IV liga: Stal Jasień rozsiadła się w fotelu lidera, a Czarni Witnica zwolnili trenera

dzisiaj 13:30 | Paweł Górski

W dziewiątej kolejce piłkarskiej IV ligi rozegrano zaledwie siedem spotkań. Dobrą passę kontynuuje Stal Felgenhauer Jasień, a zła trwa w Czarnych Browarze Witnica, którzy po kolejnej porażce zwolnili trenera.

Rezerwy Lechii Zielona Góra (zawodnicy w białych strojach) pokonały Stal Sulęcin 2:0.

Stal umacnia się na prowadzeniu

Piąte zwycięstwo z rzędu odniosła liderująca Stal Felgenhauer Jasień. Tym razem podopieczni trenera Łukasza Czyżyka pokonali na wyjeździe rezerwy Stilonu Gorzów 3:1. Prowadzenie dał im w 32 min Daniel Moreno Pagan, ale chwilę przed przerwą gospodarze wyrównali za sprawą Piotra Giberta i zespoły schodziły do szatni z remisem 1:1. W drugiej odsłonie ekipa z południa województwa zadała jednak dwa zwycięskie ciosy – w 75 min na listę strzelców wpisał się Dawid Kaczor, a chwilę później końcowy wynik na 3:1 ustalił Kornel Wieczorek.

[polecane]26779101[/polecane]

Drugi w tabeli Dozamet Connector Nowa Sól bezbramkowo zremisował w Szczańcu z Waluś-Trans Victorią, co oznacza, że Stal umocniła się na fotelu lidera, mając już sześć punktów przewagi nad wiceliderem.

Ilanka nie dała szans rezerwom Warty

Potknięcie Dozametu wykorzystała Ilanka Rzepin, która wskoczyła na drugą lokatę w ligowej klasyfikacji. Piłkarze trenera Dawida Chanasa pokonali u siebie AstroEnergy Wartę II Gorzów 6:2. Co ciekawe, obydwa zespoły przystąpiły do tego meczu w bardzo okrojonych składach – na ławce gospodarzy zasiadło zaledwie trzech zawodników rezerwowych, a w gorzowskiej ekipie – czterech.

[polecane]25462925[/polecane]

Strzelanie rozpoczęli młodzi warciarze, bo w 14 min trafił Konrad Przybylski. Goście musieli jednak liczyć się z mocnym odwetem rzepinian, którzy już do przerwy odpowiedzieli trzema golami – Kacpra Lewitzkiego, Mateusza Stefanowicza i Andrzeja Pawłowskiego. Po zmianie stron Ilanka skutecznie dobiła rywala, a na listę strzelców wpisali się Mikołaj Sauś, Fabian Żygielewicz oraz ponownie Stefanowicz. W tzw. międzyczasie Przybylski po raz drugi strzelił dla Warty.

Pewny triumf Odry w Żarach

Pierwsze w sezonie wyjazdowe zwycięstwo trafiło na konto Odry Nietków, która wygrała z Promieniem Żary 3:0. Do przerwy nietkowianie prowadzili skromnie – 1:0 – po golu Jakuba Budzińskiego. W 57 min podwyższył Mateusz Wolbaum, a niedługo później gospodarzy dobił Mateusz Glapka. Dzięki tej wygranej Odra wskoczyła na szóstą lokatę w tabeli, natomiast Promień cały czas okupuje strefę spadkową z zaledwie pięcioma punktami w dorobku.

Porażka Czarnych i zmiana trenera

Czarni Browar Witnica nie mogą zaliczyć powrotu do IV ligi do udanych. Przed dziewiątą kolejką mieli na koncie zaledwie jeden punkt i ten stan nie zmienił się. Tym razem wyraźnie ulegli w Zbąszynku miejscowej Syrenie 0:3. W pierwszej połowie w odstępie czterech minut dwa ciosy zadał im Jakub Górczak, a po zmianie stron zwycięstwo zbąszyneckiej drużyny przypieczętował Piotr Von Oppeln Bronikowski.

[polecane]25317191[/polecane]

Ekipa z Witnicy w dalszym ciągu zamyka zatem ligową stawkę. W poniedziałek (23 września) zarząd klubu podjął decyzję o zakończeniu współpracy z trenerem Zenonem Burzawą, który w ubiegłym sezonie wywalczył z zespołem awans z klasy okręgowej. Nie znamy jeszcze nazwiska nowego szkoleniowca.

Zagrają pod koniec listopada

Dwa mecze dziewiątej kolejki zostały przełożone z powodu powodzi, która nawiedziła południe województwa. Mowa o pojedynkach Z. U. Zachód Sprotavii Szprotawa z Pogonią Skwierzyna oraz Czarnych Żagań z Pogonią Świebodzin. Nowy termin obu spotkań to 23 listopada, czyli tydzień po zakończeniu jesiennej rundy.

Wyniki 9. kolejki IV ligi

• Ilanka Rzepin – AstroEnergy Warta II Gorzów 6:2 (bramki: Stefanowicz 2, Lewitzki, Pawłowski, Sauś, Żygielewicz – Przybylski 2)
  • Promień Żary – Odra Nietków 0:3 (Budziński, Wolbaum, Glapka)
  • ZAP Syrena Zbąszynek – Czarni Browar Witnica 3:0 (Górczak 2, Bronikowski)
  • Lechia II Zielona Góra – Stal Sulęcin 2:0 (Pawelec, Pilarczyk)
  • Victoria Waluś-Trans Szczaniec – Dozamet Connector Nowa Sól 0:0
  • Lubuszanin Drezdenko – Dąb Sława-Przybyszów 2:0 (Kurlapski, Sagaz)
  • Stilon II Gorzów – Stal Felgenhauer Jasień 1:3 (Gibert – Pagan, Jasiak, Wieczorek)