Cristiano Ronaldo coraz bliżej rekordu wszech czasów. Portugalczyk strzelił 102. gola dla drużyny narodowej

12 listopada 2020, 09:57 | Press Focus/x-news

Lizbona, Portugalia. Cristiano Ronaldo coraz bliżej rekordu wszech czasów. W środowym (11 listopada) meczu towarzyskim Portugalii z Andorą CR7 strzelił swojego 102. gola dla drużyny narodowej. Popularni "Selecao das Quinas" wygrali to spotkanie aż 7:0. Ronaldo zaczął mecz na ławce rezerwowych, a na boisku pojawił się dopiero w drugiej połowie, zmieniając Pedro Neto.

As Juventusu wpisał się na listę strzelców w 85. minucie, trafiając głową na 6:0. Do rekordzisty wszech czasów, którym jest Irańczyk Ali Daei, Cristiano Ronaldo traci już tylko 7 bramek. Daei, były gracz między innymi Arminii Bielefeld, Bayernu Monachium i Herthy Berlin, w 149 meczach w kadrze strzelił 109 goli. Nie ma wątpliwości, że jeśli Ronaldo będzie zdrowy, powinien pobić ten rekord najpóźniej w 2021 roku.