią specjalistami od powrotów z beznadziejnych sytuacji. Drużyna "Białej Gwiazdy" prowadziła w Zabrzu już 2:0, ale w ciągu 22 minut dała sobie strzelić trzy gole. Wcześniej identyczny "comeback" zabrzanie zanotowali w meczu ze Śląskiem.
27.10.2013, LECH POZNAŃ - LEGIA WARSZAWA 1:1. "To więcej niż 3 punkty". Tak poznański Lech reklamował hit 13. kolejki Ekstraklasy. Dopiero w drugiej połowie piłkarze Lecha i Legii zagrali mecz na miarę szlagieru jesieni. Zawodnicy Kolejorza za sprawą gola Gergo Lovrencicsa szybko odpowiedzieli na trafienie Tomasza Jodłowca. Sytuacji strzeleckich nie brakowało jednak do ostatniego gwizdka sędziego.