Sobota, 1 października 2016, godz. 18:30
Borussia DortmundBorussia Dortmund
20:25

Dziękujemy za śledzenie relacji LIVE z tego spotkania i zapraszamy na kolejne relacje tekstowe przeprowadzane przez nasz portal!

94'

Ostatni gwizdek sędziego, koniec spotkania! Bayer Leverkusen pokonuje na własnym stadionie Borussię Dortmund 2:0. Bramki dla "Aptekarzy" zdobyli Admir Mehmedi i Javier Hernandez "Chicharito".

90'

Arbiter z Berlina doliczył cztery minuty do drugiej części spotkania.

90'

Ostatnia zmiana w dzisiejszym spotkaniu. Julian Baumgartlinger zastępuje na placu gry Charlesa Aranguiza.

89'

Brutalne wejście Hakana Calhanoglu w nogi Łukasza Piszczka. Żółta kartka dla 22-latka.

88'

Świetne podanie Piszczka do Aubameyanga. Gabończyk trafia do bramki, jednak gol nieuznany, bo wcześniej arbiter odgwizdał spalonego.

88'

Kevin Volland wbiegł z piłką w pole karne, jednak oddał zbyt lekki strzał i piłkę wyłapał Roman Burki. Powinno być 3:0.

87'

Rzut wolny dla BVB. Raphael Guerreiro zdecydował się na mocny strzał, piłkę pewnie złapał Bernd Leno.

82'

80'

80'

Zabójcza kontra gospodarzy. Hakan Calhanoglu dograł piłkę z lewego skrzydła na trzeci metr przed bramkę Borussii, tam znalazł się Chicharito, który wpakował futbolówkę do pustej bramki. Leverkusen już chyba tego nie wypuści!

79'

JAVIER HERNANDEZ! 2:0 dla Bayeru Leverkusen!

76'

Rzut wolny dla dortmundczyków. Na dośrodkowaną piłkę nabiegał m.in. Piszczek, ale ostatecznie Charles Aranguiz oddalił zagrożenie.

74'

Faul Emre Mora i zasłużona żółta kartka dla piłkarza BVB.

73'

Bernd Leno ratuje swój zespół! Aubameyang wyszedł sam na sam z bramkarzem, ale górą golkiper "Aptekarzy".

72'

Dośrodkowanie Dembele w pole karne gospodarzy. Pierre-Emerick Aubameyang faulował rywala i piłka dla Bayeru Leverkusen.

71'

Ostatnia zmiana w ekipie Tuchela. Sebastian Rode opuszcza boisko, a w miejsce 25-letniego Niemca wchodzi Shinji Kagawa.

69'

Niezła akcja gospodarzy, ale ostatecznie Benjamin Henrichs został złapany na spalonym.

67'

Roger Schmidt decyduje się na drugą zmianę w swoim zespole. Z placu gry zszedł Julian Brandt, a na murawie zameldował się już Kevin Volland.

66'

Indywidualna akcja Emre Mora i ostatecznie piłka padła łupem bramkarza "Die Werkself".

64'

Bardzo niecelne uderzenie z dystansu Marcela Schmelzera... Aut dla gospodarzy.

63'

Dembele próbował przebić się lewym skrzydłem, ale Benjamin Henrichs wybił piłkę na rzut rożny.

62'

Żółta kartka dla Omera Topraka za faul na Aubameyangu. Rzut wolny dla Borussii.

58'

Rzut wolny dla gości. Dośrodkowanie w pole karne i piłka ląduje w rękawicach bramkarza Bayeru.

55'

Dośrodkowanie z prawego skrzydła Admira Mehmediego, ale dobrą interwencją popisał się golkiper Borussii Dortmund.

51'

Omer Toprak zablokował strzał Aubameyanga. Rzut rożny dla Borussii Dortmund. Krótkie rozegranie i po chwili kolejny korner dla BVB.

50'

Ładna akcja gospodarzy zakończona uderzeniem z dystansu Kevina Kampla. Piłkę pewnie złapał Roman Burki.

48'

Niecelny strzał z dystansu 23-letniego Wendella.

46'

Zmiana również w zespole Bayeru Leverkusen. Larsa Bendera zastępuje Wendell.

46'

Na drugą połowę nie wyszedł również Gonzalo Castro. W jego miejsce wchodzi Marcel Schmelzer.

46'

Pierwsza zmiana w zespole Borussii. Emre Mor zastępuje na boisku Christiana Pulisicia.

46'

Rozpoczynamy drugą część spotkania.

19:30

Tak padła bramka dla Bayeru Leverkusen:

19:25

Bayer Leverkusen prowadzi do przerwy zasłużenie, choć Borussia momentami przeważała na placu gry. W zespole Tuchela brakuje jednak świeżości, dlatego w drugiej połowie na pewno zobaczymy nowe twarze. Do relacji wrócimy za kilka minut.

19:20

45'

Koniec pierwszej połowy! Bayer Leverkusen prowadzi na własnym obiekcie z Borussią Dortmund 1:0. Bramkę w 10. minucie meczu zdobył Admir Mehmedi.

45'

Arbiter z Berlina doliczył trzy minuty do pierwszej części spotkania.

44'

Ależ Ousmane Dembele przymierzył z dystansu! Piłka poszybowała dziesięć metrów nad bramką...

41'

Sfaulowany Julian Weigl. Żółta kartka dla Javiera Hernandeza Balcazara "Chicharito".

38'

Rzut rożny dla Borussii Dortmund. Chwilę wcześniej w polu karnym Bayeru upadł Sokratis Papastathopoulos, ale arbiter nie dopatrzył się przewinienia na zawodniku BVB.

37'

Dembele sfaulowany przez Kevina Kampla. Zawodnik "Aptekarzy" ukarany żółtą kartką.

36'

Calhanoglu ucierpiał w starciu. Przerwę w grze wykorzystuje Thomas Tuchel, który przekazuje cenne wskazówki swoim podopiecznym.

34'

Javier Hernandez dograł w pole karne do Juliana Brandta, jednak trzykrotny reprezentant Niemiec stracił równowagę i piłkę przejęli dortmundczycy.

33'

Daleka piłka w pole karne do rozpędzonego Pierre-Emericka Aubameyanga. Bernd Leno uprzedził reprezentanta Gabonu.

32'

Kevin Kampl zdecydował się na potężne uderzenie z dystansu. Piłka przeleciała obok bramki BVB.

32'

Ginter został już opatrzony przez służby medyczne. 22-latek wraca na murawę.

30'

Przerwa w grze. Matthias Ginter potrzebuje pomocy medyków.

26'

Faulowany był Christian Pulisić i arbiter podyktował rzut wolny dla Borussii. Dośrodkowanie w pole karne, główkował Łukasz Piszczek, ale uderzenie Polaka zostało przyblokowane i Borussia będzie wykonywać kolejny rzut rożny.

24'

Aubameyang zbierał się już do oddania strzału, jednak Jonathan Tah ofiarnie wybija piłkę. Rzut rożny dla BVB.

22'

Kibice Borussii Dortmund głośno wspierają swoich piłkarzy:

20'

Łukasz Piszczek zagrał prostopadłą piłkę w pole karne do Aubameyanga. Gabończyk zdołał oddać strzał, jednak futbolówkę pewnie złapał Bernd Leno.

19'

Na czystą pozycję wychodził rozpędzony Chicharito, ale reprezentant Meksyku również został złapany na spalonym.

18'

Akcja gości, ale Ousmane Dembele został złapany na spalonym.

17'

Julian Brandt dośrodkował piłkę w pole karne Borussii, ale dobrze w defensywie spisał się Łukasz Piszczek.

16'

Dembele nie porozumiał się z kolegą z drużyny i Borussia notuje kolejną stratę na połowie gospodarzy.

14'

Dembele sfaulowany przez Charlesa Aranguiza. Zawodnik Bayeru został ukarany żółtą kartką.

10'

GOOOOOOL! Rzut rożny dla Bayeru, piłka została dośrodkowana w pole karne, Admir Mehmedi mocno główkuje i futbolówka ląduje w siatce! "Aptekarze" na prowadzeniu!

9'

Roman Burki ratuje swój zespół! Korner dla Bayeru Leverkusen.

8'

Już wszystko w porządku ze zdrowiem 28-letniego napastnika.

7'

Starcie Sokratisa z Javierem Hernandezem. "Chicharito" leży na murawie.

5'

Sebastian Rode ostro potraktowany przez Charlesa Aranguiza. Rzut wolny dla Borussii.

3'

Rzut wolny dla gospodarzy. Hakan Calhanoglu zdecydował się na strzał, jednak piłka przeleciała obok bramki BVB.

1'

Pierwszy gwizdek arbitra! Przy piłce Bayer Leverkusen.

18:28

18:28

Zawodnicy obu drużyn już na placu gry. Za chwilę początek meczu!

18:24

Wielu dziennikarzy zapowiadało dzisiejszy pojedynek, jako starcie Pierre-Emericka Aubameyanga z Javierem Hernandezem. Który z nich okaże się dziś lepszy?

18:20

18:14

Jutro Wolfsburg podejmie na własnym stadionie FSV Mainz, natomiast Schalke 04 Gelsenkirchen zmierzy się na Veltins-Arena z Borussią Moenchengladbach.

18:10

Głównym arbitrem dzisiejszego spotkania będzie 43-letni Manuel Gräfe.

18:08

Oba zespoły rywalizują ponadto w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Bayer w grupie E zajmuje 3. miejsce z dwoma punktami na koncie. „Aptekarze” zremisowali CSKA 2:2, natomiast z AS Monaco 1:1. Borussia z kolei z czterema punktami na koncie jest liderem grupy F. Podopieczni Thomasa Tuchela najpierw rozgromili Legię Warszawa 6:0, a w ostatniej kolejce zremisowali na Signal Iduna Park z Realem Madryt 2:2.

18:05

W tym momencie Bayer Leverkusen plasuje się na 11. pozycji w ligowej tabeli z 7 punktami w dorobku. Natomiast Borussia Dortmund zajmuje 3. miejsce z dorobkiem 12 punktów na koncie. BVB traci do liderującego Bayernu Monachium cztery punkty.

18:02

Poznaliśmy już wyjściowe jedenastki obu zespołów. Czas na rezerwowych:

Ławka Bayeru: Ozcan, Dragovic, Wendell, Baumgartlinger, Volland, Kruse, Havertz

Ławka Borussii: Weidenfeller, Sahin, Mor, Götze, Kagawa, Schmelzer, Passlack

18:00

Serdecznie zapraszamy na relację tekstową z meczu Bayer Leverkusen – Borussia Dortmund. Spotkanie rozpocznie się o 18:30.