AC MilanAC Milan
1 : 0
Inter MediolanInter Mediolan
90'

Koniec! Derby Mediolanu dla Milanu, który do miejsca gwarantującego europejskie puchary traci tylko punkt, a do Interu trzy

90'

Christian Abbiati - za opóźnianie gry. Bramkarza Milanu zabraknie w następnym meczu

90'

Hernanes dośrodkował w pole karne, gdzie nie zdołał oddać dobrego, celnego strzału głową Milito

90'

Nigel De Jong - za faul taktyczny

89'

Alvareze na lewo do Nagatomo, ten w pole karne, gdzie dobrze ustawiony Mexes wybił piłkę

87'

Taarabt poleżał na murawie, "ukradł" kilkadziesiąt sekund. Wrócił już w pełni formy do gry

85'

Ignazio Abate zmienił Kevina Constanta

84'

Alvarez centrował z lewej strony, ale przerzucił wszystkich w polu karnym Milanu

84'

Mocny strzał Alvareza z ponad 20 metrów, tyle że niecelny. Piłka przeleciała obok słupka

83'

Javier Zanetti na boisko się dzisiaj nie pojawi Javier Zanetti

82'

Diego Milito za Mauro Icardiego

81'

Dobre uderzenie Balotellego z rzutu wolnego. Piłka odbiła się jeszcze bramkarzem Interu, jednak Handanović sobie poradził

80'

Adrea Ranocchia - za faul

79'

Ricardo Alvarez zmienił Jonathana

78'

Przerwa w grze, bo na boisku pojawił się jeden z kibiców z flagą w barwach Milanu. Grzeczni wyprowadziła go ochrona, a piłkarze Milanu prosili, by służby porządkowe zrobiły to delikatnie. I tak było

77'

Strzelał Balotelli, rykoszet i piła trafiła do siatki! Ale radości nie ma, bo po drodze futbolówki dla bramki stał jeszcze Pazzini, który był na spalonym

76'

Giampaolo Pazzini za Kakę

75'

Walter Samuel - za faul na Muntarim

74'

Icardi kontra Rami w pojedynku powietrznym. Wygrał stoper Milanu, ale rzut rożny ma Inter. Po kornerze próbował uderzać Constant, ale został zablokowany

72'

Sulley Muntari za Andreę Polego

71'

Fredy Guarin za Estebana Cambiasso

70'

Hernanes zablokowany przez De Sciglio, piłkę jeszcze wypiąstkował Abbiati, wychodząc odważnie z bramki

68'

Hernanes zagrał prostopadłą piłkę do Palacio w pole karne, jednak strzał napastnik Interu był niecelny. Piłka przeleciała nad bramką

66'

Derby Mediolanu

65'

Balotelli dośrodkował z prawej strony z rzutu wolnego. Idealnie wyszedł w górę De Jong i z czterech metrów mocnym strzałem głową pokonał Handanovicia

65'

Goool! 1:0 dla Milanu po bramce De Jonga!

63'

Cambiasso w pole karne, w poszukiwaniu Palacio, tyle że dobrze ustawiony Mexes wybił piłkę głową

61'

Balotelli próbował dojść do piłki tuż przed linią końcową, uprzedzić jeszcze Samuela. To nie była udana próba Włocha, bo futbolówka po jego zagraniu wyleciała poza boisko

60'

Nieudane zagranie Kaki w pole karne. Podał akurat tam, gdzie nie było jego kolegów

58'

Dwa rzuty rożne dla Milanu. Dwa dośrodkowania Kaki. Po drugiej wrzutce strzelał głową Mexes obok słupka

57'

De Sciglio centrował w pole karne, był rykoszet i próbował jeszcze złapać piłkę Handanović, który nie zdołał chwycić futbolówki

55'

Palacio dośrodkowywał, został zablokowany przez Mexesa, jeszcze piłkę chcieli wybijać wspólnie Rami i Taarabt, co skończyło się zderzeniem obu graczy Milanu we własnym polu karnym

54'

Milan - Inter

53'

Według sędziego Montolivo faulował w ofensywie, z czym pomocnik Milanu stanowczo się nie zgodził

52'

Kovacić strzelił z 25. metrów, ale trafił w kolegę z drużyny, który był w polu karnym Milanu

50'

Balotelli wbiegł z piłką z lewej strony w pole karne, został zablokowany i nie będzie nawet rzutu rożnego dla Milanu

49'

Inter zagrał akcję jak... Milan. Dużo podań, rozegranie przez obrońców, a na koniec tylko rzut rożny, po którym źle uderzał Icardi

47'

Dwie interwencje Rolando. Pierwsza niedokładna, bo zatrzymał co prawda dośrodkowanie De Sciglio, ale odskoczyła mu piłka, którą przejął Balotelli, strzelił i został zablokowany przez Rolando właśnie

46'

Druga połowa derbów Mediolanu!

21:40

45'

Koniec pierwszej połowy! Milan gra lepiej, odważniej, defensywniej, ale goli w Mediolanie nie ma

45'

Kaka ograł Cambiasso, zagrał do Taarabta, który dogonił piłkę, wrzucił na siódmy metr, a tam już wbiegał Kaka. Zabrakło Brazylijczykowi precyzji przy strzale i uderzył nad poprzeczką

44'

Kaka spróbował tym razem strzelać z narożnika pola karnego. Spudłował

43'

Balotelli uderzał z rzutu wolnego, trafił w mur. Jeszcze rzut rożny dla Mlianu, rozegrany krótko. Potem gospodarze tak jak od początku meczu wymienili dużo podań, tyle że nic z tego nie wyszło

41'

Mexes szukał Kaki przed polem karnym, ale zagrał niedokładnie i piłkę spokojnie złapał Handanović

40'

Esteban Cambiasso - za faul na Balotellim. Argentyńczyk nie zagra w następnym meczu

39'

Jonathan z prawej strony centrował na piąty metr, gdzie dobrze piąstkował Abbiati

38'

37'

Kaka trafił w poprzeczkę! Ale szkoda, że piłka nie wpadła do bramki, bo byłoby piękne trafienie. De Jong zabrał piłkę Jonathanowi przed polem karnym Milanu, zagrał szybko długą piłkę do Kaki, ten strzelił z 20 metrów i zabrakło mu centymetrów do szczęścia

36'

Centra Balotellego z rzutu wolnego, ale na piątym metrze króluje Handanović. Wyszedł pewnie z bramki i przejął futbolówkę

34'

Balotelli już z lewej strony, pograł z Constantem i przerzucił piłkę na lewą stronę, jednak niedokładnie. Futbolówkę wybił głową na aut Ranocchia

32'

W słoweńskiego bramkarza wpadł jeszcze Rami. Ucierpiał, lecz już wrócił do gry

32'

Rzut rożny dla Milanu. Dośrodkowanie Kaki, jednak dobre wyjście z bramki Handanovicia, który wypiąstkował piłkę

30'

Nagatomo walczył w parterze z De Scilgio i Ramim. Pomocnik Interu nie miał większych szans, otoczony dwoma rywalami i stracił piłkę

29'

Zszedł na prawą stronę Balotelli, rozprowadził akcję, podał krótko do Kaki, a ten strzelił z narożnika boiska. Celnie, ale za słabo, by zaskoczyć bramkarza Interu. Handanović nie miał problemów, by złapać futbolówkę

28'

27'

Montolivo do Balotellego, ale ten źle przyjął piłkę na linii pola karnego i strata gospodarzy. Jednak zawodnicy Milan bardzo szybko odzyskali futbolówkę, bo źle wszyli z kontrą goście

25'

Taarabt na prawą stronę, gdzie wbiegł w pole karne De Sciglio, który oddał mocny strzał, ale tylko w boczną siatkę

24'

Spokojnie rozgrywali piłkę gospodarze na własnej połowie, wyżej podeszli piłkarze Interu, ale nic nie zyskali poprzez pressing. Skończyło się na ofensywnym faulu

22'

Dośrodkowanie Hernanesa, ale za mocne i spokojnie przez nikogo już nieatakowany De Sciglio wybił piłkę

21'

Riccardo Montolivo uderzał z rzutu wolnego, ale obrońcy Interu wybijają futbolówkę.

18'

Szansa Interu! Nagatomo podręcznikowo ograł de Sciglio, wbiegł w pole karne i oddał strzał na bramkę Milanu. Christian Abbiati niemal spod nóg wygarnął Japończykowi futbolówkę.

17'

Dobry strzał Icardiego, ale zbyt słaby,by dosięgnąć kolegów z drużyny.

16'

Bezmyślny faul Mexesa na Icardim i mamy pierwszą kartkę dla Milanu w tym meczu.

16'

Pierwszy kwadrans spotkania na plus dla gospodarzy. To oni częściej utrzymują się przy piłce i co chwila atakują bramkę Interu.

15'

Andrea Ranocchia faulował w bezpośrednim starciu Balotellego, ale obaj panowie podali sobie ręce i wrócili do gry.

14'

Kevin Constant znów włączył się w akcje ofensywną, ale jego strzał tym razem pewnie wybronił Handanovic.

13'

Hernanes zwiódł de Jonga, posłał futbolówkę na lewą stronę do Icardiego, gdzieś tam w tym wszystkim był jeszcze Nagatomo, ale pogubili się w tej akcji goście. Wciąż jednak utrzymują się przy piłce.

12'

11'

Pierwsza próba strzału Adela Taarabta zakończona niepowodzeniem.

9'

Rossoneri spokojnie rozgrywają piłkę i wymieniają między sobą podania.

8'

Wrzutka Kevina Constanta na jedenasty metr, obrońcy Interu wybijają piłkę, mamy rzut rożny dla gospodarzy. Do piłki podchodzi Kaka, krótko rozgrywa stały fragment gry, ale bez zagrożenia pod bramką Handanovica.

7'

Mateo Kovacić posłał niedokładną piłkę w pole karne, ale czujni defensorzy Milanu oddalają grę od własnej bramki.

5'

Co ciekawe, na ławce zasiada dziś młoda gwiazda Milanu, Stephan El Shaarawy, , który z powodu kontuzji po raz ostatni pojawił się na boisku 7 grudnia 2013.

4'

Montoliovo zgrywa futbolówkę do przodu, gdzie wypatrzył Mario Balotelliego. To mogła byc szansa rossonerich, ale napastnik został sfaulowany. Tym razem obyło się jednak bez kartek.

3'

Pierwszy kontakt z piłką Jonathana, próbował zagrywac do swoich kolegów, ale zagrał piłkę zbyt mocno i ta opuściła plac gry. Grę od własnej bramki wznowi Abbiati.

3'

2'

Przy piłce Mario Balotelli, ale zbyt dużo agresji włożył w to zagranie Włoch i zakończył swoją akcję faulem.

1'

Obie ekipy grają dziś w swoich tradycyjnych strojach - Milan w czerwono-czarnych, a Inter niebiesko-czarnych.

20:47

Mauro Bergonzi daje znak, rozpoczynamy wielkie DERBY MEDIOLANU!

20:45

Piłkarze obu drużyn pojawili się już na murawie, na stadionie rozbrzmiewa właśnie hymn Milanu, który jest gospodarzem tego meczu.

20:44

Chociaż już dziś Juventus dzięki porażce Romy może świętowac zdobyciu tytułu mistrza Włoch, na San Siro czeka nas zacięta walka o udział w europejskich pucharach.

20:42

- Mamy bardzo dużo respektu dla naszego rywala. W ubiegłym tygodniu to Milan przeważał w spotkaniu w Rzymie, choć ostatecznie musiał uznać wyższość Romy. Ich gra w ostatnim czasie uległa znacznej poprawie. Mecz derbowy jest wyjątkowy i mam nadzieję, że rozegram ich jeszcze wiele - powiedział trener Interu, Walter Mazzarri.

20:42

Jedynym piłkarzem, który wypadł dziś z powodu kontuzji czy też zawieszeń jest Juan Jesus z Interu. Pozostali zawodnicy, także w zespole Milanu, są do dyspozycji obu trenerów.

20:41

Co ciekawe Milan ostatni raz zwycięstwo nad Interem odniósł w sierpniu 2011 roku, pokonując rywali w finale Superpucharu Włoch.

20:40

Ostatni raz obie ekipy spotkały się 22 grudnia 2013 roku, kiedy to stanowisko trenera Milanu piastował jeszcze Massimiliano Allegri. Wówczas zwyciężył Inter 1:0, a strzelcem jedynej bramki był Rodrigo Palacio.

20:39

Rezerwowi piłkarze Interu: Alvarez, Andreolli, Botta, Campagnaro, Carrizo, Castellazzi, D'Ambrosio, Guarin, Kuzmanović, Milito, Taider, Zanetti.

20:38

Rezerwowi piłkarze Milanu: Abate, Amelia, Bonera, El Shaarawy, Emanuelson, Essien, Gabriel, Honda, Muntari, Pazzini, Robinho, Zapata.