menu

Kibic Schalke 04 chce Marka Papszuna na trenera. Klub właśnie zwolnił Thomasa Reisa. Czy Polak byłby gotów przejąć taki klub?

28 września 2023, 17:16 | MJ

Liga niemiecka. Marek Papszun po odejściu z Rakowa Częstochowa nadal nie znalazł pracy jako trener. Niektórzy kibice niemieckiego Schalke 04 chcą, aby polski szkoleniowiec przyszedł do klubu z Zagłębia Ruhry. W końcu ostatnio został zwolniony Thomas Reis. Jaka jest szansa na taki scenariusz? Raczej zerowa - tak uważają eksperci od piłki niemieckiej.


fot. Sylwia Dabrowa

Marek Papszun wyjedzie za granicę?


Marek Papszun po siedmiu sezonach w Rakowie Częstochowa postanowił zrobić sobie przerwę. Trener sondował możliwość wyjazdu za granicę, ale ostatecznie dołączył do Canal+, gdzie został ekspertem i analitykiem. W ostatnich tygodniach Papszun był na ustach niemal wszystkich kibiców po tym jak Fernando Santos pożegnał się z reprezentacją Polski. Były szkoleniowiec Rakowa od dawna zaznaczał, że jest gotowy, aby przejąć kadrę narodową. Ostatecznie Cezary Kulesza postawił na Michała Probierza.

- Miło mi, że jestem wymieniany jako kandydat. Oby nie zostało tak na zawsze, że będę wiecznym kandydatem. Nie ukrywam, że ta posada (red. - posada w reprezentacji) to jest mój cel. Ale to nie zależy tylko ode mnie, muszą chcieć dwie strony, musi być odpowiedni moment i tak dalej - mówił na początku lipca Papszun. napisał:

Zatrudnienie Probierza oznacza, że Papszun musi jeszcze poczekać. Na niestandardowy pomysł wpadł jeden z fanów Schalke 04. Z racji tego, że Thomas Reis niedawno został zwolniony z funkcji trenera, kibic proponuje, aby klub z Zagłębia Ruhry zatrudnił... Marka Papszuna. Sympatyk Schalke przypomina sukcesy Polaka.

- Kiedy szukałem dla nas nowego trenera, utkwiło mi w pamięci jedno nazwisko: Marek Papszun - 49-letni polski trener piłki nożnej był z aktualnymi mistrzami Polski przez siedem sezonów i poprowadził ich z trzeciej ligi do mistrzostwa - napisał jeden z fanów Schalke 04. napisał:

Marcin Borzęczki, czyli jeden z najlepszych ekspertów od ligi niemieckiej, a prywatnie wielki fan Schalke wspomina, że taki scenariusz jest raczej nierealny. Niemiecki klub prawdopodobnie przejmie Sandro Schwarz.

PKO EKSTRAKLASA w GOL24


Więcej o EKSTRAKLASIE - newsy, wyniki, terminarz, tabela, strzelcy


Polecamy