Milik strzela, ale Napoli przegrywa. Hit Serie A dla Romy

2 listopada 2019, 17:13 | AN

W sobotnim hicie 11. kolejki Serie A Roma wygrała u siebie z Napoli 2:1. Gospodarze wygrywali dwiema bramkami, ale zawodnikom Carlo Ancelottiego nadzieję dał Arkadiusz Milik, który w 72. minucie zdobył kontaktowego gola. Gości z Piotrem Zielińskim w składzie nie stać było już na wyrównanie, mimo że Rzymianie w ostatnich sekundach musieli radzić sobie w dziesiątkę, po czerwonej kartce dla Merta Cetina. Tym samym Roma wspięła się na ostatnie miejsce na podium tabeli, natomiast Neapol spadł poza strefę pucharową.

Arkadiusz Milik zdobył gola w czwartym meczu z rzędu dla Neapolu. Polak miał nawet szansę na dwie bramki, ale po jego strzale w pierwszej połowie piłka uderzyła w poprzeczkę. Co ciekawe pierwszy dobiegł do niej Piotr Zieliński, ale jego uderzenie również zatrzymało się na obramowaniu bramki rywali.

Napoli przegrało, jednak Milik osiągnął swój osobisty sukces. Napastnik zdobył już 32 gole na półwyspie Apenińskim, co czyni go najskuteczniejszym Polakiem w historii Serie A. Czekamy na kolejne gole Polaka we Włoszech!