Klasyfikacja strzelców ligi włoskiej. Krzysztof Piątek dogonił Cristiano Ronaldo!

10 marca 2019, 10:18 | psz

Krzysztof Piątek wrócił do strzelania po dwóch meczach przerwy. Polak zdobył bramkę w wyjazdowym meczu z Chievo Werona (2:1) i zrównał się klasyfikacji strzelców ligi włoskiej z Cristiano Ronaldo i Fabio Quagliarellą.

Krzysztof Piątek zdobył swoją 19. bramkę w lidze włoskiej

Krzysztof Piątek. Gol na wagę zwycięstwa

Krzysztof Piątek tradycyjnie wyszedł w podstawowym składzie Milanu. W zespole gospodarzy od pierwszych minut na boisku przebywał inny polski napastnik - Mariusz Stępiński. W pierwszej połowie "Il Pistolero" był pieczołowicie kryty i praktyczne nie miał okazji bramkowych. Trafił po zmianie stron, kiedy na tablicy świetlnej widniał rezultat 1:1. Gol byłego piłkarza Cracovii dał Milanowi cenne zwycięstwo w Weronie.

PIĄTEK! ZRÓWNAŁ SIĘ Z RONALDO I QUAGLIARELLĄ! [unicode_pictographs]%F0%9F%94%9D[/unicode_pictographs][unicode_pictographs]%F0%9F%94%9D[/unicode_pictographs][unicode_pictographs]%F0%9F%94%9D[/unicode_pictographs]Oto 19. gol Polaka [unicode_pictographs]%F0%9F%87%B5[/unicode_pictographs][unicode_pictographs]%F0%9F%87%B1[/unicode_pictographs] w tym sezonie Serie A TIM! Brawo! #włoskarobota [unicode_pictographs]%F0%9F%87%AE[/unicode_pictographs][unicode_pictographs]%F0%9F%87%B9[/unicode_pictographs] pic.twitter.com/CJQYRI5PqX— ELEVEN SPORTS PL (@ELEVENSPORTSPL) 9 marca 2019

Krzysztof Piątek liderem klasyfikacji strzelców

Dzięki bramce z Chievo, Krzysztof Piątek dogonił najskuteczniejszych w klasyfikacji. Cristiano Ronaldo odpoczywał w piątkowym meczu z Udinese Calcio (4:1), a doświadczony Fabio Quagliarella może poprawić swój dorobek w niedzielę. Jego Sampdoria Genua zagra u siebie z Atalantą Bergamo. Na kolejnego gola liczy też Arkadiusz Milik. Przed Napoli wyjazd z Sassuolo.

Klasyfikacja strzelców Serie A (stan na 9 marca 2019):

• 19 - Krzysztof Piątek (AC Milan), Fabio Quagliarella (Sampdoria Genua), Cristiano Ronaldo (Juventus Turyn)
  • 16 - Duvan Zapata (Atalanta Bergamo)
  • 14 - Arkadiusz Milik (SSC Napoli)
  • 12 - Francesco Caputo (Empoli), Ciro Immobile (Lazio Rzym)
  • 10 - Leonardo Pavoletti (Cagliari Calcio), Andrea Petagna (SPAL)
  • 9 - Gervinho (AC Parma), Mauro Icardi (Inter Mediolan)
  • 8 - Andrea Belotti (Torino), Stephan El Shaarawy (AS Roma), Josip Ilicić (Atalanta Bergamo), Roberto Inglese (AC Parma), Lorenzo Insigne (SSC Napoli), Mario Mandżukić (Juventus Turyn), Dries Mertens (SSC Napoli)

[xlink]180224f6-ecc8-3236-ffbe-8103d743c390,a6d7855d-a049-c220-96d4-7c824765d73a[/xlink]