Liga Mistrzów. Gol Łukasza Piszczka. Borussia Dortmund wygrała grupę F

8 grudnia 2020, 21:51 | krk

Liga Mistrzów. Łukasz Piszczek wpisał się na listę strzelców w meczu Zenit Sankt Petersburg - Borussia Dortmund. Dortmundczycy wygrali spotkanie 2:1 i z pierwszego miejsca awansowali do fazy pucharowej.

Łukasz Piszczek zdobył pierwszą bramkę w Lidze Mistrzów

Przed ostatnim grupowym starciem Borussia awans miała już w kieszeni. Ekipa z Dortmundu toczyła za to korespondencyjny pojedynek o pierwsze miejsce z Lazio Rzym. Do przerwy dortmundczycy przegrywali w Petersburgu 0:1. Wyrównał w 68. minucie Łukasz Piszczek. Polak dobił z bliska piłkę odbitą przez rosyjskiego golkipera po uderzeniu Matsa Hummelsa. To pierwsze trafienie Piszczka w Lidze Mistrzów.

Krótko po bramce polski defensor opuścił boisko. W 78. minucie zwycięskiego gola dla Borussii strzelił Alex Witsel. Goście prowadzenie utrzymali do ostatniego gwizdka, zapewniając sobie pierwsze miejsce. W drugim meczu grupy F Lazio na własnym boisku zremisowało z Club Brugge 2:2.

BRAMKA ŁUKASZA PISZCZKA:
Pierwszy gol Piszcza w Champions League - w ostatnim sezonie w karierze. Symbol.pic.twitter.com/RETDjzwVXN— Kamil Rogólski (@K_Rogolski) December 8, 2020

Zenit Sankt Petersburg - Borussia Dortmund 1:2 (1:0)
Bramki: Sebastian Driussi 16 - Łukasz Piszczek 68, Axel Witsel 78

Zenit: Michaił Kierżakow - Aleksiej Sutormin, Daniła Prochin, Jarosław Rakickij (67 Dejan Lovren), Douglas Santos - Daler Kuzjajew (60 Wendel), Wilmar Barrios, Magomied Ozdojew (79 Danił Krugowoj), Sebastian Driussi (60 Artiom Dziuba) - Malcom (79 Wiaczesław Karawajew), Sardar Azmoun

Borussia: Marwin Hitz - Łukasz Piszczek (72 Dan-Axel Zagadou), Nico Schulz, Mats Hummels (72 Jadon Sancho) - Felix Passlack (58 Youssoufa Moukoko), Axel Witsel, Emre Can, Jude Bellingham, Marco Reus - Thorgan Hazard (83 Ansgar Knauff), Julian Brandt (58 Giovanni Reyna)