Najpierw były małpie gwizdy, on odpowiedział strzałem w okienko. Cały Mario Balotelli (WIDEO)

4 listopada 2019, 08:47 | AIP

We Włoszech problemy na tle rasowym zdarzają się dosyć często. Znowu przekonał się o tym napastnik Brescii Mario Balotelli. Gdy usłyszał gwizdy i małpie odgłosy, przerwał akcję i kopnął piłkę w kierunku trybun. Był wściekły i chciał opuścić boisko. Kilkanaście minut później strzelił gola kolejki w Serie A.

Balotelli chciał przedwcześnie zejść z boiska

Do tych przykrych scen doszło w 53. minucie. W meczu Hellas Verona - Brescia Calcio łatwego życia nie miał gwiazdor przyjezdnych - Mario Balotelli. Włoski napastnik znalazł się w narożniku boiska, zastawiał piłkę, ale nagle przerwał grę. Wziął piłkę w ręce i pełen wściekłości wykopał ją w kierunku nieprzychylnych mu trybun. Nieprzychylnych to mało powiedziane, Balotelli twierdzi, że był obrażany na tle rasowym.

Scenes in Italy. Mario Balotelli, presumably in response to racist abuse from fans, picks up ball and kicks it into stands.Here's the aftermath.We - football, society – need teammates/opponents to stop pleading with victims to not walk off, start walking off with them instead pic.twitter.com/wQ6rfs7j0K— Henry Bushnell (@HenryBushnell) November 3, 2019

Po tym zdarzeniu zrobiło się duże zamieszanie, a mecz 11. kolejki Serie A został przerwany. Były gracz m.in. Interu i Milanu chciał zejść z murawy. Na początku powstrzymać próbowali go tylko koledzy z Brescii, potem dołączyli nawet gracze z Verony. Czarnoskóry piłkarz doczekał się na murawie pięknych gestów - uściskow i poklepywania po plecach. Balotelli został. Nie sprawił, że Brescia zdobyła punkty w Veronie, ale dał kolegom nadzieje. I to jakim strzałem. Balotelli trafił z dystansu w samo okienko bramki Marco Silvestriego. Gospodarze wygrali 2:1, dzięki trafieniom Salcedo i Pessiny. Trzynaście minut w barwach ekipy Hellas zagrał Mariusz Stępiński.

CO ZA BRAMKA SUPER MARIO! [unicode_pictographs]%F0%9F%94%9D[/unicode_pictographs][unicode_pictographs]%F0%9F%94%9D[/unicode_pictographs][unicode_pictographs]%F0%9F%94%9D[/unicode_pictographs]Mario Balotelli wciąż potrafi zachwycić! [unicode_pictographs]%F0%9F%98%8D[/unicode_pictographs] Zobaczcie piękne trafienie z dystansu napastnika Brescii Calcio! [unicode_pictographs]%F0%9F%91%8C[/unicode_pictographs] pic.twitter.com/NKvQX0bcPi— ELEVEN SPORTS PL (@ELEVENSPORTSPL) November 3, 2019