Sparingi. Śląsk Wrocław pokonał RB Lipsk. Waldemar Sobota strzelił gola z własnej połowy!

6 października 2021, 17:40 | DW

Sparingi. W przerwie na mecze reprezentacji Śląsk Wrocław zagrał wyjazdowy mecz towarzyski z ekipą RB Lipsk. Przedstawiciel Bundesligi nie zagrał w optymalnym składzie, ale miał kilku podstawowych zawodników. Ozdobą meczu było trafienie Waldemara Soboty. Pomocnik strzelił z własnej połowy i przelobował bramkarza rywali.

Śląsk Wrocław wygrał towarzyskie starcie z RB Lipsk. Eksperymentalny skład Jacka Magiery

Śląsk pokonał RB Lipsk. Sobota strzelił gola z własnej połowy! [WIDEO]

W zespole RB Lipsk mogliśmy oglądać kilku ciekawych zawodników. Był m.in. wychowanek Barcelony - Ilaix Moriba, czy Manchesteru City - Angelino. W ataku mogliśmy oglądać strzelającego gole w Bundeslidze Christophera Nkunku, natomiast środkiem pola dowodził Kevin Kampl.

Wrocławianie odważnie zagrali w pierwszej połowie i mentalnie odżyli po sromotnej porażce z Lechem w miniony weekend. Po 16 minutach WKS prowadził już 2:0. Do przerwy niemiecki zespół zdołał jeszcze zanotować trafienie kontaktowe. Wszystkie gole można obejrzeć poniżej, ale w szczególności polecamy bramkę Waldemara Soboty.