menu

W Rzeszowie powstaje akademia piłkarska pod egidą Juventusu Turyn. Academy Juventus Turyn gwarantuje adeptom wysoki poziom treningów

10 stycznia, 13:00 | Miłosz Bieniaszewski

W całej Polsce powstaje coraz więcej szkółek piłkarskich i Rzeszów nie chce być pod tym względem gorszy. Niebawem nastąpi otwarcie Juventus Turyn Academy Rzeszów.


fot. Materiały prasowe

- Nasza akademia będzie czwartą w Polsce. W tych już istniejących trenuje od 200 do 300 dzieciaków. My na początek przyjmujemy 100 chłopców i dziewczynek w wieku 5-18 lat - mówi nam Kamil Zalewski, właściciel akademii.

Skąd w ogóle wziął się pomysł na akademię Juventusu w Rzeszowie?

- Jak to często bywa, trochę zadecydował o tym przypadek. Trzeba po prostu poznać odpowiednich ludzi - uśmiecha się nasz rozmówca, który prywatnie jest kibicem właśnie Juventusu Turyn. - Lubię też Real Madryt, ale teraz liczy się tylko Juve - słyszymy.

Wydawać by się mogło, że nawiązanie współpracy z tak utytułowanym klubem jest bardzo trudne, ale tak wcale nie jest.

- Tam jest pełen profesjonalizm i kontakt jest błyskawiczny - mówi Kamil Zalewski. Szkolenie dzieci pod egidą Juventusu daje wiele możliwości. Dzieci, które zdecydują się zapisać do Juventus Turyn Academy będą m.in. trenować na bazie materiałów szkoleniowych otrzymanych z włoskiego klubu.

- Przyjeżdżać będą również do nas trenerzy z Włoch, a także my będziemy tam wyjeżdżać na mecze czy campy. No i oczywiście nasze drużyny będą grać w oryginalnych strojach Juventusu, a wszystko ma być w formie porządnej nauki, ale i zabawy - stwierdził Kamil Zalewski.

Trenerem koordynatorem odpowiedzialnym za pion szkoleniowy będzie Adam Domaradzki, który świetnie odnajduje się w pracy z młodzieżą.

Zobacz także: Najbogatszy piłkarz świata? Nie Messi czy Ronaldo, ale... 19-latek z rezerw Leicester City