Łukasz Skorupski obronił rzut karny! Polak zatrzymał zdobywcę Złotego Buta

27 lutego 2021, 19:02 | BG

Łukasz Skorupski po raz kolejny popisał się świetną interwencją w Serie A. W meczu Bologny z Lazio Rzym Polak obronił rzut karny wykonywany przez Ciro Immobile, czyli zdobywcy Złotego Buta z poprzedniego sezonu.

W 17. minucie meczu Bolonii z Lazio sędzia podyktował rzut karny dla rzymian. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Ciro Immobile. Zdobywca "Złotego Buta" z rzutu karnego uderzył w swój prawy róg, co wyczuł Łukasz Skorupski. Polski bramkarz złapał piłkę i utonął w objęciach kolegów.

ŁUKASZ SKORUPSKI BRONI RZUT KARNY:
[unicode_pictographs]%F0%9F%87%B5[/unicode_pictographs][unicode_pictographs]%F0%9F%87%B1[/unicode_pictographs] Łukasz Skorupski zatrzymuje Ciro Immobile! [unicode_pictographs]%F0%9F%91%8F[/unicode_pictographs]Polak obronił rzut karny wykonywany przez najlepszego strzelca Europy ubiegłego sezonu! [unicode_pictographs]%F0%9F%94%A5[/unicode_pictographs] #włoskarobota [unicode_pictographs]%F0%9F%87%AE[/unicode_pictographs][unicode_pictographs]%F0%9F%87%B9[/unicode_pictographs] pic.twitter.com/WANgGXarAB— ELEVEN SPORTS PL (@ELEVENSPORTSPL) February 27, 2021

Dwie minuty później bramkę dla Bolonii zdobył Ibrahima Mbaye. Wynik meczu na 2:0 dla drużyny Sinisy Mihajlovicia ustalił w 64. minucie Nicola Sansone. Skorupski w tym sezonie Serie A zachował 4 czyste konta. Wpuścił 23 bramki.

Bologna do tej pory zgromadziła 28 punktów i zajmuje 11. lokatę.