Liga włoska. Krzysztof Piątek bez bramki, ale Milan z trzema punktami melduje się na podium

2 marca 2019, 19:58 | red

Liga włoska. AC Milan skromnie wygrał z UC Sassuolo 1:0. Krzysztof Piątek tym razem nie zdobył bramki, ale to po faulu na nim czerwoną kartkę zobaczył Andrea Consigli.

Krzysztof Piątek musiał obejść się smakiem

Od początku meczu gospodarze ruszyli do ataku i chcieli jak najszybciej rozstrzygnąć losy pojedynku. Krzysztof Piątek pierwszy raz oddał uderzenie w 5. minucie, ale z tą próbą poradził sobie Andrea Consigli. Chwilę później Polak ponownie szukał drogi do bramki Sassuolo, ale znów górą okazał się włoski bramkarz.

Goście odgryźli się w 21. minucie, ale Gianluigi Donnarumma wygrał pojedynek z Filipem Djurciciem. W 35. minucie Milan w końcu dopiął swego. Po rzucie rożnym piłkę do własnej bramki skierował Pol Lirola, a duży udział przy samobójczej bramce miał Piątek. Jeszcze przed przerwą Jeremie Boga uderzył z dystansu, a piłka zatrzymała się na słupku bramki gospodarzy.

Marzenia gości o korzystnym rezultacie zmalały do minimum w 64. minucie meczu. Andrea Consigli sfaulował poza polem karnym Krzysztofa Piątka i sędzia wyrzucił go z boiska. Milan osiągnął sporą przewagę, ale festiwal nieskuteczności zaprezentował Franck Kessie, który zmarnował dwie świetne sytuacje.

Trzecie ligowe zwycięstwo z rzędu dało Milanowi awans na trzecie miejsce w tabeli. Podopieczni Gennaro Gattuso notują fantastyczną serię, a Krzysztof Piątek znów zaliczał się do najlepszych zawodników na boisku.

[xlink]503ecacb-3d40-2eac-9cc0-d13c1098f51b,22904260-c843-a099-0afa-e21410c1ec9a[/xlink]