SSC Napolinapoli
3 : 1
AC MilanAC Milan
94'

I koniec! Po pełnym emocji meczu, Napoli wygrywa, zasłużenie z AC Milanem. Defensywa gości dzisiaj rozczarowała. Bramki zdobywali: Taraabt, Inler i dwukrotnie do siatki trafił Higuain.

94'

Niewiele się dzieje w końcówce tego spotkania. Obie ekipy czekają już na końcowy gwizdek

91'

Sędzia dolicza 3 minuty do regulaminowych 90.

89'

Ostatnia zmiana w tym meczu. Inlera zastępuje Dzemaili.

87'

Spóźniony wślizg Callejona i żółta kartka.

84'

Behrami za Hamsika na ostatnie minuty.

84'

Ośmieszona obrona Milanu, Hamsik zablokowany, spokojnie doszedł do piłki, zagrał w uliczkę do Callejona, a ten wystawia futbolówkę na 5 metr do Argentyńczyka.

82'

Goooooooooooooooooool ! 3:1 !!! Higuain strzelcem bramki.

79'

Jest wspomniana zmiana. Za Insigne, Callejon.

22:22

Zapraszam do polubienia Gloria Calcio znajdziecie tam wiele ciekawostek i opinii, dotyczących włoskiej piłki.

75'

A na boisku za chwilę pojawi się Callejon, za kogo?

74'

Dwie zmiany. Pazzini za Balotelliego, Włocha żegnają gwizdy z trybun.

72'

Błąd Reiny, wyszedł do piłki, nie trafił w nią, przez chwile Napoli miało pustą bramkę, jednak Balotelli fatalnie to wszystko rozegrał.

71'

Świetna akcja Taarabta, jednak jego szarże zatrzymuje Reina.

70'

Druga zmiana w Milanie. Emanuelson schodzi, wchodzi Montolivo.

68'

Podawał Jorginho, niewidoczny do tej pory.

67'

Kolejna akcja Napoli. Przeszywające podanie prostopadłe do Higuaina, jednak ten, nie trafia czysto w piłkę

64'

Niewygodny strzał Essiena, dobra interwencja Reiny.

60'

Strzał Mertensa, Abiatti wypluwa piłkę, ale błyskawicznie naprawia swój błąd.

60'

Rozochocił się Higuain, ładny strzał z pierwszej piłki z rywalem na plecach, ale daleko od bramki.

56'

Piękna asysta Inlera. fantastyczne podanie w pole karne, wykańcza Higuian.

56'

Goooooooooooooooool! Higuiain.

55'

Akcja Mertensa z Higuainem, kończy się dośrodkowanie tego pierwszego, jednak zablokowane. Rut rożny.

55'

Żółta kartka dla Taarbata za kwestionowanie decyzji arbitra.

53'

Hamsik przebiegł kilka metrów z piłką, uderzył płasko, ale do koszycka Abiattiego.

51'

Taarabt strzela z dystansu. Fatalnie strzela.

50'

Napoli podobnie jak w pierwszej połowie, zaczyna ofensywnie. Milan zepchnięty do defensywy.

46'

46'

Na boisku pojawi się Kaka. Zmienia Robinho. I tym akcentem zaczynamy drugą połowę.

21:51

Piłkarze obu ekip już wychodzą na drugą połowę.

21:34

Po pierwszej połowie 1:1. Mecz obfity w emocje, oraz piękne akcje. Napoli zdecydowanie lepiej wygląda, a Milan, od czasu do czasu, stara się wyjść z jakąś kontrą. Jedna z nich zakończyła się bramką. Strzelcami bramek Taarabt i Inler.

45'

Bez zagrożenia, wybijają obrońcy, a arbiter kończy pierwszą połowę.

45'

Dośrodkowanie Higuaina zablokowane przez De Jonga i mamy rzut rożny.

42'

Ale sytuacje marnuje Napoli! Higuain przegrywa pojedynek sam na sam z Abiattim, dobija Maggio, a piłka trafia w słupek.

38'

Żółta kartka dla Inlera, za faul na Taarbacie. Dla Szwajcara to oznacza pauzę w następnym meczu.

37'

Hamsik otrzymał podanie w pole karne od Inlera, Słowak chciał to koronkowo wykończyć i uderzył z pierwszej piłki. Minimalnie się pomylił, a Abiatti mógł odetchnąć z ulgą.

35'

Dużo walki w środkowej strefie, kibicom to się podoba.

33'

De Jong fantastycznym wślizgiem powstrzymuje szarżującego w polu karnym Milanu, Higuaina.

31'

Hamsik strzela z 20 metrów, Abiatti problemami, ale łapie futbolówkę.

27'

Higuain na minimalnym spalonym. Gdyby nie uniesiona chorągiewka, to mielibyśmy bramkę.

23'

Żółta kartka dla Abiattiego. Bramkarz zderzył się z wychodzącym sam na sam Mertensem. Piłkarze protestują, domagają się czerwonej kartki dla Włocha.

24'

Rzut wolny, Mertens strzela, Abiatti broni. Wiele szczęścia ma Milan.

22'

Ładna, indywidualna akcja Mertensa, dośrodkowanie w pole karne, jednak Higuain nie doszedł do podania. Skrzydłowy Napoli, pobawił się z defensywą Milanu, jak z dziećmi.

20'

Kolejny strzał z większej odległości. Tym razem o uderzenie pokusił się Mertens. Piłka mija bramkę Abiattiego o kilka dobrych metrów.

18'

Szybkie tempo narzuciły obie ekipy. Pytanie tylko, czy wytrzymają tak przez 90 minut?

17'

Balotelli potężnie strzela na bramkę Reiny, jednak w sam środek. Hispan wybija piłkę przed siebie. Bez zagrożenia.

21:03

Korzystając okazji, zapraszam wszystkich do polubienia fanpage'a Gloria Calcio na Facebooku. Znajdziecie tam wiele ciekawych informacji na temat włoskiej piłki.

15'

Higuain też chcę zdobyć piękną bramkę! Ładny, techniczny strzał, minimalnie obok bramki.

11'

Inler uderzył lewą nogą z dystansu w stronę bramki Abiattiego, piłka jeszcze po nodze De Jonga, wpadła tuż pod poprzeczką. Napoli zasłużyło na tego gola.

11'

Goooooooooooooooool !!! Inler, piękna bramka!

11'

Początek meczu w szybkim tempie. Napoli ma przewagę optyczną, jednak ta kluczowa statystyka, po stronie Milanu.

8'

Ale debiut Marokańczyka. Przejął piłkę w środkowej strefie, przebiegł z nią spory kawałek i uderzył sprzed pola karnego, tuż przy słupku bramki Reiny.

8'

Goooooooooooooooool !!! Taarabt !

7'

Napoli w natarciu, Milan póki co, bezradny.

1'

Pierwsza minuta i już okazja dla Napoli. Higuain jednak nieczysto trafia w piłkę.

1'

Pierwszy gwizdek i zaczynamy! Przy piłce goście

20:41

Arbiter tego meczu, wyprowadza już na boisko aktorów dzisiejszego widowiska, niedługo zaczynamy!

20:25

Poniżej przedstawiam ławki rezerwowych:

Milan: Amelia, Constant, Kaka, Montolivo, Muntari, Pazzini, Petagna, Poli, Saponara, Silvestre, Zaccardo

Napoli: Cabral, Bariti, Behrami, Britos, Bruno Uvini, Colombo, Demail, Insigne, Pandev, Radosevic, Zapata

20:23

Statystki również przemawiają za podopiecznymi Rafy Beniteza. W ostatnich pięciu meczach pomiędzy tymi drużynami, dwukrotnie wygrywali dzisiejsi gospodarze, a trzykrotnie padał remis.

20:20

Sytuacja w ligowej tabeli, wskazuje, że faworytem tego spotkania będzie Napoli, które obecnie jest na 3. pozycji, za Juventusem i Romą. Milan jest dopiero na 10. miejscu.

20:15

Dziś mamy dwa debiuty po stronie ekipy z Mediolanu. W pierwszym składzie wyjdzie Michael Essien, oraz Adel Taarabt.

20:15

Stadio San Paolo, wypełni się dziś prawdopodobnie po brzegi. Wszyscy spodziewają się tu dziś fantastycznego widowiska. Odbudowujący się, pod wodą Clarence'a Seedorfa Milan, zmierzy się z lekko cieniującym ostatnio Napoli. Do meczu pozostało nieco ponad 30 minut, a wita się z Państwem Mateusz Warianka.