Poniedziałek, 26 stycznia 2015, godz. 21:00
Genoa C.F.C.Genoa CFC
22:59

Zapraszamy na kolejne relację na ekstraklasa.net! Za uwagę dziękuje Wojciech Adamczak.

22:58

Napoli wskakuje na 3. miejsce w tabeli, Genoa pozostaje na siódmym, puchary nieco się od nich oddalają.

22:57

Piłkarze gości mają olbrzymie pretensje do sędziego, trudno im się dziwić: jedną bramkę stracili po spalonym, a drugą po wątpliwym karnym.

94'

Genoi nie udało się już zagrozić bramce Napoli, koniec meczu!

93'

Gabbiadini faulowany w narożniku, a czas upływa.

93'

Piłka od dłuższego czasu na połowie Genoi, Napoli gra bardzo czujnie, teraz wywalczyli rzut rożny.

91'

Niang ukarany żółtą kartką za uderzenie łokciem rywala przy walce w powietrzu.

90'

Ostatnia zmiana w ekipie Azzurrich. Duvan Zapata wchodzi za bohatera dzisiejszego meczu, Gonzalo Higuaina

91'

Dośrodkowanie Edenilsona na głowę Perottiego. Argentyńczyk w trudnej pozycji uderzył nad bramką.

89'

Żółtą kartką ukarany Gokhan Inler

87'

Faul był ewidentny, Roncagli znów się upiekło

87'

Higuain chciał przedrzeć się przez dwójkę obrońców, został jednak zatrzymany przez Roncaglię. Napastnik gości protestuje, sądząc, że był faulowany.

85'

Miguel Britos zmienia wyraźnie zmęczonego Ivana Strinicia

85'

Koulibaly zatrzymał szarżującego Lestienna jak profesor.

84'

Niezła szansa dla Napoli przerwana przez Antonellego.

81'

Żółta kartka dla Koulibalego, który trafił w piłkę jednak wślizg był bardzo groźny.

79'

Ostatnia zmiana u gości: Lestienne za De Maio

78'

Koulibaly ewidentnie zatrzymał piłkę ręką, sędzia tego nie dostrzegł.

76'

Sędzia dzisiejszego meczu najwyraźniej wyznaje szkołę Howarda Webba, bo faul był mocno wątpliwy

75'

Sam poszkodowany podszedł do karnego i uderzył bardzo mocno w boczną siatkę! 2:1 dla Napoli!

74'

Karny dla Napoli! Gabbiadini dośrodkowywał z wolnego, Higuain pociągany przez Kuckę i sędzia odgwizdał jedenastkę!

71'

Pierwszej zmiany dokonuje Rafa Benitez. Manolo Gabbiadini zmienia bardzo aktywnego dziś de Guzmana.

71'

Antonelli fauluje Callejona w narożniku boiska.

70'

Pierwszy strzał Nianga bez problemów broni Cabral.

69'

A dośrodkowanie z rożnego wyłapuje Mattia Perin.

69'

Jest druga zmiana w ekipie gości. Juraj Kucka zmienia Rincona

68'

Kolejne dośrodkowanie de Guzmana skutkuje rzutem rożnym

67'

Inler z dystansu. Pozycja była zupełnie nieprzygotowana i w efekcie strzał bardzo niecelny

64'

Kopia akcji Napoli, znowu dośrodkowywał Callejon, tym razem Perin już to wyłapał

63'

Piłka wraca w pole karne Genoi. Callejon wstrzelił piłkę w poprzek pola karnego, świetną interwencją popisał się Perin.

62'

Strzał Callejona z wolnego zatrzymuje się na murze. Dobitka Hamsika zablokowana i jest kolejny rożny.

61'

Antonelli ukarany żółtą kartką za protesty.

60'

Świetna akcja de Guzmana, który dograł do Callejona. Strzał Hiszpana zatrzymuje się na poprzeczce!

60'

Akcja już przeniosła się na drugą stronę. Po kornerze dla Napoli piłkę wybija Niang.

58'

Napoli zamknięte w swoim polu karnym rzucie rożnym. Strzał głową Burdisso pewnie wyłapuje Cabral.

57'

Bertolacci dograł do Iago Falque. Inler odpuścił krycie, Koulibaly nie doskoczył i Hiszpan płaskim strzałem z 20 metrów zdobywa bramkę!

56'

GOOOOOOOOOOOL! Falque zaskakującym strzałem wyrównuje!

56'

Pierwsza akcja Nianga, Francuz jednak zgubił piłkę i zmarnował niezłą akcję.

55'

Hamsik drugi raz w drugiej połowie złapany na spalonym

53'

Pierwsza zmiana w ekipie Genoi: M'baye Niang zmienia Ioannisa Fetfatzidisa

52'

Rincon fauluje przedzierającego się w środku pola Inlera.

49'

Cóż za kapitalna interwencja Burdisso! De Guzman miał kolejną świetną szansę, położył Roncaglię i Perina i uderzył na pustą bramkę. W ostatniej chwili wślizgiem ratuje Genoę Burdisso!

48'

Pierwsza w drugiej połowie szarża de Guzmana. Holender był dobrze blokowany przez Edenilsona, co umożliwiło dobre wyjście Perinowi.

46'

Obie ekipy bez zmian.

45'

Oba zespoły już na murawie, piłkarze Genoi mieli dużo do powiedzenia sędziemu. Zaczynamy drugie 45 minut!

21:58

A ja tradycyjnie zachęcam do komentowania i głosowania na najlepszego zawodnika meczu!

21:56

Oglądaliśmy bardzo dobrą pierwszą połowę z wieloma akcjami z obu stron. Miejmy nadzieję, że w drugiej odsłonie do tego poziomu dostosują się także sędziowie, którzy są jak na razie najsłabszymi aktorami tego widowiska.

21:56

46'

Ostatni gwizdek sędziego i oba zespoły udają się już na przerwę.

46'

44'

Pierwsza połowa potrwa minutę dłużej.

43'

Pierwszy rzut rożny dla gospodarzy rozegrany krótko, neapolitańczycy przeszli do ataku pozycyjnego, cały plan spalił jednak na panewce.

40'

Bertolacci ruszył do dobitki i zahaczył kolanem brazylijskiego bramkarza, za co obejrzał żółtą kartkę.

39'

Perotti świetnie piętą do Antonellego, który oddał mocny strzał po ziemi. Cabral jednak pewnie broni.

38'

Ależ okazję miał de Guzman! Potworna dziura po prawej stronie defensywy Genoi, Holender po kapitalnym podaniu Hamsika miał masę miejsca, zdecydował się na podcinkę, jednak przeniósł piłkę tuż nad poprzeczką!

35'

Antonelli ładnie ograł Lopeza, który musiał ratować się faulem i jest niezła okazja do dośrodkowania dla Perottiego.

34'

Higuain ewidentnie przytrzymywany przez Roncaglię. Napastnik gospodarzy mógł wyjść na czystą pozycję, a sędzia z sobie tylko znanych powodów odgwizdał faul Higuaina.

32'

Inler w dziecinny sposób poradził sobie z Perottim. To nie jest dobry mecz Argentyńczyka.

31'

Higuain świetnie wyłożył piłkę Hamsikowi. Strzał Słowaka z 13 metrów minimalnie mija bramkę gości!

28'

Nie pierwszy już faul w ataku po rzucie rożnym, podopiecznych Gaspariniego, tym razem przewinił Burdisso.

28'

Po raz kolejny gracze Genoi przegrywają indywidualny pojedynek. Tym razem Fetfatzidis zatrzymał się na Inlerze.

27'

Groźna kontra Napoli, Strinić przełożył Roncaglię, który chyba zatrzymał piłkę ręką. Gospodarze protestują, ale gwizdek sędziego milczy.

26'

Po rzucie wolnym groźnie głową uderzał Antonelli, piłkę wybił Koulibaly. Z rożnego również nic nie wyszło.

25'

Pierwszą żółtą kartką w tym meczu ukarany został Raul Albiol za zagranie ręką.

24'

Kolejny raz podopieczni Beniteza próbują z dystansu. Tym razem de Guzman bardzo mocno ale obok bramki.

22'

De Maio koszmarnie minął się z piłką, ale na jego szczęście Higuain kompletnie sie tego nie spodziewał i nie opanował futbolówki.

19'

Powtórka pokazuje, że Higuain był na minimalnym spalonym przy zdobytej bramce.

18'

Niezła wrzutka z rożnego, Cabral faulowany przy wyjściu.

17'

Najlepsza szansa gości! Edenilson ładnie wymienił piłkę z Fetfatzidisem i oddał groźny strzał, który z największym trudem sparował na rzut rożny Rafael Cabral.

17'

Callejona strzelał z 10 metrów, dobrze zablokował go Antonelli

14'

Mocne uderzenie z dystansu Lopeza, jednak tym razem Perin pewnie je wychwycił.

13'

Świetny przechwyt Inlera, jednak kontry nie będzie, bo źle zagrywał Higuain.

11'

Falque dobrze przepuścił piłkę, która trafiła do Antonellego. Kapitan gości źle się z nią zabrał i czujnym wyjściem wygarnął mu ją Cabral.

10'

Przedzierał się Falque, jednak rzuciło się na niego 3 obrońców Napoli i przerwali akcję.

8'

Callejon miał zdecydowanie za dużo miejsca na 20. metrze i oddał kąśliwy strzał, który źle odbił Perin. Piłka trafiła prosto do Higuaina i 'El Pipita' bez problemów zdobył swą 11. bramkę w sezonie.

7'

GOOOOOOOOOOOOOOL! Higuain dobija strzał Callejona i 1:0 dla Napoli!

6'

Prostopadła piłka od Callejona do Higuaina, jednak Argentyńczyk na wyraźnym spalonym

4'

Higuain tym razem na skrzydle, ale jego dośrodkowanie wybija Roncaglia

3'

Burdisso świetnie przeczytał zagranie Maggio do Hamsika.

12'

Kolejna wrzutka Higuaina, ale znów górą obrońcy Genoi.

1'

Pierwsza groźna akcja gospodarzy! Dobre dośrodkowanie Hamsika wybija przed siebie Perin. Dobitka Higuaina obok bramki

0'

Pierwszy gwizdek arbitra i zaczynamy!

20:59

Obie drużyny już wychodzą na murawę w sielankowej atmosferze przy dźwiękach nowego hymnu Napoli

20:56

Przypomnę tylko, że w tym meczu Neapolitańczycy pokonali Udinese po rzutach karnych i w ćwierćfinale Pucharu Włoch zmierzą się z Interem.

20:55

Trener Benitez rotuje nieco składem, w czwartek 120 minut w meczu pucharowym z Udinese rozegrali m.in Mertens, Gabbiadini i Jorginho, więc dziś zaczynają mecz na ławce. Odpoczywali natomiast Higuain, Callejon, de Guzman, Maggio czy Koulibaly.

20:51

I Genoa: Lamanna, Sommariva, Izzo, Kucka, Lestienne, Mandragora, Niang, Rosi, Sturaro

20:50

Wyjściowe '11' można znaleźć w panelu po lewej stronie, oto rezerwowi ekipy Beniteza: Andujar, Colombo, Britos, Gabbiadini, Jorginho, Luperto, Mertens, Zapata

20:42

Z pierwszego spotkania zwycięsko wyszła ekipa Azzurrich, pokonując Genoę 2-1, dzięki bramce de Guzmana w końcówce.

20:33

Genoa ostatnio spisuje się fatalnie - poprzednie zwycięstwo podopieczni Gian Piero Gaspariniego odnieśli na początku grudnia, pokonując Milan 1:0. W ciągu 5 następnych meczów zdołali uciułać zaledwie 2 punkty. Mimo to, w tabeli są na 7. pozycji, tracąc zaledwie 5 oczek do swego dzisiejszego rywala

20:27

Napoli odniosło przed tygodniem bardzo ważne zwycięstwo, pokonując na wyjeździe Lazio 1:0 po bramce Higuaina. Obecnie zajmują 5. pozycję w tabeli jednak jeśli dziś wygrają to awansują na 3., przed Sampdorią i właśnie Lazio.

20:18

Na zakończenie 20. kolejki Serie A Napoli podejmie u siebie Genoę. Na relację live z tego meczu zaprasza Wojciech Adamczak.