Liga niemiecka. Gol Łukasza Piszczka i ciekawa statystyka jego bramek

16 lutego 2020, 11:25 | DW

Liga niemiecka. Łukasz Piszczek strzelił gola w 33. minucie meczu Borussii Dortmund z Eintrachtem Frankfurt. BVB wygrało aż 4:0, a statystycy doszli do bardzo ciekawego wniosku. Otóż, kiedy polski obrońca strzela, jego zespół nie przegrywa! Do tej pory zdarzyło się tak 18 razy.

Łukasz Piszczek jest talizmanem dla BVB.

15 zwycięstw i trzy remisy - oto bilans BVB w meczach, w których Łukasz Piszczek zdobywa bramkę. Polak jako były napastnik ma ciąg na bramkę i potrafi uderzyć. Nic więc dziwnego, że jako obrońca ma już 18 goli w barwach Borussii. Ostatniego strzelił przeciwko Eintrachtowi Frankfurt, a jego zespół wygrał aż 4:0.

ŁUKASZ PISZCZEK! [unicode_pictographs]%F0%9F%87%B5[/unicode_pictographs][unicode_pictographs]%F0%9F%87%B1[/unicode_pictographs] Wrócił do pierwszego składu @BVB i udowodnił, dlaczego to miejsce mu się tam należy! [unicode_pictographs]%F0%9F%94%A5[/unicode_pictographs] Borussia prowadzi z @Eintracht do przerwy 1:0[unicode_pictographs]%F0%9F%93%BA[/unicode_pictographs] Oglądajcie drugą połowę w CANAL+ NOW pic.twitter.com/3UWggGMyuF— CANAL+ SPORT (@CANALPLUS_SPORT) February 14, 2020