13 bramek w 6 meczach sparingowych byłego piłkarza Cracovii Krzysztofa Piątka w barwach Genoa [ZDJĘCIA]

6 sierpnia 2018, 16:23 | Jerzy Filipiuk

Piłka nożna. 13 bramek w sześciu meczach sparingowych – to dotychczasowy dorobek byłego piłkarza Cracovii, czołowego strzelca naszej ekstraklasy w minionym sezonie (21 goli), Krzysztofa Piątka w barwach Genoa CFC przed zbliżającym się sezonem.

1 / 54

23-letni napastnik, który w Cracovii grał w latach 2016-2018 (63 mecze i 32 gole w ekstraklasie), przeszedł do zespołu Seria A 8 czerwca. Genoa kupiła go z Cracovii za 4 miliony euro (droższy od niego z „Pasów” był tylko Bartosz Kapustka, za którego w 2016 roku Leicester City zapłacił 5 mln euro). Krakowski klub wcześniej sprowadził Piątka z Zagłębia Lubin za 500 tys. euro.

Były gracz „Pasów” w kontrolnych spotkaniach imponuje skutecznością. Występy w Genoa rozpoczął od strzelenia… pięciu bramek amatorskiemu zespołowi Val Stubali (13:0). Na zaliczenie hat-tricka wystarczyło mu 10 minut. Potem dołożył jeszcze dwa trafienia.

W następnym meczu, z Zenitem Petersburg (2:3), wywalczył rzut karny, a kolejnego gola strzelił w spotkaniu (dwa razy po 30 minut) ze Swansea City (1:1), podczas turnieju Interwetten Sommer Cup (w rzutach karnych lepsza okazała się Genoa, wygrywając 5:4).

Potem w starciu z III-ligowym AC Cuneo pokusił się o dublet. Do siatki trafił w 5 i 13 minucie. W meczu z IV-ligowym A.S.C. St. Goergen (6:0) postarał się o hat-tricka, pokonując bramkarza rywali w 23, 30 i 54 minucie (grał tylko do przerwy). Z kolei w spotkaniu z III-ligową Albisolą (3:0) zdobył dwa gole, choć także przebywał na boisku tylko 45 minut.

- Pracuje bardzo ciężko i potrafi strzelać ważne gol – chwalił go trener Davide Ballardini. Także włoskie media podkreśliły, że Polak potrafi sobie znaleźć miejsce na boisku i trafić do siatki.

„La Gazzetta dello Sport” zauważyła, że Piątek nie jest ani wysoki, ani szybki, nie ma elegancji ruchów, ale zdobywa gole, jest inteligentny na boisku, potrafi uciec rywalom i strzelić w odpowiednim momencie. Dodała, że polska liga nie może się równać z włoską i dlatego Piątkowi będzie w niej trudniej o bramki.

„Na jego korzyść powinien przemawiać fakt, że jest jedyną prawdziwą dziewiątką w zespole Genoi” – napisała gazeta, podkreślając, że choć Polak ma zdobywanie goli we krwi, czeka go duża rywalizacja o miejsce w składzie dwunastej drużyny ubiegłego sezonu w Serie A.

Rozgrywki wloskiej ligi rozpoczną się za niespełna dwa tygodnie. Genoa zainauguruje je meczem z Milanem – 19 sierpnia na San Siro.