Liga niemiecka. Piątek ograł obrońców, minął bramkarza i... kolega z Herthy pozbawił go bramki!

20 czerwca 2020, 20:04 | Piotr Szymański

Liga niemiecka. Hertha Berlin pokonała u siebie Bayer Leverkusen (2:0) w meczu 33. kolejki ligi niemieckiej. 89 minut w barwach gospodarzy rozegrał Krzysztof Piątek, który powinien mieć trafienie w tym meczu. Po świetnej akcji Polaka gola pozbawił go... kolega z zespołu.

Krzysztof Piątek spotkanie w pierwszym składzie rozpoczął trzeci raz z rzędu. Jak wypadł? Bardzo dobrze. W 36. minucie strzał reprezentanta Polski z najwyższym trudem na rzut rożny wybił bramkarz Bayeru. A po przerwie, w 54. minucie "Pjona" przeprowadził fantastyczną akcję.

Najpierw podaniem z pierwszej piłki wypuścił lewą flanką Matheusa Cunhę, a następnie dostał piłkę zwrotą. Polak Zabawił się obrońcami Aptekarzy i bramkarzem, ale tuż przed linią bramkową futbolówkę do pustej bramki wpakował jego kolega z Herthy, Dodi Lukebakio. Szkoda, bo Piątek zasłużył na to trafienie, a tak skończył mecz jedynie z asystą.

Zobacz kapitalną akcję Krzysztofa Piątka:

Po meczu napastnik Herthy wrzucił na Instagram zdjęcie właśnie z Lukebakio, które żartobliwie podpisał: "Ten moment, gdy złapiesz złodzieja bramki".

View this post on Instagram This moment when you catch a goal thief @20lukebakio #TeamSpirit @herthabsc #Hertha #Berlin #HerthaBSC #HaHoHe #BSCB04 #Bundesliga A post shared by Krzysztof Piątek (@pjona_9) on Jun 20, 2020 at 9:36am PDT

Hertha Berlin - Bayer Leverkusen 2:0 (1:0)