Griezmann od bohatera do zera. Milan dalej bez punktów

19 października 2021, 23:08 | fb

Antoine Griezmann został pierwszym piłkarzem w historii Ligi Mistrzów, który strzelił dwa gole i obejrzał czerwoną kartkę w tym samym meczu. Czarna seria Milanu trwa i może być trudno nawet o Ligę Europy na wiosnę.

Trzy mecze dziewięć punktów - maszyna działa znowu tak jak powinna. We wtorek The Reds ograli w Madrycie Atletico 3:2 po dwóch golach Mohameda Salaha i jednym trafienu Naby'ego Keity. Goście prowadzili 2:0 już po 13 minutach, ale Antoine Griezmann dwukrotnie zdążył pokonać Allisona przed przerwą i był remis. Francuz szybko wrócił na ziemię, bo w 52. minucie wyleciał z boiska za kopnięcie Roberto Firmino w głowę. W 76. minucie Salah wykorzystał rzut karny i Liverpool wygrał 3:2.
#Griezmann mistaken #Firmino 'S head as football and kicked #AtleticoMadrid out of the match.#Salah makes #Liverpool history by scoring in ninth successive match.#ATLLIV #UCL pic.twitter.com/GVrqFFcI47— Manoj Das (@HeCanThink) October 19, 2021
W drugim meczu grupy B Porto pokonało Milan 1:0 po trafieniu Kolumbijczyka Luisa Diaza. Dla włoskiego klubu była to trzecia porażka z rzędu w fazie grupowej i bez żadnego punktu zajmują ostatnie miejsce w grupie. Porto i Atletico mają po cztery punkty, Liverpool dziewięć.