Dwa gole Krzysztofa Piątka w ćwierćfinale Pucharu Włoch. Fiorentina z awansem

10 lutego 2022, 20:32 | KK

Fiorentina pokonała na wyjeździe Atalanta Bergamo 3:2 i awansowała do półfinału Pucharu Włoch. Bohaterem zespołu z Florencji był Krzysztof Piątek, który popisał się dubletem.

Reprezentant Polski mecz 1/4 finału Pucharu Włoch rozpoczął w podstawowym składzie i już w 9. minucie wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na Nicolasie Gonzalezie.
PIATEEEKKKKKK pic.twitter.com/e4gbcVeX6S— ACF Fiorentina (@acffiorentina) February 10, 2022

Stracona bramka nie podłamała gospodarzy. Jeszcze przed przerwą wyrównał Davide Zappacosta, a po zmianie stron trafił Jeremie Boga. W 71. minucie arbiter podyktował drugi rzut karny dla Fiorentiny, a do piłki ponownie podszedł Piątek. Bramkarz Juan Mussi tym razem odbił futbolówkę, ale wobec dobitki Polaka był już bezradny.

Fiorentina kończyła mecz w dziesiątkę. W 79. minucie za drugą żółtą kartkę z boiska wyleciał Lucas Martinez Quarta. Gospodarze naciskali, ale to goście zadali decydujący cios. Tuż przed ostatnim gwizdkiem zwycięskiego gola dla Violi strzelił Nikola Milenković.

W półfinale Pucharu Włoch Fiorentina trafi na Juventus lub Sassuolo. W drugiej parze dojdzie do derbowej konfrontacji - Inter zmierzy się z AC Milan.

⚽️⚽️ pic.twitter.com/5YeyXb9bdP— ACF Fiorentina (@acffiorentina) February 10, 2022

Atalanta Bergamo - ACF Fiorentina 2:3 (1:1)

0:1 - Krzysztof Piątek (karny) 9
1:1 - Davide Zappacosta 30
2:1 - Jeremie Boga 56
2:2 - Krzysztof Piątek 71
2:3 - Nikola Milenković 90

SEMIFINALE!#ForzaViola [unicode_pictographs]%F0%9F%92%9C[/unicode_pictographs] #AtalantaFiorentina #CoppaItalia pic.twitter.com/SWlGlHaVvn— ACF Fiorentina (@acffiorentina) February 10, 2022