Liga niemiecka. Rafał Gikiewicz obronił rzut karny i uratował wygraną Augsburga z Unionem Berlin [WIDEO]

23 stycznia 2021, 18:01 | Piotr Szymański

Liga niemiecka. Rafał Gikiewicz bohaterem Augsburga! Polak obronił rzut karny wykonywany przez Marcusa Ingvartsena w 56. minucie i pomógł odnieść zwycięstwo nad Unionem Berlin (2:1). Zobacz interwencję 33-letniego bramkarza.

Rafał Gikiewicz obronił rzut karny

Rafał Gikiewicz obronił rzut karny z Unionem Berlin

W środę Rafała Gikiewicza pokonał z 11 metrów Robert Lewandowski i była to decydująca bramka w tamtym spotkaniu. Po trzech dniach polski bramkarz znowu stanął przed szansą obrony rzutu karnego i tym razem został bohaterem. 33-latek popisał się już znakomitą interwencją przy strzale Marcusa Ingvartsena w 56. minucie.

Goście z Berlina wykonywali rzut karny przy prowadzeniu Augsburga 2:1. Dzięki paradzie Gikiewicza, jego zespół dowiózł wygraną do końca. Polak może mieć dodatkową satysfakcję, bo Union to jego były pracodawca.

Na boisku w 82. minucie pojawił się Robert Gumny, który zastąpił Floriana Niederlechnera.