TSG 1899 HoffenheimTSG 1899 Hoffenheim
17:24

Mecz relacjonował Mateusz Hawrot. Dziękuję za uwagę.

17:21

Bayern w drugiej połowie powinien przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Gospodarzom zabrakło szczęścia, gdy piłka zamiast do bramki, trafiała w słupek. Dobrze dysponowany był też golkiper gości Oliver Baumann. Hoffenheim należą się brawa, szczególnie za pierwszą część spotkania. Na pewno remis to wynik niespodziewany, przez co jutro szansę na objęcie pozycji lidera ligi będzie miał RB Lipsk.

93'

Koniec! Remis.

93'

Odpowiedź Hoffenheim, Kadebarek posłał płaskie dośrodkowanie w pole karne, na wślizgu jechał Wagner, któremu zabrakło dosłownie kilku centymetrów, by sięgnąć futbolówki.

92'

Ajajajaj! Świetną szansę miał Mueller, który z kilku metrów uderzył bardzo mocno. Na nieszczęście dla Bayernu, piłka trafiła w słupek.

92'

Lewandowski miał piłkę na siódmym metrze, ale wokół niego było chyba trzech defensorów Hoffenheim, którzy go powstrzymali.

90'

Piłkarze pograją o trzy minuty dłużej.

90'

Faul na Comanie w środku pola, kartka dla Bicakcicia.

89'

Szarżujący Coman zatrzymany na skrzydle, Bayern miał rzut rożny, po którym do piłki doszedł Hummels, uderzył jednak bardzo niecelnie.

87'

SŁUPEK! Fenomenalne podanie Alonso do Muellera, ten zwiódł przeciwnika i wystawił piłkę Hummelsowi, który huknął prosto w słupek.

86'

Na połowę gospodarzy wybrali się podopieczni trenera Nagelsmanna, wysiłek kolegów zepsuł jednak Vargas.

85'

Płaska centra Comana, na futbolówkę czekał już Lewandowski, podanie przeciął jednak Vogt.

84'

Baumann długo celebruje wybicie piłki, niezbyt się to podoba zgromadzonym na Allianz Arenie kibicom. Hoffenheim na pewno będzie zadowolone, jeśli spotkanie zakończy się podziałem punktów.

82'

Alaba in, Boateng out. Bayern ma niecałe dziesięć minut plus to, co doliczy sędzia Schmidt.

81'

W odpowiedzi Hoffenheim wyszło 3 na 2, ale sytuację wyjaśnił wracający Thiago, a po chwili piłkę złapał Neuer.

80'

Było bardzo groźnie. Douglas świetnie dorzucił wprost na głowę Muellera, jednak niemiecki napastnik uderzył głową w sam środek, prosto w stojącego tam golkipera gości!

79'

Brzydkie zachowanie schodzącego Holendra, który nawet nie podał ręki swojemu szkoleniowcowi. W ten sposób niełatwo mu będzie przybliżyć się do podpisania nowej umowy.

78'

Coman w miejsce Robbena.

77'

Robben sprytnym podaniem obsłużył rozpędzonego Rafinhe, którego zatrzymał jeden z obrońców Hoffenheim. Doskonała organizacja gości w defensywie.

76'

Alonso chciał zaskoczyć Baumanna bezpośrednim uderzeniem, ale posłał piłkę ponad bramką.

75'

Z rożnego nic nie wynikło, po chwili faul na Robbenie i będzie okazja na centrę z rzutu wolnego.

74'

Podanie Douglasa do Muellera przecięte przez defensywę gości, korner dla Bayernu.

72'

Doskonale Robben, wysiłek Holendra został jednak zmarnowany przez Muellera. Katastrofalne podanie Niemca wprost pod nogi Rudego.

71'

Trzecia zmiana w zespole gości. Vargas za Kramaricia.

70'

Demirbay! Świetna akcja Hoffenheim, piłka trafiła do strzelca pierwszej bramki, ten poradził sobie z dwoma rywalami, ale przeliczył się i ostatecznie jego uderzenie zostało zablokowane.

69'

Neuer mógł zostać zaskoczonym strzałem "za kołnierz", ale wykazał się dobrym refleksem i spokojnie złapał piłkę.

68'

Muller za Vidala. Ofensywnie Ancelotti.

66'

Ależ blisko! Kapitalna akcja Robbena, który posłał piłkę w pole karne do Lewandowskiego, ten piętą chciał zaskoczyć Baumanna, ale uderzył nieczysto. Bliski sięgnięcia futbolówki był jeszcze Thiago, jednak został zatrzymany przez Zubera!

65'

25 minut do końca spotkania. Wciąż 1:1.

62'

Baumann czujny przy rzucie rożnym, po chwili szalał Robben, ale Bicakcić wybił piłkę poza pole karne.

61'

Wagner wykorzystał swoje świetne warunki fizyczne i wywalczył faul. Hoffenheim nie spieszy się, szanują wynik.

60'

Dużo mniej intensywne tempo spotkania w drugiej połowie. Ancelotti szykuje zmiany.

57'

Słabo Bayern rozegrał rzut wolny, ostatecznie strzał Douglasa obok bramki.

57'

Zmiana. Rupp za Amiriego.

55'

Wreszcie arbiter znalazł kartki w kieszeni. Ukarany Rudy.

54'

Hoffenheim raz na dłużej pojawiło się na połowie Bayernu, nic jednak z tego nie wynikło. W odpowiedzi nie dał się zaskoczyć Baumann.

52'

Kapitalną indywidualną akcją popisał się Costa, został jednak zatrzymany. Po chwili wrzutka w pole karne, ale piłka trafiła w ręce Baumanna.

51'

Naciera Bayern, ale na razie bez większych konkretów.

49'

Douglas walnął wolejem z dystansu, trafił jednak w... Lewandowskiego.

47'

Zdecydowanie ruszyli gospodarze, zależy im na jak najszybszym zdobyciu drugiej bramki.

46'

Bicakcić za Hubnera.

46'

Druga połowa się rozpoczęła. Bayern bez zmian, będzie za to roszada w zespole gości.

16:18

Z przebiegu meczu remis jest wynikiem sprawiedliwym. Hoffenheim szczególnie przez pół godziny grało w sposób bardzo imponujący, nie pozwalając na wiele Bayernowi. Niezły mecz w Monachium, oby druga połowa była przynajmniej tak dobra, jak pierwsza.

45'

Przerwa. 1:1.

45'

Wściekły Ancelotti reaguje przy linii na brak kartek dla piłkarzy Hoffenheim. Kolejny już dziś faul na Alonso, sędzia jednak pozostaje niewzruszony.

44'

Vogt bardzo uprzykrza dziś grę Lewandowskiemu. Popychanie, prowokowanie, lekkie faule. Nie ma łatwo polski napastnik.

43'

Próbowali goście, wszystko pod kontrolą miał jednak Juan Bernat.

42'

Douglas po indywidualnej akcji oddał mocne uderzenie po ziemi. Baumann nie był nawet zmuszony interweniować, bo Brazylijczyk strzelił bardzo niecelnie.

40'

Mało dziś aktywny Vidal długim przerzutem szukał Robbena, zabrakło celności.

39'

Robben po ziemi prosto w mur.

38'

Robben zatrzymany faulem tuż przed linią pola karnego. Kontrowersyjna decyzja arbitra, ale tak czy tak, będzie doskonała okazja dla gospodarzy.

36'

Demirbay próbował dryblingiem przedostać się w okolice bramki Neuera, ale przedobrzył i ostatecznie sfaulował jednego z defensorów Bayernu.

35'

Mam przeczucie, że to nie koniec goli na dziś. Bardzo dobre spotkanie w Monachium.

34'

Remis! Samobójcze trafienie rozpaczliwie interweniującego Zubera. Alonso świetnie wypatrzył Robbena, ten szybko uruchomił Douglasa, który szukał podaniem Lewandowskiego. Polaka uprzedził Zuber, na swoje nieszczęście kierując piłkę do własnej siatki.

32'

Doskonała interwencja Kaderabka w defensywie, nie będzie nawet rzutu rożnego dla Bayernu.

30'

Płaskie dośrodkowanie Douglasa z lewej strony, na piłkę czyhał już Lewandowski, w ostatniej chwili uprzedził go czujny Baumann.

28'

W polu karnym znalazł się Douglas, niewiele brakło, by oddał strzał na bramkę Baumanna. Ostatecznie wszystko wyjaśnił Vogt.

27'

Uspokoiła się gra, Bayern na razie bez pomysłu na sforsowanie szczelnej defensywy rywali.

27'

W takich koszulkach gra Bayern. Zostały wykonane ze śmieci wyłowionych z Oceanu Indyjskiego (głównie z plastikowych butelek): Koszulka Bayernu

25'

Opłaca się agresywna gra gości w odbiorze. Wielkie brawa dla nich za to, co dziś prezentują.

23'

W odpowiedzi akcja Hoffenheim, Neuera próbował zaskoczyć Kramarić, uderzył jednak zbyt słabo.

22'

Bayern sprytnie chciał rozegrać rzut wolny, ale podopieczni Ancelottiego zupełnie się ze sobą nie dogadali.

21'

Błąd liniowego, niesłusznie zasygnalizowany spalony. Robben wychodziłby sam na sam.

20'

Ajajaj! Blisko wyrównania! Dośrodkowanie z lewej strony, strzał zdołał oddać Thiago, ale Baumann - z niemałymi problemami - złapał w końcu piłkę.

19'

Bernat zatrzymany na lewej stronie przez Kaderabka. Imponująca gra gości.

18'

Ruszyli żwawiej rozochoceni goście, tym razem z dystansu uderzył Rudy, nie dał się jednak zaskoczyć Neuer.

16'

GOOOOL dla Hoffenheim. Długie podanie Vogta, piłka trafiła do stojącego z lewej strony Amiriego, ten wycofał przed pole karne, a tam był już Demirbay, który popisał się fenomenalnym uderzeniem prosto w "okienko" bramki Neuera. Niespodzianka na Allianz Arena!

14'

Pierwsza bardzo dobra okazja dla Bayernu, w polu karnym znalazł się Rafinha, który indywidualną akcję zdecydował się zakończyć mocnym strzałem. Na posterunku był Baumann.

13'

Szarżował Robben, ale zbyt przewidywalnie chciał minąć Zubera i stracił futbolówkę.

11'

Błyskawiczna odpowiedź Bayernu, w pole karne wjechał Bernat, do główki skakało chyba trzech zawodników gospodarzy, którzy się minimalnie minęli z piłką.

9'

Goście imponują utrzymaniem piłki, przeprowadzili bardzo składną akcję, czego efektem była centra Kaderabka. Czujność Boatenga pozwoliła Bayernowi na uspokojenie sytuacji.

7'

Dwójkowa akcja Lewandowskiego z Robbenem, Holender zdecydował się na strzał zza pola karnego, ale katastrofalnie przestrzelił. Futbolówka przeleciała kilka metrów nad bramką.

6'

Rozpędził się Amiri, który jednak przecenił swoje umiejętności i nie dał rady minąć czterech rywali. Piłkę mają już gospodarze.

5'

Hoffenheim bardzo skupione na swojej grze, grają agresywnie, zdecydowanie, z uwagą. Nie zanosi się na łatwą przeprawę Bayernu.

4'

Bardzo spokojny początek spotkania, bez żadnej akcji z obu stron.

1'

Pierwszy gwizdek sędziego Markusa Schmidta. Rozpoczęli!

15:21

Hoffenheim nie tylko ma na koncie pięć zwycięstw z rzędu, ale są też drużyną, która - podobnie jak Bayern i RB Lipsk - nie zaznała jeszcze w tym sezonie smaku porażki. Za kilka minut początek spotkania.

15:18

Na ławce Hoffenheim oprócz Polanskiego są jeszcze: Alexander Stolz, Ermin Bicakcic, Lukas Rupp, Jeremy Toljan, Eduardo Vargas i Adam Szalai.

Ławka Bayernu: Sven Ulreich, Phillip Lahm, David Alaba, Joshua Kimmich, Renato Sanches, Kingsley Coman, Thomas Muller

15:08

Na ławce gości jest Eugen Polanski.

15:08

Pogoda w Monachium całkiem dobra:

15:06

Bayern zagra w strojach wykonanych ze... śmieci. Wyłowiono je z Oceanu Indyjskiego.

15:06

W klasyfikacji strzelców Bundesligi "Lewy" ma co nadrabiać. Modeste z FC Koeln trafił już 11 razy. To o cztery gole więcej niż Polak.

15:03

Nie ma w składzie gospodarzy Muellera. Odpoczywa. Jest za to oczywiście Lewandowski. W tygodniu wbił dwa gole w Lidze Mistrzów. Dzięki niemu Bayern pokonał PSV Eindhoven.

15:02

Trudna przeprawa dziś przed Bayernem. Rywalem będzie trzeci (do wczoraj) zespół Bundesligi. Ostatnio wygrywa z wszystkimi. Passa pięciu meczów z rzędu z kompletem punktów jest imponująca.