Klasyfikacja strzelców ligi włoskiej: Krzysztof Piątek wyprzedził Cristiano Ronaldo! Został tylko Fabio Quagliarella

3 kwietnia 2019, 13:43 | psz

Krzysztof Piątek wrócił do strzelania goli w klubie po niespełna miesiącu. Polak wpisał się na listę strzelców tuż przed przerwą we wtorkowym meczu z Udinese Calcio (1:1). Dzięki temu trafieniu 23-latek wyprzedził Cristiano Ronaldo w klasyfikacji strzelców Serie A.

Krzysztof Piątek zdobył swojego 20. gola w tym sezonie Serie A
2018-10-26 bialystok ekstraklasa jagiellonia legia warszawa fot.wojciech wojtkielewicz/kurier poranny gazeta wspolczesna / polska press
1 / 2

Krzysztof Piątek strzelił gola z Udinese

"El Pistolero" w 44. minucie wykorzystał dośrodkowanie Patricka Cutrone. Jego pierwszy strzał obronił co prawda bramkarz Juan Musso, ale przy dobitce głową był już bezradny. Po zmianie stron defensywa Milanu raz dała się zaskoczyć i spotkanie na San Siro zakończyło się podziałek punktów. Rossoneri nie wygrali już w lidze od trzech spotkań.

"KRZYSZTOF PIĄTEK WRACA DO BIZNESU"! [unicode_pictographs]%F0%9F%94%AB[/unicode_pictographs][unicode_pictographs]%F0%9F%94%AB[/unicode_pictographs][unicode_pictographs]%F0%9F%94%AB[/unicode_pictographs]Napastnik AC Milan strzelanie goli ma we krwi! To już jego 20. bramka w tym sezonie Serie A TIM! #włoskarobota [unicode_pictographs]%F0%9F%87%AE[/unicode_pictographs][unicode_pictographs]%F0%9F%87%B9[/unicode_pictographs] pic.twitter.com/OLUuN4WKs1— ELEVEN SPORTS PL (@ELEVENSPORTSPL) 2 kwietnia 2019

Krzysztof Piątek wiceliderem klasyfikacji strzelców

W meczu 30. kolejki Serie A Krzysztof Piątek zdobył swoją 20. bramkę w obecnym sezonie. Dzięki temu wyprzedził w klasfyikacji strzelców Cristiano Ronaldo i został samodzielnym wiceliderem. A najskuteczniejszy nadal pozostaje 36-letni Fabio Quagliarella, który w środę w meczu z Torino może powiększyć swój dorobek.

Klasyfikacja strzelców Serie A (stan na 3 kwietnia 2019):

• 21 - Fabio Quagliarella (Sampdoria Genua)
  • 20 - Krzysztof Piątek (AC Milan)
  • 19 - Cristiano Ronaldo (Juventus Turyn), Duvan Zapata (Atalanta Bergamo)
  • 16 - Arkadiusz Milik (SSC Napoli)
  • 13 - Francesco Caputo (Empoli), Ciro Immobile (Lazio Rzym)
  • 11 - Andrea Petagna (SPAL)
  • 10 - Andrea Belotti (Torino), Leonardo Pavoletti (Cagliari)
  • 9 - Stephan El Shaarawy (AS Roma), Gervinho (AC Parma), Mauro Icardi (Inter Mediolan), Josip Ilicić (Atalanta Bergamo), Lorenzo Insigne (SSC Napoli), Dries Mertens (SSC Napoli)
  • 8 - Roberto Inglese (AC Parma), Mario Mandżukić (Juventus Turyn)

[xlink]c75dd5f7-5d48-ea2f-9681-0ea450f2225c,06546bce-2671-2d7c-43ea-413d4b81eba9[/xlink]