Liga włoska. Dwie asysty Piotra Zielińskiego. Napoli pokonało drużynę Łukasza Skorupskiego [WIDEO]

7 marca 2021, 22:56 | KK

Liga włoska. Koncert Piotra Zielińskiego. Reprezentant Polski popisał się dwiema asystami w meczu z Bologną. Pierwsza zagrana piętą była bajecznej urody. Napoli wygrało z drużyną Łukasza Skorupskiego 3:1.

1 / 2

Napoli objęło prowadzenie w 8. minucie. Piotr Zieliński wykazał się technicznym kunsztem i piętą wystawił piłkę Lorenzo Insigne. Włoch tuż zza pola karnego przymierzył idealnie przy słupku. Łukasz Skorupski skapitulował po raz pierwszy.

PIERWSZA ASYSTA PIOTRA ZIELIŃSKIEGO:
[unicode_pictographs]%F0%9F%87%B5[/unicode_pictographs][unicode_pictographs]%F0%9F%87%B1[/unicode_pictographs] Piotr Zieliński do Lorenzo Insigne i SSC Napoli wychodzi na prowadzenie! ⚽️Piękna asysta reprezentanta Polski. [unicode_pictographs]%F0%9F%98%8D[/unicode_pictographs][unicode_pictographs]%F0%9F%91%8F[/unicode_pictographs] #włoskarobota [unicode_pictographs]%F0%9F%87%AE[/unicode_pictographs][unicode_pictographs]%F0%9F%87%B9[/unicode_pictographs] pic.twitter.com/65LHbyAtwp— ELEVEN SPORTS PL (@ELEVENSPORTSPL) March 7, 2021

Po przerwie połowie "Zielu" ponownie dał o sobie znać. Tym razem asystował przy golu Victora Osimhena. Polak otrzymał podanie od Kalidou Koulibaly'ego i błyskawicznie odegrał w kierunku napastnika Napoli. Osimhen wyprzedził Danilo Larangeirę i pokonał Skorupskiego.

DRUGA ASYSTA PIOTRA ZIELIŃSKIEGO:
[unicode_pictographs]%F0%9F%87%B5[/unicode_pictographs][unicode_pictographs]%F0%9F%87%B1[/unicode_pictographs] Piotr Zieliński → Victor Osimhen ⚽️Druga asysta Polaka w tym meczu! [unicode_pictographs]%F0%9F%92%AA[/unicode_pictographs] #włoskarobota [unicode_pictographs]%F0%9F%87%AE[/unicode_pictographs][unicode_pictographs]%F0%9F%87%B9[/unicode_pictographs] pic.twitter.com/PGEalcLtEj— ELEVEN SPORTS PL (@ELEVENSPORTSPL) March 7, 2021

Kontaktowego gola dla Bologny strzelił co prawda Roberto Soriano, ale Napoli szybko odpowiedziało. Skorupskiego po raz drugi zaskoczył Insigne i pojedynek zakończył się wygraną gospodarzy 3:1.

Zieliński śrubuje swoje statystyki. W tym sezonie Serie A zdobył już sześć bramek i zanotował pięć asyst.

SSC Napoli - Bologna FC 3:1 (1:0)

Bramki: Lorenzo Insigne 8, 76, Victor Osimhen 65 - Roberto Soriano 73

Napoli: David Ospina - Giovanni Di Lorenzo, Amir Rrahmani, Kalidou Koulibaly, Faouzi Ghoulam (22 Elseid Hysaj) - Fabian Ruiz, Diego Demme - Matteo Politano, Piotr Zieliński (79 Mario Rui), Lorenzo Insigne (79 Eljif Elmas) - Dries Mertens (53 Victor Osimhen)

Bologna: Łukasz Skorupski - Lorenzo De Silvestri, Danilo Larangeira, Adama Soumaoro, Ibrahima M'Baye - Andrea Poli (58 Nicolas Dominguez), Mattias Svanberg - Andreas Skov Olsen, Roberto Soriano, Nicola Sansone (65 Musa Barrow) - Rodrigo Palacio

Żółte kartki: Koulibaly, Rui (Napoli)